\uf1ad

BALIQ CARBOS a CARBOS STAR

Uhlíkový povlak bez obsahu vodíka lepší ako DLC s maximálnou nosnosťou. Prečítať si viac ...

Novinka: BALIQ AUROS

Špičkový povlak pre nástroje na rezanie závitov. Prečítať si viac ...

BALIMED

Zdravá voľba so zdravotníckymi povlakmi PVD. Čítaj viac ...

Inaugurácia najväčšieho zákazníckeho centra na…

Otvorenie nového závodu na tepelné spracovanie automobilových komponentov vo Veľkej Ide. čítať ďalej

 • Automobilový priemysel a doprava

  Automobilový priemysel a doprava

  Či už ide o motory alebo hnacie ústrojenstvo, olejové čerpadlá alebo brzdy, svetlomety alebo disky kolies, karosériu alebo interiér: v moderných motorových vozidlách, motocykloch, nákladných vozidlách, lodiach či vlakoch je sotva niečo, čo by počas výroby alebo prevádzky neprichádzalo do styku s povrchovými úpravami od spoločnosti Oerlikon Balzers.

 • Letecký priemysel

  Letecký priemysel

  Komponenty pre letectvo musia vydržať tie najnáročnejšie podmienky a spĺňať prísne bezpečnostné predpisy, ako aj predpisy v oblasti životného prostredia. Povlaky Oerlikon Balzers sú navrhnuté tak, aby riešili tieto výzvy - pri výrobe súčiastok a nástrojov a počas celej ich životnosti.

 • Zdravotníctvo

  Medicína

  Funkcionalizácia povrchov pomocou povlakov PVD sa stala neoddeliteľnou súčasťou modernej medicínskej techniky, pretože povlaky zaisťujú jedinečnú kombináciu extrémnej tvrdosti povrchu, nízkeho koeficientu trenia a antikoróznych vlastností. Zdravotnícky priemysel si okrem nekompromisnej kvality vyžaduje aj súlad s predpismi o biologickej kompatibilite.

 • Potravinárstvo a balenie

  Potravinárstvo a balenie

  Hygiena a bezpečnosť majú zásadný význam pre potravinársky priemysel. Nekompromisne vysoká kvalita, extrémna čistota, súlad s predpismi o biologickej kompatibilite, ľahké čistenie komponentov - všetky tieto požiadavky možno splniť s povlakmi BALINIT.

 • Energia

  Energia

  Nepretržitá prevádzka a extrémne prostredia kladú tie najvyššie nároky na jednotlivé diely veterných mlynov a turbín, komponentov používaných pri prieskume ropy a zemného plynu a pri postupoch používaných na výrobu týchto dielov a komponentov. Spoločnosť Oerlikon Balzers vie poskytnúť optimálne riešenie pre každý prípad.

 • Spotrebiteľské tovary

  Spotrebiteľské tovary

  Či už domáce spotrebiče, spotrebná elektronika alebo športové vybavenie - väčšina vecí, ktoré dnes používame, je vyrobená z kovu alebo plastu. Povlaky Oerlikon Balzers zlepšujú dizajn, vlastnosti a životnosť moderného spotrebného tovaru a zaisťujú ich efektívnejšiu výrobu.

 • Strojárstvo

  Strojárstvo

  Spoločnosť Oerlikon Balzers ponúka širokú škálu riešení povrchových úprav, ktoré výrazne zlepšujú výkonnostné vlastnosti a trvanlivosť nástrojov na výrobu dielov a presných komponentov, používaných v širokom spektre technických aplikácií.

 • Obrábacie stroje

  Nástrojové aplikácie

  Opotrebovanie je hlavným faktorom, ktorý obmedzuje životnosť nástrojov a presných komponentov.
  Potiahnutie nástrojov s povlakmi Balzers je najúčinnejší spôsob, ako zlepšiť produktivitu a kvalitu spracovania kovov a plastov.