Choose your country / language

Prostredníctvom našich procesov PVD a PACVD možno potiahnuť povlakom alebo metalizovať prakticky každý materiál z ocele alebo plastu

Povlakovateľné materiály

V zásade na všetky materiály možno nanášať povlaky s použitím procesov PVD a PACVD, pričom v každom prípade sa musí dodržať nasledujúce pravidlo: tepelné spracovanie sa musí vykonávať tak, aby teplota povlaku (cca 150 °C až 600 °C) nespôsobovala stratu tvrdosti alebo deformácie.

Ľahko povlakovateľné sú kovové materiály, ako sú vysokorýchlostné ocele, nástrojové ocele na obrábanie za tepla alebo za studena, nehrdzavejúce ocele, tepelne spracovateľné ocele, spekané karbidy, cermet, ako aj tvrdené, ložiskové a nitridované ocele.

S našou technológiou ePD™ je možné pokovovať aj plasty, ako sú ABS, PC/ABS, PC, PC/PBT, PC/PET a vybrané zmesi PA (so sklenými vláknami a vystužené minerálnymi látkami). Ďalšie plasty na požiadanie.

Podmienečne povlakovateľnými materiálmi sú liatiny, pochrómované a poniklované kovy, zliatiny medi a zliatiny hliníka, keramické materiály a zafír.

Nepovlakovateľné materiály sú spekané kovy s otvorenými pórmi (nevhodné na vákuové procesy).

Spätná väzba alebo otázky? Spojte sa s nami!

keyboard_arrow_up