Choose your country / language

Výrobný proces

Výrobný proces Oerlikon Balzers Vám zaručuje rovnomerne vysokú a opakovateľnú kvalitu, a to na celom svete.

Naša kvalita - váš zisk

Všetky naše centrá používajú na povlakovanie nástrojov a komponentov rovnaké zariadenia a postupy.

Náš výrobný proces je od počiatočnej inšpekcie po expedovanie zásielky späť zákazníkovi navrhnutý špeciálne pre vaše komponenty alebo nástroje a v každom prípade prispôsobený s ohľadom na špecifické charakteristiky požadovaného povlaku.

Tieto automatizované a štandardizované výrobné procesy zaručujú rovnomerne vysokú kvalitu a opakovateľnosť po celom svete.

 • Vstupná inšpekcia

  Diely určené na povlakovanie sú skontrolované z hľadiska množstva, materiálu a stavu povrchu. Priebeh výroby je určený na základe špecifikácií od zákazníka.

 • Čistenie

  Pre priľnavosť povlaku sú nevyhnutné čisté plochy. Spoločnosť Oerlikon Balzers z tohto dôvodu vynakladá veľké úsilie na prípravu povrchu pre proces PVD a ponúka linky na viacstupňové ultrazvukové čistenie s použitím alkalických kúpeľov bez ekologicky škodlivých prísad.

 • Odstránenie povlaku

  V prípade opakovaného povlakovania môže byť požadované odstránenie starých povlakových vrstiev. Spoločnosť Oerlikon Balzers vyvinula špeciálne postupy pre odstránenie rôznych povlakov PVD bez negatívneho vplyvu na podklad.

 • Predpríprava

  Ak je potrebná ďalšia predpríprava, spoločnosť Oerlikon Balzers využíva v jednotlivých prípadoch vhodné technológie (napríklad odplynenie vo vákuovej komore na odstránenie zvyškov materiálu z úzkych vrtov, čistenie mikropieskovaním na odstránenie poréznych povrchových vrstiev, príprava hrán rezných nástrojov).

 • Vkladanie

  Diely sú pred nanesením povlaku vložené do výmenných držiakov na substráty a potom sú vložené do systému na povrchovú úpravu. U veľkých výrobných sérií sú držiaky substrátov vkladané automaticky. Definované usporiadanie dielov zaručuje opakovateľnú presnosť.

 • Povrchová úprava

  Povlaky od spoločnosti Oerlikon Balzers vám poskytujú vysoko výkonné nástroje a komponenty, ktoré sú vždy pripravené plniť neustále náročnejšie požiadavky modernej výroby. K dispozícii je široká škála povlakových technológií pre takmer neobmedzené možnosti využitia. Naši špecialisti v úzkej spolupráci s našimi zákazníkmi po celom svete neustále otvárajú nové oblasti aplikácie. Na požiadanie sú k dispozícii individuálne prispôsobené povlaky.

 • Dodatočná úprava

  Na konečnú povrchovú úpravu nástrojov sa využívajú rozličné metódy (napr. leštenie, čistenie mikropieskovaním, kefovanie, dokončovanie). Spoločnosť Oerlikon Balzers nadobudla dlhoročné a rozsiahle skúsenosti, ktoré sú potrebné na navrhnutie tých najlepších možných riešení a zariadení tak, aby boli splnené vaše potreby.

 • Kontrola kvality

  Úspešnosť nanášania povlaku závisí taktiež priamo od stavu a kvality nástroja. Na posúdenie kompatibility povlaku s prichádzajúcimi predmetmi a na stanovenie kvality povlaku sa používajú vizuálne a mechanické metódy. Nasadenie našich technológií v celej rade priemyselných odvetví nám umožňuje poskytovať optimálne poradenstvo, pokiaľ ide o vhodné metódy kontroly kvality.

 • Balenie / preprava

  Povlakované diely sú zvyčajne vrátené v obale, v ktorom boli dodané. V prípade, že diely sú dodávané vo vhodných čistiacich košoch, je možné dosiahnuť značné úspory.

Spätná väzba alebo otázky? Spojte sa s nami!

keyboard_arrow_up