Choose your country / language

O spoločnosti Oerlikon Balzers

Spoločnosť Oerlikon Balzers je jedným z popredných svetových dodávateľov technológií povrchových úprav.

O spoločnosti Oerlikon Balzers

Spoločnosť Oerlikon Balzers je jedným z popredných svetových dodávateľov technológií povrchových úprav, ktoré významne zlepšujú výkon a trvanlivosť presných dielov a nástrojov v priemyselných odvetviach na spracovanie kovov a plastov.

Extrémne tenké a výnimočne tvrdé povlaky uvedené na trh pod značkou BALINIT a BALIQ znižujú trenie a opotrebovanie. Značka BALITHERM otvára širokú škálu služieb pre tepelné spracovanie, zatiaľ čo BALTONE sú povlaky dostupné v celej rade elegantných farieb, ktoré sa výborne hodia na dekoratívne účely. Povlaky BALIMED ThinFilm s odolnosťou voči opotrebovaniu a s biokompatibilnými, antimikrobiálnymi a chemicky inertnými vlastnosťami boli vyvinuté špeciálne pre aplikácie v zdravotníctve. Spoločnosť pod technologickou značkou BALIFOR uviedla technológie, ktoré ponúkajú zákazkové riešenia pre automobilový trh, zatiaľ čo technológia ePD umožňuje pokovovanie plastových dielov s chrómovým efektom.

Na celom svete je v prevádzke viac ako 1 300 povlakovacích systémov vo výrobných zariadeniach spoločnosti Oerlikon Balzers a jej zákazníkov. Strojárske činnosti a montáž systémov spoločnosti Balzers sa riešia v Lichtenštajnsku, v Langenthale (Švajčiarsko) a v Bergisch Gladbach (Nemecko). Spoločnosť Oerlikon Balzers prevádzkuje dynamicky rastúcu sieť, ktorá má vyše 110 centier na povrchovú úpravu v 36 krajinách v Európe, Amerike a Ázii. Spoločnosť Oerlikon Balzers je – spolu s Oerlikon Metco a Oerlikon AM – súčasťou divízie pre riešenia povrchových úprav Surface Solutions Division skupiny Oerlikon Group so sídlom vo Švajčiarsku (SIX: OERL).

Kontaktujte nás

Petra Ammann

Petra Ammann

Head of Communications Oerlikon Balzers

Spätná väzba alebo otázky? Spojte sa s nami!

keyboard_arrow_up