Choose your country / language

Beyond Surfaces #2 - Technology & Innovation

Čo má vášeň spoločné s technológiou? Zistite v druhom čísle nášho zákazníckeho časopisu!

Beyond Surfaces #2 - Technology & Innovation

V tomto vydaní BEYOND SURFACES kladieme dôraz na technológie a inovácie '. Personál Oerlikon Balzers a Oerlikon METCO sú neustále v práci každý deň, vyvíjajú nové technológie a riešenia pre našich zákazníkov, takže možno splniť ich potreby. Poďme ukázať, kde táto vášeň pochádza a ako ju realizovať v inováciách trhovo orientovaných.

Ako výskum a priemysel spolupracujú na vývoji budúcich náterových technológií; ako vyvinúť inteligentné náterové riešenie, aby závodné autá boli rýchlejšie. Ako by sme pomohli vyvinúť homogenizáciu pre jednu z najväčších svetových kovacích lisov - nechajte sa prekvapiť fascinujúcimi príbehmi o tom, ako my a naši zákazníci prinášajú povrchové riešenie k životu!

Prelistujte si časopis

Budúce náterové technológie

Interview s Dr. Pierangelo Gröning EMPA, švajčiarskeho federálneho laboratória pre materiálové vedy a technológie

Povlaky sa nachádzajú všade a nevieme si predstaviť náš moderný svet bez nich. Niektoré z nich sú jasne viditeľné, ale iné ťažko rozoznateľné. Dr Pierangelo Gröning je vedúci oddelenia pre ‘Moderné materiály a povrchy’ , ako aj prezident komisie pre výskum Empa, švajčiarskych federálnych laboratórií pre vedu a technológiu materiálov. Zaoberá sa nátermi deň čo deň a bol k dispozícii pre BEYOND SURFACES na rozhovor.

Prečítaj si príbeh

Prilákať jasné talenty do priemyslu

Cena Oerlikonu Metco pre mladých profesionálov

Pre segment Oerlikon Surface Solutions spoločenská zodpovednosť znamená aj záväzok voči budúcej generácii. Sponzorovaním Ceny pre mladých profesionálov Oerlikon Metco podporuje mladých jednotlivcov na univerzitách, aby inšpirovala budúcich inovatívnych vedcov po celom svete, aby prosperovali v snahách týkajúcich sa povrchových technológií. BEYOND SURFACES sa stretli s Emine Bakanovou, ktorá vyhrala cenu v roku 2013 a s tohoročnou víťazkou ceny Amandou Wangovou a pýtali sa ich na dopad OMYPA v ich profesionálnych životoch.

Prečítaj si príbeh

Skutočný hráč

Scot Forge, BALITHERM IONIT a jeden z najväčších kovacích lisov na svete

16’500 amerických ton alebo takmer 15’000 metrických ton: to je takmer neuveriteľná sila vytváraná novým kovacím lisom zo Scot Forge, špecialistu v oblasti ťažkého voľného kovania.Je to jeden z najväčších lisov na svete a neprezentuje len vývojárov v Scot Forge množstvom výziev ale aj expertov na tepelné opracovanie z Oerlikon Balzers. Je to preto, lebo len tyče štyroch hlavných valcov lisu vážia každá 25 amerických ton (22 ton) a preto sa počítajú medzi najväčšie časti, aké kedy Oerlikon Balzers opracovávala.

Prečítaj si príbeh

Na ceste k industrializácii

Rozhovor o aditívnej výrobe

Aditívna výroba - Additive Manufacturing (AM) je tiež známa ako 3D tlač, má potenciál významne zmeniť spôsob výroby, ktorý sa uskutočňuje v priemysle. Rastúca industrializácia aditívnej výroby mení spôsob, akým sú priemyselné procesy momentálne uskutočňované. Stále viac spoločností už experimentuje s 3D tlačou. Oerlikon teraz tiež vstupuje do podnikania v oblasti AM. Florian Mauerer, vedúci obchodnej jednotky ‘Aditívna výroba’, poskytuje niektoré názory.

Prečítaj si príbeh

S povlakmi rýchlejšie

Oerlikon Balzers a Oerlikon Metco na trati s dvoma Formulami Student - tímov

Silverstone, Hockenheim, Spielberg. Burácajúce motory, rýchle autá, horúci asfalt. Nervy jazdcov v paddock sú napnuté, zatiaľ čo sa na ich autách vykonáva posledné dolaďovanie. V stávke sú body a pocta. Pretože aj keď to znie a zdá sa ako Formula1, prize money vo Formule Student sú zážitkom z vloženia teoretických vedomostí z prednáškovej sály do praxe. A mať z toho radosť. Oerlikon Balzers a Oerlikon Metco sú tiež na dráhe.

Prečítaj si príbeh   Stiahnite skutočný príbeh

Dokonale hladký

BALITHERM PRIMEFORM zaisťuje perfektný, vysoko lesklý povrch na Gigaset

Zvuk mena Gigaset je uznávaný v komunikačnom odvetví. Európsky líder na trhu pre telefóny DECT vyniká kvôli najvyššej kvalite a dizajnu. Nástroje opracovávané pomocou BALITHERM PRIMEFORM zaisťujú povrchy s vysokým leskom na opracovávaných plastových častiach a skracujú trvanie cyklu výroby, ako aj čas potrebný na údržbu.

Prečítaj si príbeh

Kontaktujte nás

Petra Ammann

Petra Ammann

Head of Communications Oerlikon Balzers

© Copyright 2024 OC Oerlikon Management AG

Back to top keyboard_arrow_up

keyboard_arrow_up