Choose your country / language

Üretim süreci

Takımlarınız ve komponentleriniz bizimle emin ellerde

Üretim süreci

Oerlikon Balzers üretim süreci, dünya genelinde yüksek standart ve sürdürülebilir kaliteyi garanti eder.

Kalitemiz kârınızdır

Merkezlerimizin tümü takım ve komponent kaplaması için aynı ekipman ve prosedürleri kullanmaktadırlar.

İlk incelemeden iade sevkiyatına kadar komponentleriniz ve takımlarınız için tasarlanan üretim sürecimizde, kaplamaya özgü yapılması gereken her şey eksiksiz uygulanır.

Bu otomatikleştirilmiş ve standartlaştırılmış üretim süreci dünya genelinde eşit derecede yüksek kaliteyi ve yeniden üretilebilirliği garanti altına alır.

 • Giriş kontrol

  Kaplanacak parçalar miktar, malzeme ve yüzey koşulu bakımından kontrol edilirler. Üretim süreci, çoğunlukla müşteri gereksinmelerine göre belirlenir.

 • Yıkama

  Yüzeyler temiz olması kaplamanın tutunması için önemlidir. Bu nedenle Oerlikon Balzers, PVD kaplama için yüzey hazırlığına büyük çaba harcamakta ve çevreye zararı olmayan sulu alkali banyolar kullanarak çok kademeli ultrasonik yıkama yapmaktadır.

 • Kaplamanın sökülmesi

  Yeniden kaplama yapılırken eski kaplama katmanlarının sökülmesi gerekebilir. Oerlikon Balzers alt tabaka üzerinde olumsuz etkisi olmadan farklı PVD kaplamaları çıkarmak için özel prosedürler geliştirmiştir.

 • Ön İşleme

  Eğer ek ön işlem gerekiyorsa Oerlikon Balzers her durumda uygun teknolojileri kullanır (örneğin dar çap deliklerindeki malzeme kalıntılarını gidermek için bir vakum fırındaki gazı giderme, gözenekli yüzey katmanlarını gidermek için mikropüskürtme, kesme takımları için kenar hazırlama).

 • Kaplama hazırlığı

  Kaplamadan önce parçalar değiştirilebilir tutuculara yerleştirilir ve ardından kaplama sistemine başlanır. Çok büyük üretim süreçlerinde tutucular otomatik olarak yüklenir. Kaplanacak parçaların tanımlanmış bir şekilde yerleştirlmesi yeniden üretilebilirliği teminat altına almaktadır.

 • Kaplama

  Oerlikon Balzers'in kaplamaları, yüksek performans takımlarınızda ve komponentlerde çağdaş üretimin artan taleplerini karşılamanıza yardımcı olur. Neredeyse sınırsız sayıda uygulama için Geniş bir kaplama teknoloji yelpazesi mevcuttur. Dünya genelindeki müşterilerimizle yakın işbirliği içinde çalışan uzmanlarımız sürekli olarak yeni uygulamalar geliştiriyorlar. İstek üzerine özelleştirilmiş kaplamalar yapılabilir.

 • Son İşlemeler

  Takımlara son rötuşları (örn. parlatma, mikrokumlama, fırçalama, sürüklemeli yüzey işlemler) yapmak için çeşitli yöntemler uygulanır. Oerlikon Balzers, yıllar içerisinde, sizin için ihtiyaçlarınızı karşılayan olası en iyi çözümü ve ekipmanı önermek için gereken deneyimi kazanmıştır.

 • Kalite kontrol

  Bir kaplamanın başarısı doğrudan doğruya kaplanacak takımların durumuna ve kalitesine bağlıdır. Kaplama için gelen malzemelerin kaplama uyumluluğunu değerlendirmek ve kaplama kalitesini tespit etmek için görsel ve mekanik yöntemler kullanılır. Teknolojilerimizin çok çeşitli sektörlerde kullanılması uygun kalite inceleme yöntemi konusunda en iyi yöntemi sağlayabilmemizi temin ediyor.

 • Paketleme / sevkiyat

  Kaplanan parçalar genellikle teslim alındıkları ambalajları içinde iade edilirler. Parçalar uygun yıkama sepetlerinde teslim edilirlerse önemli ölçüde tasarruf elde edilebilmektedir.

© Copyright 2024 OC Oerlikon Management AG

Back to top keyboard_arrow_up

keyboard_arrow_up