Choose your country / language

Beyond Surfaces #3 - Intelligent Material Processing

Ako môžu komunikatívne materiály tvarovať priemysel a čo majú spoločné výroby lietadiel a aditívne výroby. Zoznámte sa s novým časopisom zákazníkov!

Beyond Surfaces #3 - Intelligent Material Processing

V tomto vydaní BEYOND SURFACES sme sa zamerali na "Inteligentné spracovanie materiálov". Nie je to len o tom, ako robíme inteligentné spracovanie materiálov realitou, ale chceme vám ponúknuť aj pohľad na to, akú by mohla mať budúcnosť táto vzrušujúca technológia.

Neustály dopyt po ľahších a silnejších materiáloch, potreba vyššej produktivity a energetickej účinnosti, zlepšenie environmentálnej udržateľnosti a zvládnutie vzácnych zdrojov sú len niektoré z kľúčových výziev, ktorým čelia naši zákazníci. My v spoločnosti Oerlikon pomáhame našim zákazníkom prekonať tieto prekážky, nájsť trvalo udržateľné riešenia a dosiahnuť lepšie výsledky. Ako to urobíme? Prečítajte si nové BEYOND SURFACES a zistite!

Prelistujte si časopis

Dosť inteligentné: Rozumné materiály

Samoliečivé, komunikatívne a čoskoro ešte viac? Rozhovor s profesorom Jochenom Schneiderom z RWTH Aachen

Materiály sa stávajú stále rozumnejšími - a znovu definujú hranice technológie. Zároveň už transformujú priemysel, najmä oblasť materiálovej vedy. Profesor Jochen Schneider vyučuje a robí výskum na katedre chémie materiálov na univerzite RWTH v Aachene, jednej z najznámejších technických univerzít v Nemecku. Pre BEYOND SURFACES sa odvážne pozrel do budúcnosti.

Prečítaj si príbeh

Za scénou: Ľahšie + zložitejšie = aditívum

Zamestnanec spoločnosti Oerlikon Ludo Bautmans patrí do skupiny mužov a žien, ktorí transformujú celý priemyselný sektor

Už ako študent sa Ludo Bautmans rozhodol byť celoživotným študentom. Že by jedného dňa patril do skupiny mužov a žien, ktorí transformujú celý priemyslový sektor je skutočnosť, o ktorej by neuvažoval ani vo svojich najdivokejších snoch. Hovoril s BEYOND SURFACES o tom ako dodávatelia a výrobcovia v turbínovom priemysle čelia výzvam kvôli aditívnej výrobe a ako Oerlikon poskytuje pomoc.

Prečítaj si príbeh

Veterná záležitosť

Veterné turbíny rastú a veľkosť súvisiacich síl sa stáva extrémnejšou

Obnoviteľné zdroje energie sa nezačali rozmáhať len v dôsledku Parížskej dohody. Ale neustále rastúci dopyt naďalej posúva hranice technológií. Veterné turbíny rastú čo do veľkosti a súvisiace sily sa stávajú extrémnejšími - napriek tomu musia fungovať s absolútnou spoľahlivosťou a minimálnou údržbou. Povlaky a povrchové úpravy významne predlžujú životnosť ich komponentov a tým životnosť celého systému.

Prečítaj si príbeh

Porsche Panamera

Sedan, ktorý vypálil notoricky známú pretekársku dráhu Nordschleife, je založený na technológii Oerlikon Metco.

Jeden novinár, ktorý sledoval prvé preteky v roku 1927, opísal kľukaté prudké stúpania a tesné zákruty cez Eifelove lesy ako niečo, čo by mohol navrhnúť "motajúci sa, opitý obor". Vo svojom 33. ročníku trojnásobný svetový šampión, jazdec Jackie Stewart, udelil pretekárskej dráhe trvalú prezývku: Zelené peklo.

Prečítaj si príbeh

Čisté riešenie

elm-plastic

Každý rok produkuje elm-plastic milióny dávkovacích pomôcok, pipiet, striekačiek, odmeriek a lyžíc - a to aj vďaka Oerlikon Balzers.

Prečítaj si príbeh

Osloboďte svoju predstavivosť

Jednoducho inteligentné

Iba v priebehu štyroch rokov strojový bazén dánskeho výrobcu hračiek Plus-Plus rástol z 2 až 24 vstrekovacích línií. Oerlikon Balzers prináša dodatočnú účinnosť.

Prečítaj si príbeh

Kontaktujte nás

Petra Ammann

Petra Ammann

Head of Communications Oerlikon Balzers
keyboard_arrow_up