Choose your country / language

Povlakované nástroje sú obzvlášť chránené proti opotrebovaniu. Nízky koeficient trenia dáva nástrojom účinnú ochranu proti studeným zvarom.

Composing
BALINIT B coated for hob
BALINIT B coated for extrusion punch
Taps that are more resilient thanks to BALINIT® B
Optimum results assured by careful handling.
Metal Forming

Nástroje s povlakom BALINIT® B sa vyznačujú veľmi vysokou tvrdosťou a dobrou húževnatosťou. Tento povlak je obzvlášť odolný proti opotrebovaniu a jeho nízky koeficient trenia dáva nástrojom účinnú ochranu proti studeným zvarom. Povlak BALINIT® B je navyše bezpečný pre styk s potravinami.

Osvedčený povlak TiCN vykazuje svoje osobité zvláštne prednosti v aplikačnej oblasti rezania a tvorby závitov, razenia a tvárnenia pri vysokom zaťažení.

  • Veľmi vysoká tvrdosť
  • Dobrá húževnatosť
BALINIT B
Povlakový materiál TiCN
Technológia povrchovej úpravy Arc
Farba povlaku modrosivý
tvrdosť povlaku HIT [GPa]* 37 +/-3
Max. pracovná tepl. [°C]**** 400
Procesná teplota [°C] < 500
Všeobecná poznámka Všetky uvedené údaje sú približné hodnoty, ktoré závisia od podmienok použitia, prostredia a skúšania.
*tvrdosť povlaku HIT [GPa] Merané na základe nanometrického vrypu podľa ISO 14577. V prípade viacvrstvových povlakov sa tvrdosť rôznych vrstiev líši. Tvrdosť môže byť prispôsobená podľa aplikácie.
****Max. pracovná tepl. [°C] Ide o približné hodnoty z praxe. V dôsledku termodynamických zákonov vzniká v pri použití závislosť od tlaku.

© Copyright 2024 OC Oerlikon Management AG

Back to top keyboard_arrow_up

keyboard_arrow_up