Choose your country / language

O spoločnosti Oerlikon Balzers

Spoločnosť Oerlikon Balzers je jedným z popredných svetových dodávateľov technológií povrchových úprav.

O spoločnosti Oerlikon Balzers

Spoločnosť Oerlikon Balzers je jedným z popredných svetových dodávateľov technológií povrchových úprav, ktoré významne zlepšujú výkon a trvanlivosť presných dielov a nástrojov v priemyselných odvetviach na spracovanie kovov a plastov.

Extrémne tenké a výnimočne tvrdé povlaky uvedené na trh pod značkou BALINIT a BALIQ znižujú trenie a opotrebovanie. Portfólio diamantových povlakov BALDIA umožňuje špičkový výkon aj pri obrábaní veľmi náročných materiálov. Značka BALITHERM otvára širokú škálu služieb pre tepelné spracovanie, zatiaľ čo BALTONE sú povlaky dostupné v celej rade elegantných farieb, ktoré sa výborne hodia na dekoratívne účely. BALORA poskytuje dielom účinnú ochranu pred oxidáciou a koróziou v prostredí s extrémne vysokými teplotami. Povlaky BALIMED ThinFilm s odolnosťou voči opotrebovaniu a s biokompatibilnými, antimikrobiálnymi a chemicky inertnými vlastnosťami boli vyvinuté špeciálne pre aplikácie v zdravotníctve. Spoločnosť pod technologickou značkou BALIFOR uviedla technológie, ktoré ponúkajú zákazkové riešenia pre automobilový trh.

Na celom svete je v prevádzke viac ako 1 300 povlakovacích systémov vo výrobných zariadeniach spoločnosti Oerlikon Balzers a jej zákazníkov. Strojárske činnosti a montáž systémov spoločnosti Balzers sa riešia v Lichtenštajnskua v Bergisch Gladbach (Nemecko). Spoločnosť Oerlikon Balzers prevádzkuje dynamicky rastúcu sieť, ktorá má vyše 110 centier na povrchovú úpravu v 35 krajinách v Európe, Amerike a Ázii. Spoločnosť Oerlikon Balzers je – spolu s Oerlikon Metco a Oerlikon AM – súčasťou divízie pre riešenia povrchových úprav Surface Solutions Division skupiny Oerlikon Group so sídlom vo Švajčiarsku (SIX: OERL).

O spoločnosti Oerlikon

Oerlikon (SIX: OERL) je mocnosťou na poli globálnych inovácii v oblasti inžinierstva povrchov, spracovania polymérov a výroby aditív. Riešenia a komplexné služby tejto skupiny spolu s jej modernými pokrokovými materiálmi zlepšujú a maximalizujú výkon, funkciu, dizajn a udržateľnosť výrobkov a výrobných procesov jej zákazníkov v kľúčových odvetviach. Všetko, čo robí a vymýšľa skupina Oerlikon po desaťročiach vývoja priekopníckych technológií, vedie zanietená snaha ktorá podporuje zákaznícke ciele a trvalo udržateľný svet. so sídlom v Pfäffikone,  Švajčiarsko,skupina  svoje podnikanie vykonáva v dvoch divíziách: riešenia povrchových úprav Surface Solutions a riešenia spracovania polymérov Polymer Processing Solutions. Na celom svete má vyše 12 600 zamestnancov vo viac ako 207 sídlach lokalitách v 38 krajinách a jej obrat v roku 2023 predstavoval 2,7 miliardy švajčiarskych frankov.

Kontaktujte nás

Petra Ammann

Petra Ammann

Head of Communications Oerlikon Balzers
keyboard_arrow_up