Choose your country / language

INUBIA B6 & B15 Metalizácia plastových dielov dekoratívnymi a odolnými PVD povlakmi

INUBIA B6
INUBIA B6
INUBIA B15
INUBIA B15
INUBIA B15
REACH-compliant

Vysokokvalitné plastové komponenty s vysokolesklým kovovým alebo matným povrchom a chrómovým vzhľadom sa dnes široko používajú v mnohých priemyselných odvetviach. Ponúkajú funkčné vlastnosti a zvyšujú hodnotu výrobku.

Systémy INUBIA B6 a B15 PVD pre povrchovú úpravu metalizujú plastové diely v súlade s nariadením REACH bez použitia škodlivých látok. Poskytujú hladké a lesklé povlaky s vysokou odolnosťou a vysokou priľnavosťou na rôznych polyméroch (nízkoteplotné materiály). Pri metalizácii plastov možno dosiahnuť procesnú teplotu až do 80 °C.

Tieto PVD povlakovacie stroje sú rovinné magnetrónové rozprašovacie stroje, ktoré prevádzkujú oba reaktívne a nereaktívne plynové procesy. Vďaka tomu sú ideálne pre špičkové povrchové úpravy, ktoré si želajú kombinovať dekoratívnosť, trvanlivosť, prevádzkovú efektívnosť a reprodukovateľnosť - a to všetko s vysokou úrovňou flexibility, čo sa týka základných materiálov a geometrií. Rôzne dekoračné a funkčné tenkovrstvové povlaky môžu byť deponované pomocou inteligentného kombinovania rôznych kovových plazmových zdrojov a procesných plynov.

Proces metalizácie plastov je plne automatizovaný. Krátky procesný čas je kľúčovou vlastnosťou systémov INUBIA B6 a B15. Menší INUBIA B6 je ideálny pre výskumné laboratóriá a malé diely. Väčšia INUBIA B15 umožňuje vyššie objemy výroby. Pre ďalšie zvýšenie priepustnosti a efektivity výroby je k dispozícii aj v dvojdverovej verzii. Prevádzkovú efektivitu podporujú aj jednoduché postupy údržby a voliteľný pomocný hardvér na manipuláciu s karuselom.

  • Hladké a lesklé povrchy
  • Veľký výber povrchových úprav, aj s chrómovým vzhľadom
  • Vysoká priľnavosť a stálosť
  • Reprodukovateľnosť cez automatické presné ovládanie
  • Užívateľsky priateľská prevádzka  a vysoká efektívnosť
  • Ekologické, udržateľné riešenie, nepoužívajú sa žiadne škodlivé látky (v súlade s nariadením REACH)
  INUBIA B6 INUBIA B15
Max. výška povlaku (mm) 600 1500
Max. zaťaženie dávky vrátane hnacej dosky (kg) 160 200
Dvere vákuovej komory 1 1 alebo 2
Počet vretien 1 - 9 1 - 4
Maximálny použiteľný priemer povlaku vretena v mm 220 360
keyboard_arrow_up