Choose your country / language

Historické míľniky

Vášeň pre povrchové riešenia: od našich začiatkov v roku 1946 až dodnes

1946 - 2021: Od nápadu po pozíciu globálneho technologického lídra.

Spoločnosť Oerlikon Balzers je 75 rokov synonymom priekopníckeho vývoja a celosvetového technologického prvenstva v oblasti tenkých povlakov. Žijeme naším nadšením pre riešenia povrchových úprav s jedinečnou kombináciou trvalej udržateľnosti, inovatívnej hybnej sily, podnikateľského ducha a tradície. Majú z toho prospech naši zákazníci aj životné prostredie - včera, dnes a zajtra.

Prezrite si 75 rokov spoločnosti Oerlikon Balzers

Prvý tvrdý povlak PVD od spoločnosti Balzers pre nástroje, BALINIT® A sa oficiálne „zrodil“ 1. septembra 1978. Spoločnosť Oerlikon Balzers odvtedy píše príbeh nebývalého úspechu, od priekopníckych začiatkov vo svete povlakov až po vedúce postavenie na trhu.

časová os

filter časovej osi

S podporou kniežaťa Františka Jozefa II a švajčiarskeho priemyselníka Emila Georga Bührle, profesor Max Auwärter založil spoločnosť Gerätebauanstalt Balzers

Cieľom bolo zužitkovať dovtedy dosť neznámu a málo preskúmanú vákuovú tenkovrstvovú technológiu v priemyselnom meradle. Keďže v tom čase neboli k dispozícii žiadne systémy a zariadenia na výrobu tenkých povlakov, spoločnosť vyvinula a vyrobila vlastné. Prvé nasadenie na trhu boli ochranné a antireflexné vrstvy pre očné šošovky, antireflexné vrstvy na objektívoch, optické filtre a reflektory a tenké povlaky pre elektronické aplikácie.

  • S podporou kniežaťa Františka Jozefa II a švajčiarskeho priemyselníka Emila Georga Bührle, profesor Max Auwärter založil spoločnosť Gerätebauanstalt Balzers

Spoločnosť Balzers sa rozhodla vyvinúť zlaté PVD povlaky odolné proti poškriabaniu pre hodinársky priemysel

Jediným vlastníkom spoločnosti sa stáva Oerlikon-Bührle Holding AG

Prvé pokusy tvárniacimi nástrojmi potiahnutými s TIN sú úspešné (životnosť sa zvýšila štvornásobne)

1. septembra dostal oficiálnu zelenú vývoj tvrdých povlakov PVD pre nástroje s ochrannou vrstvou BALINIT® A a ich uvedenie na trh

Špirálové vrtáky s povlakmi od Balzers sú prvýkrát predvedené na výstave v Nemecku

Prvé povlakovacie centrum v Taliansku

Prvé povlakovacie centrá v Nemecku, Španielsku a v USA

Prvé použitie povlaku na presných komponentoch

Prvé povlakovacie centrum vo Veľkej Británii.

Prvé povlakovacie centrum vo Francúzsku

Prvé povlakovacie centrum v Japonsku

Predstavenie povlaku BALINIT® B z nitridu titánu a uhlíka.

Prvé povlakovacie centrum v Švédsku

Predstavenie uhlíkového povlaku BALINIT® C (WC/C)

Prvé povlakovacie centrum v Belgicku

Spoločnosť Balzers uskutočňuje konverziu na ultrazvukové čistenie bez CFC.

Prvé povlakovacie centrum v Indii

Nové povlaky na bázeTiAlN BALINIT® FUTURA a BALINIT® X.TREME umožňujú suché a tvrdé obrábanie

Prvé povlakovacie centrum v Kórei a Švajčiarsku.

Predstavenie povlaku BALINIT® DIAMOND

Predstavenie hybridného uhlíkového povlaku BALINIT® HARDLUBE

Prvé povlakovacie centrá v Rakúsku, Singapure a Mexiku

Prvé povlakovacie centrum v Brazílii

Komponenty s povlakom BALINIT v prvom sériovo vyrábanom trojlitrovom aute (VW Lupo 3L TDI)

Predstavenie uhlíkového povlaku BALINIT® C (WC/C) Oerlikon-Bührle Holding mení názov na „Unaxis“.

Predstavenie prvého povlaku BALINIT® FUTURA NANO s nanoštruktúrou

Prvé povlakovacie centrum v Luxembursku

Predstavenie povlaku BALINIT X.CEED z nitridu titánu a hliníka

Predstavenie povlaku BALINIT® CNI z nitridu chrómu.

Vychádza Sprievodca povlakmi Balzers pre rezné nástroje

Predstavenie „Generácie 6“, novej generácie povlakov. Spoločnosť Balzers oslavuje 25 rokov značky BALINIT®. Prvé povlakovacie centrá v Poľsku, Portugalsku a Holandsku.

Predstavenie prvého povlaku na báze nitridu hliníka a chrómu „Generácie 6“: BALINIT® ALCRONA

Prvé povlakovacie centrum v Číne a Maďarsku. Vychádza Sprievodca povlakmi Balzers pre tvarovacie nástroje

Prvé povlakovacie centrum v Thajsku

Predstavenie druhého povlaku na báze hliníka a chrómu „Generácie 6“: BALINIT® HELICA. Nový systém povrchovej úpravy RS 90 pre veľkokapacitné povlakovanie. Prvé povlakovacie centrá v Argentíne a Kanade. Predstavenie špičkových uhlíkových povlakov BALINIT®: BALINIT® DLC STAR

Technologický prielom s proprietárnou a patentovanou technológiou P3e™, ktorá umožňuje depozíciu tvrdých povlakov z oxidu hlinitého pri povlakovacích teplotách oveľa nižších ako 600 °C

Prvé povlakovacie centrum v Českej republike. Od 1. septembra 2006 sa spoločnosť Balzers nazýva Oerlikon Balzers Coating a prihlasuje sa k svojej storočnej priemyselnej histórii a tradičným silným stránkam korporácie Oerlikon Corporation.

Predstavenie nového upraveného povlaku BALINIT® ALDURA s dvojitou štruktúrou. Otvorenie prvých povlakovacích centier v Rumunsku a v Turecku

Akvizícia spoločnosti VST Keller so sídlom v Schopfheime v Nemecku. Spoločnosť VST Keller prináša do skupiny Oerlikon Group inovatívnu a ekologicky šetrnú technológiu PPD™.

Otvorené prvé povlakovacie centrá vo Fínsku a v Indonézii

Otvorenie ďalších štyroch povlakovacích centier v Ázii. Spoločnosť Oerlikon Balzers v roku 2008 prvýkrát prekročila objem tržieb 500 miliónov švajčiarskych frankov.

Otvorenie 5. povlakovacieho centra v Japonsku, 5 povlakovacieho centra v Indii a 7. povlakovacieho centra v Číne

Prvé povlakovacie centrum v Rusku - lokalita Elektrostal neďaleko Moskvy - výroba od marca

Akvizícia skupiny hartec Group so sídlom v Nemecku, špecialistu na povlaky PVD. Spoločnosť Hartec je známa pre svoju jedinečnú a ekologickú technológiu PVD pre dekoratívne a funkčné povlaky na plasty.

Technologický prielom s proprietárnou a patentovanou technológiou S3p

S3p® je priemyselne a ekonomicky životaschopné riešenie HiPIMS od spoločnosti Balzers. Spustenie nového, rýchleho, presného, flexibilného a kompaktného systému INGENIA. Uvedenie povlaku BALINIT® PERTURA na trh – kompletný povlak na všetky účely vŕtania, ktorý zvýši produktivitu a spoľahlivosť procesu. Rozšírenie povlakovacieho centra a realizácia prvého výrobného zariadenia s plazmovou difúznou technológiou PPD v Pusane (Južná Kórea). Otvorenie 8. a 9. čínskeho povlakovacieho centra v mestách Čchung-čching a Jinan, ako aj otvorenie 3. poľského povlakovacieho centra v Kędzierzyn-Koźle.

Spustenie novej generácie technológie PPD ako náhrady pochrómovania.

Predstavenie povlakov BALIQ na báze S3p na veľtrhu EMO 2013 v Hannoveri v Nemecku.

Unikátna sieť povlakovacích centier spoločnosti Oerlikon Balzers v súčasnosti pozostáva z 93 lokalít v 34 krajinách.

Naberanie sily pre novú úroveň.

3. júna 2014 spoločnosť Oerlikon oznámila úspešné uzavretie transakcie na získanie spoločnosti Metco od spoločnosti Sulzer AG. Spojením spoločnosti Metco so súčasnými obchodnými aktivitami spoločnosti Oerlikon v oblasti povlakov vznikne globálny technologický líder pod vedením generálneho riaditeľa Rolanda Herba.

Otvorenie prvého kompetenčného centra pre automobilový priemysel v Európe

Spoločnosť Oerlikon Balzers veľkolepou otváracou ceremóniou za početnej prítomnosti čestných hostí a zákazníkov otvorila svoje prvé európske kompetenčné centrum pre povrchové úpravy v automobilovom priemysle. Nový závod vo Veľkej Ide v blízkosti veľkého slovenského mesta Košice je súčasťou celkovej stratégie spoločnosti Oerlikon Balzers pre automobilový trh.

EMO 2015: Oerlikon Balzers predstavuje povlak PVD BALINIT ALTENSA pre ultrarýchle rezanie ozubených kolies.

Minoriadne vysoké rezné rýchlosti, maximalizovaná produktivita, o poznanie dlhšia životnosť – to sú výsledky reálnych testov s povlakmi BALINIT ALTENSA na báze AlCrN, vyvinutými spoločnosťou Oerlikon Balzers na ďalší rozvoj vznikajúcich trendov v automobilovom priemysle a strojárstve. Automobilky a dodávatelia prezentovali výnimočné výsledky v širokej škále aplikácií rezania a výroby ozubených kolies, ktoré dosiajhli s povlakom S BALINIT ALTENSA, prvýkrát predstaveným na ESMO 2015 v talianskom Miláne.

EMO 2015: Oerlikon Balzers predstavuje vysokoproduktívny povlakovací systém INNOVENTA mega

Nový systém INNOVENTA mega nanovo definuje ukazovatele produktivity. Tento v súčasnosti najväčší povlakovací systém v portfóliu dosahuje mimoriadne vysoké kapacity s nástrojmi ako sú frézy alebo vrtáky: typické časy spracovanie dávok sú do piatich hodín. Zmestia sa do neho obrobky s výškou jeden meter alebo viac a obežným priemerom 96 cm. S prípustným zaťažením až 3 000 kg je ideálnou platformou pre povlakovanie objemných foriem alebo pílových kotúčov. Systém INNOVENTA mega dokáže zvládnuť celý repertoár povlakov BALINIT, ako aj špeciálne povlakové riešenia pre širokú škálu aplikácií. Jeho ďalšími charakteristikami sú rýchle uvedenie do prevádzky, ľahká obsluha a vysoká úroveň reprodukovateľnosti. INNOVENTA mega v podstate ideálne dopĺňa kompaktnejšie systémy Balzers INNOVA a INGENIA.

Launch of BALINIT FORMERA / FORMERA PLUS – the coating solution for AHSS forming applications

Otvorenie 5. zákazníckeho centra v Južnej Kórei

Oerlikon Balzers otvára svoje 5. zákaznícke centrum v Južnej Kórei, v Gwandžu. „Kórea je rýdzim príbehom úspechu spoločnosti Oerlikon Balzers. Toto nové centrum nám umožní poskytovať našim zákazníkom ešte lepšie služby s krátkymi dodacími lehotami v odvetviach tvarovacích nástrojov a domácich spotrebičov a pre našich zákazníkov v automobilovom priemysle v prosperujúcej oblasti Gwandžu,“ hovorí Marc Desrayaud, vedúci podnikového útvaru pre nástrojové riešenie v rámci Oerlikon Surface Solutions (Riešenia povrchovej úpravy).

Rozšírenie zariadenia pre automobilový priemysel v indickom Bengalúre

Nový objekt pre riešenia pre automobilový priemysel strojnásobí veľkosť súčasného servisného centra spoločnosti Oerlikon Balzers v tomto juhoindickom veľkomeste. Spoločnosť Oerlikon Balzers s touto významnou investíciou do budúcnosti a na indickom trhu teraz môže poskytovať svojim zákazníkom z rôznych priemyselných odvetví lepšie a rýchlejšie služby, rovnako ako aj rozšírené portfólio - so zameraním sa na automobilový trh, ale aj s pokrytím leteckého, ropného a plynárenského, zdravotníckeho, textilného a kovospracujúceho trhu v oblasti presných komponentov.

70 rokov inovácií

V roku 1946 bola v meste Balzers založená organizácia „Gerätebau-Anstalt“. Profesor Max Auwärter, knieža František Jozef II. Lichtenštajnský a podnikateľ Emil G. Bührle dostali prevratný nápad svojpomocne vyvinúť výrobné procesy v oblasti tenkých povlakov a skonštruovať zariadenie potrebné pre priemyselnú realizáciu. Postup a zariadenie sa tak prvýkrát stali jedným celkom a taktiež boli spoločne ponúkané a predávané – ide o obchodný model, ktorý sa teší mimoriadnemu úspechu už vyše 70 rokov.

Spoločnosť Balzers získala francúzsku špecializovanú povlakovaciu spoločnosť DMX

Odborné poznatky spoločnosti DMX nám umožňujú ešte viac posilniť našu vedúcu pozíciu na trhu vysoko presných lekárskych komponentov, ako aj na rýchlo rastúcom trhu tvárniacich nástrojov. Sú to naše dva kľúčové trhové segmenty.

Launch of BALIQ UNIQUE – When art meets innovation

Oerlikon Balzers announces the Design Line range

Launch of INLENIA coating systems - for ultra smooth surfaces

Oerlikon Balzers achieves Nadcap accreditation in Guelph

Oerlikon Balzers acquires Primateria

Oerlikon Balzers launches BALIFOR M, an MoN coating

Oerlikon Balzers wins the A3TS Innovation Award 2017 with BALIFOR M

Oerlikon Balzers launches BALIFOR T, ta-C coating

Launch of BALINIT TURBINE PRO – a turbine blade coating

Oerlikon acquires Finnish surface engineering company DIARC Technology Oy

Oerlikon has acquired DIARC Technology Oy, a provider of surface engineering technologies and services in Finland. The acquisition will enhance the range of technologies provided by Oerlikon Balzers in the automotive and precision components industries and expand its portfolio of surface treatments.

Oerlikon acquires Swiss CVD equipment manufacturer Sucotec AG

Oerlikon has acquired Sucotec AG, a Swiss manufacturer specializing in CVD (Chemical Vapour Deposition) equipment for the tools market. The acquisition enhances the range of products and services provided by Oerlikon Balzers, which focuses on PVD (Physical Vapour Deposition) and PACVD (Plasma Assisted Chemical Vapour Deposition).

Oerlikon Balzers opens doors of largest coating centre for tools in Europe

Coating specialist Oerlikon Balzers opened its new plant in Bielefeld with a two-day event attended by guests – both customers and experts – from the areas of politics and the economy. The coating centre combines the expertise from three previous locations on a floor space of 6,000 square metres with cutting edge surface technologies for machining, forming and plastics processing. Customers from many different sectors are to benefit, from the automotive and pharmaceutical industries to tool making.

Oerlikon Balzers and Oerlikon Metco, Friction Systems, inaugurate joint production facility in Nagoya, Japan

The Oerlikon Group, a leading global technology provider of market-leading technologies and services, announced the inauguration of a new production plant in Nagoya, Japan, on June 7. The company will leverage synergies to further strengthen the excellent market position of Oerlikon Balzers and Oerlikon Metco Friction Systems in Japan’s top car manufacturing industry area.

Oerlikon Balzers opens largest production centre in Slovakia for heat treatment of automotive components

Oerlikon Balzers, a leading provider of surface solutions, has inaugurated its second production centre in Veľká Ida, Slovakia. The new plant marks another stage in Oerlikon’s growth strategy in the automotive industry, a major investment which meets the highest quality and environmental standards and offers automotive manufacturers state-of-the-art heat treatment processes. Together with the service centre opened in 2015, the Veľká Ida plant now represents Oerlikon Balzers' largest and most important site for coating and heat treating of automotive components.

Oerlikon Balzers introduces primeGear, a customised and integrated service package to realise unmatched gear cutting tool performance

primeGear is an all-round service package consisting of detailed analysis, consultation and tailored solutions for production. From treating tools and establishing optimal machining/ environmental conditions to the basic materials and designs, Oerlikon Balzers’ experts determine the crucial improvements which can be made in the production chain.

Oerlikon Balzers expands automotive surface treatment portfolio with heat treatment acquisition in Germany

Oerlikon, a leading provider of surface solutions, has signed and closed a targeted acquisition in Germany to expand its plasma nitriding service offering for customers and to strengthen its position in the automotive market. Härterei Dipl.- Ing. Peter Eicker KG (Eicker), a specialised heat treatment supplier for the automotive industry, will now operate under the Oerlikon Balzers brand.

Oerlikon Balzers inaugurates largest customer centre in India in the presence of guests of honour

On 12 October, Oerlikon Balzers India, a leading provider of surface solutions, inaugurated its largest Indian production centre in Manesar in the presence of Hereditary Prince Alois of Liechtenstein and Dr Doris Frick, the Ambassador of Liechtenstein in Switzerland. The new facility represents a further major commitment by Oerlikon Balzers to the Indian market as it continues to grow, and this significant investment in the future and in India will allow Oerlikon Balzers to serve its customers across various industries even more effectively.

Launch INNOVENTA kila at JIMTOF: The next level of flexibility, productivity and connectivity when it comes to PVD coatings!

For JIMTOF Oerlkon Balzers launch INNOVENTA kila. INNOVENTA kila has the preferred coating system size for most production requirements and perfectly masters smaller to larger quantities. The successor of the best-selling INNOVA meets all your expectations with compelling elegance. It's the perfect coating system for tools, and also R&D. Entirely compatible with the INNOVENTA family.

Oerlikon Balzers receives Qualified Supplier status for BALINIT C coatings on copper alloys

Oerlikon deepens partnership with Airbus: Oerlikon Balzers receives Qualified Supplier status for BALINIT C coatings on copper alloys.

Oerlikon Balzers predstavuje BALIMED medicínske povlaky

Oerlikon Balzers predstavil svoje nové portfólio BALIMED, pozostávajúce zo siedmich vysoko pokročilých povlakov, ktoré spĺňajú náročné požiadavky súčasného odvetvia lekárskych nástrojov a komponentov. Tieto povlaky ThinFilm s nízkym trením a odolné proti opotrebeniu ponúkajú vyššiu nákladovú efektívnosť a prispievajú k zlepšeniu výsledkov pacient vďaka ich biokompatibilným, antimikrobiálnym a chemicky inertným vlastnostiam.

Oerlikon Balzers pokračuje v rozširovaní o nové zákaznícke centrum v Číne

Oerlikon Balzers usporiadal slávnostné otvorenie s čestnými hosťami a zákazníkmi pri príležitosti otvorenia nového centra povrchovej úpravy v čínskom Dongguan. V Dongguane bol potrebný oveľa väčší výrobný priestor na spracovanie rýchlo rastúceho objemu objednávok v posledných rokoch. Oerlikon Balzers začal svoju činnosť v oblasti povrchových úprav v Číne v roku 2004. Nové zákaznícke centrum je teraz druhým najväčším v Číne.

Oerlikon Balzers otvára nové zákaznícke centrum a oslavuje 20 rokov v Mexiku

4. apríla 2019 Oerlikon Balzers otvoril nové zákaznícke centrum v mexickom Querétaro. Na slávnostnom otvorení oslávila spoločnosť Oerlikon Balzers Mexico aj 20-ročné výročie so zákazníkmi a čestnými hosťami. Táto nová stránka predstavuje ďalší kľúčový míľnik v stratégii rasti spoločnosti Oerlikon Balzers, pretože umožňuje spoločnosti reagovať na zvýšený dopyt automobilového priemyslu po udržateľných vysoko kvalitných povlakoch a tepelnom spracovaní.

Oerlikon Balzers stavia kompetenčné centrum pre trvalo udržateľnú metalizáciu plastov s chrómovým vzhľadom

Oerlikon Balzers položil 7. mája 2019 základný kameň pre svoje nové kompetenčné centrum v nemeckom Bisingene. Po otvorení v apríli 2020 budú komponenty vyrobené z plastu, najmä pre automobilový priemysel, pokovované chrómovaným vzhľadom s využitím udržateľnej technológie ePD na lokalite s rozlohou niekoľko tisíc metrov štvorcových. V kompetenčnom centre Bisingen sa vytvorí viac ako 100 nových pracovných miest, čo spoločnosti Oerlikon Balzers umožní uspokojiť vysoký dopyt a neustále sa zvyšujúce požiadavky svojich zákazníkov z automobilového priemyslu.

Oerlikon Balzers oslavuje v Číne 15-ročné výročie

Oerlikon Balzers oslávil 15. výročie svojho prvého čínskeho zákazníckeho centra v Suzhou. Spoločnosť začala v Číne výrobu v roku 2004 s 20-timi zamestnancami a v priebehu rokov rýchlo rástla, dnes sa môže pochváliť 13-timi zákazníckymi strediskami a niekoľkými stovkami zamestnancov. Vedenie pozvalo členov tímu od samého začiatku na slávnostnú výročnú večeru, aby oslávili svoj jedinečný prínos za posledných 15 rokov.

Oerlikon Balzers otvára dve zákaznícke centrá vo Švédsku

v roku 2019 Oerlikon Balzers otvoril dve nové zákaznícke centrá vo Švédsku, prvé v Eriksbergu 28. mája a druhé v Köpingu o deň neskôr. Prostredníctvom týchto dvoch nových zákazníckych centier sleduje spoločnosť Oerlikon Balzers svoju stratégiu čo najbližšie k svojim zákazníkom, čo skracuje dodacie lehoty a trasy, zlepšuje služby zákazníkom a pomáha spoločnosti znižovať uhlíkovú stopu.

Oerlikon Balzers uvádza na trh BALINIT MILUBIA a BALINIT NALUBIA

Keramické tesniace disky v sanitárnych armatúrach, pneumatických ventiloch, keramických hriadeľoch a ložiskách čerpadiel, ako aj komponenty v čerpadlách a kompresoroch sú vystavené extrémnemu treniu po dlhú dobu. Aby tieto zariadenia zostali spoľahlivo v prevádzke dlhšie, vyvinula spoločnosť Oerlikon Balzers BALINIT MILUBIA a BALINIT NALUBIA; vodíkové nátery bez obsahu vodíka, ktoré chránia komponenty pred opotrebením pred častým používaním a pri zvýšených teplotách.

Oerlikon Balzers hostil prvé sympózium Oerlikon Balzers Surface Solutions

Prvé sympózium Surface Solutions pre precízne komponenty prilákalo 75 účastníkov, medzi ktorými boli aj zákazníci z oblasti vedy a myslenia v priemysle, ktorí sa stretli a podelili o svoje názory na to, čo bude formovať budúcnosť povrchových úprav komponentov v rôznych priemyselných odvetviach.

Oerlikon Balzers predstavil BALINIT TISAFLEX pre obrábanie ťažko rezateľných materiálov na najvyššej úrovni

BALINIT TISAFLEX od Oerlikon Balzers je špičkové náterové riešenie, ktoré ponúka vynikajúcu oxidačnú odolnosť, vysokú tepelnú stabilitu a výnimočnú odolnosť proti opotrebeniu, vďaka čomu je ideálny na obrábanie náročných materiálov, ako sú titán, zliatiny na báze niklu a nehrdzavejúca a kalená oceľ, ktoré sa stále viac používajú v leteckom a kozmickom priemysle, 3C (počítače, komunikácia a spotrebná elektronika) a vo formovacom priemysle.

Oerlikon Balzers predstavil BALIQ CARBOS a CARBOS STAR

Oerlikon Balzers vyvinul nové amorfné bez vodíkové uhlíkové (a-C) povlaky, BALIQ CARBOS a BALIQ CARBOS STAR, ktoré poskytujú výnimočnú kombináciu vysokej tvrdosti, nízkeho trenia a nízkej drsnosti pre aplikácie s extrémnymi kontaktnými tlakmi a kĺzavými rýchlosťami.

Oerlikon Balzers získal ocenenie kvality Bosch za vysoko kvalitné povlaky komponentov

Spoločnosť Oerlikon Balzers získala v roku 2018 od spoločnosti Bosch osvedčenie o chybách ZERO ako uznanie za povlakované komponenty najvyššej kvality. Spoločnosť Oerlikon Balzers dodávala výrobky bez chýb, čím významne prispela k neustálemu zlepšovaniu kvality ako popredného svetového automobilového dodávateľa.

SUCOTEC: Oerlikon Balzers uvádza na trh nové zariadenia CVD pre trh s nástrojmi

Spoločnosť Oerlikon Balzers uviedla na EMO 2019 svoje nové zariadenie CVD (Chemical Vapor Deposition) na trh s nástrojmi v troch rôznych veľkostiach: SUCOTEC kila, mega a giga. SUCOTEC dopĺňa škálu produktov a služieb poskytovaných spoločnosťou Oerlikon Balzers, ktorá sa zameriava najmä na PVD (fyzikálne nanášanie pár) a PACVD (plazmové asistované ukladanie chemických pár).

BALIQ AUROS: Nový vysoko výkonný povlak pre závitovacie nástroje

Pre vysoko kvalitné závitovacie nástroje vyvinula spoločnosť Oerlikon Balzers vysokovýkonný povlak BALIQ AUROS. Tento mimoriadne hladký povlak na báze AICrN odolný voči opotrebeniu je kombinovaný s vrchným povlakom, ktorý zabraňuje zváraniu povrchu nástroja s materiálom, čo zlepšuje výkon a zabezpečuje vysokú spoľahlivosť procesu.

Digitálne služby a inteligentné riešenia povlakovania od spoločnosti Oerlikon Balzers

Oerlikon Balzers predstavi svoj najnovší vývoj v oblasti povrchových úprav a zariadení a svoje nové digitálne služby na EMO v Hannoveri od 16. do 21. septembra 2019. Tieto vysoko kvalitné, na budúcnosť orientované procesy, služby, ponúkajú širokú škálu výhod pre zákazníkov.

Oerlikon Balzers Francúzsko oslavuje 30 rokov v zákazníckom centre Limoges

1. a 2. októbra spoločnosť Oerlikon Balzers pozvala špeciálnych hostí a zákazníkov, aby oslávili 30. výročie svojho zákazníckeho centra vo francúzskom Limogese. Limoges je najlepšie známy ako kompetenčné centrum Oerlikon Balzers pre automobilový priemysel a ponúka riešenia povrchovej úpravy pre presné komponenty používané vo vysoko výkonných motoroch.

Oerlikon Balzers slávnostne otvára pobočky na formovacie nástroje a oslavuje 25 rokov v Indii

Oerlikon Balzers oslávil 12. októbra 2019 25 rokov svojej činnosti v indickom Pune. Na podujatí sa zúčastnili zákazníci, čestní hostia a zamestnanci, čo tiež znamenalo otvorenie nového centra nástrojov pre tvárnenie, čo je dôkazom pokračujúceho záväzku spoločnosti Oerlikon Balzers k rastúcemu indickému trhu.

Spoločnosť Oerlikon Balzers uvádza na trh zariadenie na nanášanie povlakov METAPLAS.DOMINO kila flex

Spoločnosť Oerlikon Balzers uvádza na trh zariadenie na nanášanie povlakov METAPLAS.DOMINO kika flex.

Oerlikon získal v Nemecku spoločnosť D-Coat, lídra v oblasti technológie diamantových povlakov

Spoločnosť Oerlikon získala spoločnosť D-Coat GmbH, popredného poskytovateľa technológie diamantového povlakovania v Nemecku. Táto akvizícia rozširuje portfólio technológií povrchovej úpravy spoločnosti Oerlikon Balzers, najmä pre rezné nástroje používané v leteckom a automobilovom priemysle.

V nemeckom Bisingene sa otvára nové globálne kompetenčné centrum PDC (Plastic Design Components)

Teraz, keď bola spustená nová prevádzka, môžeme ponúknuť povlakovanie plastových vstrekovaných komponentov pre široké spektrum priemyselných odvetví vrátane automobilového, spotrebného tovaru a domácich spotrebičov. Pokovené plastové povlaky založené na našej technológii ePD. Rovnako bude kompetenčné centrum Bisingen zodpovedné hlavne za predaj náterových systémov INUBIA a bude poskytovať podporu zainteresovaným zákazníkom pri navrhovaní, zriaďovaní a uvádzaní do prevádzky ich vlastných náterových zariadení. Patria sem povrchové úpravy a vývoj výrobkov, ako aj koncepčný návrh celkových výrobných procesov.

  • Oerlikon Balzers Competence Centre Bisingen
  • Oerlikon Balzers Competence Centre Bisingen

Spoločnosť Oerlikon Balzers dodáva prvý INUBIA B15 automobilovému OEM zariadeniu na metalizáciu vonkajšieho plastového komponentu

Vysokokvalitné plastové komponenty s vysoko lesklými kovovými alebo matnými povrchmi a chrómovým vzhľadom sú široko používané v mnohých priemyselných odvetviach, ponúkajú funkčné vlastnosti a pridávajú výrobku hodnotu. Povlakové systémy INUBIA B6 aj B15 PVD metalizujú plastové diely v súlade s nariadením REACH bez použitia škodlivých látok. Poskytujú hladké, lesklé a nepoškriabateľné povlaky s vysokou trvanlivosťou a vysokou priľnavosťou na širokej škále polymérov.

Spoločnosť Airbus kvalifikovala špičkový náterový systém Oerlikon Balzers na povrchové úpravy komponentov podľa REACH pomocou BALINIT C

Spoločnosť Oerlikon Balzers získala od spoločnosti Airbus kvalifikáciu pre svoj náterový systém RS 50, ktorý využíva najnovšiu technológiu uhlíkového náteru. RS 50 sa nachádza vo Ferrières-en-Brie neďaleko Paríža, významného výrobného závodu spoločnosti Oerlikon Balzers s certifikátom pre letecký priemysel. Systém náterov bol vybraný a schválený spoločnosťou Airbus na zabezpečenie PVD povlakov vyhovujúcich REACH s BALINIT C.

Oerlikon Balzers predstavuje povlak BALINIT PROTEC v súlade s REACH pre priemyselné kompresory s plynovými turbínami

Spoločnosť Oerlikon Balzers France ocenila štatút Nadcap Merit Status Tri kľúčové faktory, ktoré môžu zhoršiť výkon priemyselných kompresorov na plynové turbíny: erózia pevných častíc (SPE), erózia kvapiek vody (WDE) a korózia lopatiek turbíny. Ak nebudú zistené, tieto problémy znížia účinnosť a zvýšia náklady pre prevádzkovateľov elektrární. BALINIT PROTEC od spoločnosti Oerlikon Balzers je náter vyhovujúci nariadeniu REACH, ktorý bol špeciálne vyvinutý na zvýšenie účinnosti priemyselných kompresorov s plynovými turbínami a na ochranu pred koróziou a eróziou.

Oerlikon Balzers predstavuje povlak BALIMED TICANA na zubné piliere a nástroje

Spoločnosť Oerlikon Balzers predstavila BALIMED TICANA, povlak PVD špeciálne navrhnutý pre zubné abutmenty a nástroje, ktorý spĺňa prísne požiadavky moderného zubného lekárstva. Inovatívny povlak má rovnakú farbu ako ľudské ďasná, vďaka čomu je diskrétny. Ponúka tiež funkčné vlastnosti, ktoré pomáhajú pacientom zaistiť najlepšiu dlhodobú zdravotnú starostlivosť. Nový povlak BALIMED TICANA predstavuje ďalší krok vpred v stratégii rastu spoločnosti Oerlikon Balzers v lekárskom priemysle.

Oerlikon Balzers France udelil Nadcap Merit status

Spoločnosť Oerlikon Balzers získala štatút Nadcap Merit Status pre všetky technológie povrchovej úpravy používané v zákazníckom centre Ferrières-en-Brie vo Francúzsku. Stav zásluh znamená menej častý harmonogram auditu a je „znakom dôvery v trvalý záväzok ku kvalite“, tvrdí inštitút pre kontrolu výkonnosti, ktorý spravuje Nadcap.

Oerlikon Balzers otvára vo Švédsku nové centrum podpory aplikácií pre predbežnú a následnú úpravu

Spoločnosť Oerlikon Balzers otvorila vo švédskej Uppsale nové centrum podpory aplikácií na predbežnú a následnú úpravu rezných nástrojov pre automobilový priemysel. Nové umiestnenie poskytuje zákazníkom nielen informačné a poradenské centrum: slúži tiež ako školiace stredisko pre nových zamestnancov a učňov, takže zamestnanci spoločnosti Oerlikon Balzers môžu byť informovaní o najnovších technológiách pred a po aplikovaní a ponúkať prvotriedne služby zákazníkom z celého sveta.

Spoločnosť Oerlikon Balzers získala v Indii certifikáciu GreenCo a cenu Platinum Quality Excellence Award

Spoločnosť Oerlikon Balzers India získala striebornú certifikáciu GreenCo od Konfederácie indického priemyslu (CII) a bola ocenená prvou cenou (platina) v súťaži Quality Excellence organizovanej Federáciou indických obchodných a priemyselných komôr (FICCI). Tieto ceny oceňujú príspevok spoločnosti Oerlikon Balzers k ekologicky udržateľnému obchodnému modelu a k zlepšeniu zákazníckej skúsenosti poskytovaním kvalitného tovaru a služieb v Indii.

Spoločnosť Oerlikon Balzers bola spoločnosťou Bosch ocenená ako najlepší dodávateľ povrchových úprav

Spoločnosť Oerlikon Balzers získala ocenenie „Najlepší dodávateľ povrchových úprav“ spoločnosti Bosch za rok 2019. Spoločnosť bola ocenená za poskytovanie vynikajúcej kvality prostredníctvom svojich špičkových povlakov nanášaných na presné komponenty pre popredného svetového dodávateľa automobilového priemyslu.

Oerlikon Balzers predstavuje nové portfólio BALORA s novou generáciou povlakov MCrAlY založených na PVD Arc technológii

Spoločnosť Oerlikon Balzers predstavila svoje nové portfólio povlakov BALORA, ktoré ponúka revolučné vlastnosti pre aplikácie vo vysokoteplotných prostrediach, ako napríklad na trhoch s kozmickým priemyslom a výrobou energie. Prvý povlak z nového portfólia, BALORA PVD MCrAlY, predstavuje novú generáciu povlakov MCrAlY s vysokou hustotou, ktoré využívajú osvedčené technológie povrchu a zariadení PVD Arc spoločnosti Oerlikon Balzers na vytvorenie vynikajúcej bariéry proti oxidácii a horúcej korózii vo vnútri horúcej časti turbíny.

Oerlikon Balzers rozširuje ponuku služieb v USA o najväčšie zákaznícke centrum v západnej časti USA

Nové povlakovacie centrum je najväčšie na západe USA a je vybavené najnovšou technológiou povlakovania, čo umožňuje spoločnosti Oerlikon Balzers dodávať povlakovacie služby pre priemysel presných komponentov a pre rezanie, vstrekovanie plastov/hliníka a nástroje na tvárnenie kovov.

Oerlikon Balzers ďalej rozširuje povlakové operácie v Ázii s prvým zákazníckym centrom vo Vietname

Nové povlakovacie centrum v Bac Ninh, severovýchodne od vietnamského hlavného mesta Hanoj, je dôležitým míľnikom v stratégii expanzie spoločnosti v Ázii a vytvorí nové príležitosti pre Oerlikon Balzers, aby ponúkal svoje vysokokvalitné a dobre zavedené povlakovacie služby hospodárstva v rozvíjajúcich sa krajinách Vietnamu.

Oerlikon Balzers predstavuje BALINIT DURANA, všestranný povlak pre náročné obrábacie aplikácie.

Kombinácia vrstiev na báze AlTiN a TiSiXN dáva BALINITu DURANA vysoký stupeň ťažnosti a vynikajúcu odolnosť proti abrazívnemu opotrebeniu aj v extrémnych prevádzkových teplotách. Prispôsobená štruktúra povlaku a jeho vlastnosti znižujú abrazívne opotrebenie. Zákazníci profitujú z výrazného zvýšenia výkonu a nadpriemernej životnosti ich rezných nástrojov.

Oerlikon Balzers predstavuje svoje nové portfólio vysokokvalitných diamantových povlakov BALDIA

Diamant poskytuje špeciálne vlastnosti: je extrémne odolný voči opotrebovaniu vďaka svoje neprekonateľnej tvrdosti, ponúka tepelnú vodivosť a je chemický inertný, čo z neho robí najlepšiu voľbu na obrábanie vysoko abrazívnych základných materiálov. Diamantové povlaky z portfólia BALDIA zlepšujú rezný výkon a umožňujú výrobu dielov s najprísnejšími toleranciami pre najlepšiu možnú presnosť dokončovania.

Oerlikon Balzers otvára nové prebrusovacie centrum v Rusku, aby rozšírilo svoju ponuku služieb pre rezné nástroje

Oerlikon Balzers otvoril nové prebrusovacie cenrum v Moskve v reakcii na dopyt globálnych a miestnych zákazníkov po opravách ich špičkových rezných nástrojov, vrátane opätovného povlaku a dodávky. S novým centrom v Rusku Oerlikon Balzers teraz prevádzkuje servisné strediská v 18 krajinách Európy, Severnej a Južnej Ameriky a Ázie.

Oerlikon získava Coeurdor, aby expandoval na rastúci trh s luxusným tovarom

Oerlikon oznamuje úspešnú akvizíciu spoločnosti Coeurdor, popredného poskytovateľa kompletných služieb komponentov pre rýchlo rastúci priemysel luxusného tovaru. Coeurdor je dobre etablovaná značka a poskytovateľ kompletných služieb pre dizajn, výrobu a povrchovú úpravu kovových komponentov pre popredné svetové luxusné značky. Doplnky Coeurdor tvoria časti kožených tašiek, opaskov, hodiniek a iného luxusného tovaru.

Oerlikon Balzers podpísal desaťročnú zmluvu s MTU Aero Engines na povlakovanie komponentov leteckých motorov novej generácie s cieľom zlepšiť efektivitu

Touto dlhodobou dohodou robí Oerlikon Balzers ďalší významný krok vpred v dodávaní pokročilých povrchových technológií a povlakov pre letecký priemysel. MTU Aero Engines, popredný nemecký výrobca leteckých motorov bude profitovať z industrializácie, know-how a odborných znalostí popredného dodávateľa tenkovrstvového fyzického nanášania pár (PVD) a jeho portfólia zariadení tým, že umožní dodávať konzistentnú a opakovateľnú kvalitu produktov v krátke časové obdobie.

75 rokov Oerlikon Balzers: nekonečná vášeň pre trvalo udržateľné riešenia povrchov

Oerlikon Balzers oslavuje 75. narodeniny. V roku 1946 dostal profesor Max Auwärter nápad, ako urobiť vtedy veľmi neznámu vákuovú tenkovrstvovú technológiu použiteľnú v priemyselnom meradle. Od 80. rokov 20. storočia so sídlom v Lichtenštajnsku prevzala jeho nápad a zamerala sa na svoju vášeň pre trvalo udržateľné inovácie, ktoré výrazne zlepšujú výkon a životnosť nástrojov a presných komponentov v širokej škále priemyselných odvetví.

Oerlikon Balzers na EMO 2021: Maximálna produktivita s trvalo udržateľnými riešeniami povlakov

Spoločnosť Oerlikon Balzers predstavila svoj najnovší vývoj povlakov a zariadení a digitálne služby na EMO v Miláne od 4. do 9. októbra 2021. Tieto najnovšie inovácie poskytujú zákazníkom predĺženú životnosť nástrojov, vyššiu spoľahlivosť procesu, zvýšenú produktivitu a zníženú ekologickú stopu, pričom výrazne šetria výrobné náklady.

Trvalo udržateľná automobilová výroba: Riešenia povlakov Oerlikon Balzers prispievajú k oceneniu inovatívneho konceptu plastov pre prémiového výrobcu automobilov

Spoločnosť Oerlikon Balzers dodala do závodu BMW Group Landshut zariadenia a riešenia na pokovovanie plastových dielov. Technológia ePD vyvinutá spoločnosťou Oerlikon Balzers umožňuje inovatívne funkcie a dizajn a je v súlade s enviromentálnymi predpismi REACH. V septembri BMW Group vyhralo Grand Award za svoj inovatívny plastový koncept svojho úplne nového, plne elektrického kompaktného SUV BMW iX. K oceneniu prispeli trvalo udržateľné povlaky priehľadné pre senzory, ako aj povlaky pre lisovacie nástroje od Oerlikon Balzers na výrobu novonavrhnutej mriežky chladiča.

Oerlikon Balzers vyhráva ceny za technologické inovácie pre povrchovú úpravu v automobilovom priemysele

Oerlikon Balzers získal ocenenie Technology Innovation Award od AutoRevista, popredného španielskeho odborného časopisu pre automobilový priemysel. Toto ocenenie dokazuje rast dosiahnutý v Španielsku spoločnosťou Oerlikon Balzers, ktorá už desaťročia ponúka rôznorodé a udržateľné portfólio náterov v tomto priemyselnom sektore.

Oerlikon Balzers predstavuje BALIMED ANTHRACITE SATIN pre chirurgické nástroje

Povlak antracitovej farby, navrhnutý špeciálne pre chirurgické nástroje, poskytuje antireflexné vlastnosti, ostrejšie rezné hrany a vynikajúcu odolnosť proti opotrebeniu v priebehu času, a to aj po viacerých autoklávových cykloch.

Oerlikon Balzers uvádza na trh BALINIT MOLDENA, povlak vysoko odolný proti oderu a korózii na vstrekovanie a vytláčanie plnených polymérov

Vďaka svojej vynikajúcej odolnosti voči abrazívu a korózii je ideálny pre aplikácie s plastmi vystuženými sklenenými vláknami (GFRP) a plne recyklovanými materiálmi, pričom zaisťuje dlhšiu životnosť formy a dodáva vysokokvalitné produkty.

Vysoká spoľahlivosť procesu pri závitovaní s novým povlakom BALIQ ANTOS od Oerlikon Balzers

BALIQ ANTOS vďaka svojmu homogénnemu chovaniu pri zábehu výrazne zvyšuje výrobný výkon. Zákazníci profitujú z vysokej spoľahlivosti a dlhšej životnosti nástrojov.

Nový povlak BALINIT MAYURA od Oerlikon Balzers umožňuje maximálnu presnosť a produktivitu pri obrábaní a tvarovaní neželezných materiálov

BALINIT MAYURA je nový povlak na báze uhlíka na obrábanie a tvarovanie neželezných materiálov. Výrobcovia a koncoví používatelia profitujú z dlhšej životnosti nástrojov a vyššej produktivity vo výrobnom procese.

Spoločnosť Oerlikon Balzers získala ocenenie Magna Supplier Innovation Award 2022 so svojimi inteligentnými nátermi

Spoločnosť Oerlikon Balzers získala so svojimi inteligentnými nátermi ocenenie Magna Supplier Innovation Award 2022 v kategórii "Transmission Solutions". Divízia pohonných jednotiek spoločnosti Magna, jeden z popredných svetových dodávateľov Tier 1 pre automobilový priemysel, už po piatykrát vyzvala spoločnosti, aby predložili svoje nápady na budúce a udržateľné pohonné jednotky v rámci svojej výzvy "Supplier Innovation Challenge". Spoločnosť Oerlikon Balzers získala prvú cenu za svoju myšlienku použiť tenkovrstvové povlaky ako senzory na monitorovanie automobilových komponentov v reálnom čase, vývoj, ktorý opäť zdôrazňuje inovačnú silu technológie spoločnosti Oerlikon.

Oerlikon Balzers podpísal desaťročnú zmluvu s ITP Aero na používanie nového pokročilého PVD povlaku na komponentoch leteckých motorov ITP Aero novej generácie

Spoločnosť Oerlikon Balzers podpísala desaťročnú zmluvu s ITP Aero na aplikáciu nového pokročilého vysokoteplotného náteru BALORA TECH PRO od spoločnosti Oerlikon, ktorý je odolný voči opotrebovaniu na komponentoch turbodúchadlového motora Pratt & Whitney Canada PW800, ktorý poháňa nové obchodné lietadlá Gulfstream G500/G600 a Dassault Falcon 6X.

Zlepšenie presného obrábania pre náročné materiály: Oerlikon Balzers predstavuje PVD povlak BALIQ TISINOS PRO

Spoločnosť Oerlikon Balzers nastavila nový priemyselný štandard s BALIQ TISINOS PRO. Tento PVD povlak, vyvinutý špeciálne na obrábanie kalených ocelí, nehrdzavejúcich ocelí alebo vysokoteplotných zliatin, znižuje zaťaženie nástroja a výrazne zlepšuje odolnosť proti opotrebeniu pri tvrdom obrábaní ocelí s tvrdosťou do 70 HRC. Zákazníci profitujú z dlhšej životnosti nástrojov a vysoko kvalitného výrobného výstupu.

"Hladká revolúcia" oslavuje svoje výročie: prvé nátery BALIQ boli predstavené pred 10 rokmi

Nátery, ktoré tvoria históriu: Nová generácia náterov založená na patentovanej technológii S3p spoločnosti Oerlikon Balzers.

Oerlikon Balzers pridáva METAPLAS. DEGAS do svojho portfólia PVD systémov

Optimálna priľnavosť PVD povlakov vyžaduje podklad bez prachu, nečistôt, oleja, odtlačkov prstov a iných nečistôt. METAPLAS. DEGAS odplyňuje substráty vo vákuu pri vysokej teplote. Tento proces účinne čistí podklady, čo umožňuje najlepšiu možnú priľnavosť povlaku a skracuje následný proces poťahovania v systéme PVD.

Oerlikon Balzers Francúzsko: Nadcap Merit Status obnovený na 24 mesiacov

Závod Ferrières-en-Brie vo Francúzsku, ktorý je súčasťou spoločnosti Oerlikon Balzers, nedávno prešiel auditom a získal status Nadcap Merit za celú svoju technológiu povrchovej úpravy na ďalších 24 mesiacov. Status zásluh predlžuje cyklus auditu pre opätovnú akreditáciu a je "znakom dôvery v pokračujúci záväzok ku kvalite", tvrdí Inštitút pre preskúmanie výkonnosti, ktorý spravuje Nadcap.

1 z 111

© Copyright 2024 OC Oerlikon Management AG

Back to top keyboard_arrow_up

keyboard_arrow_up