Choose your country / language

BALINIT A Nitrid titánu od začiatku – svetovo prvý povlak PVD s ochranou proti opotrebovaniu

Účinná ochrana proti abrazívnemu a adhéznemu opotrebovaniu. BALINIT® A bol náš prvý ochranný náter proti opotrebovaniu a stále sa používa v mnohých aplikáciách po celom svete.

Composing
Thread Former Coated
Food-safe and often used for medical instruments
Gold Coating

Všetko to začalo s nitridom titánu. BALINIT® A navyše stále zostáva všestranná ochranná vrstva proti opotrebovaniu, ktorá poskytuje účinné zníženie abrazívneho a adhézneho opotrebovania v mnohých rozličných aplikáciách.

Nanáša sa pre dekoratívne účely alebo ako ukazovateľ opotrebovania alebo sa používa špeciálne účely ako nízkoteplotný povlak BALINIT® A ARCTIC pri teplotách do 200 °C.

Počiatočné pokusy tvárniacimi nástrojmi potiahnutými s TIN v roku 1977 boli veľmi úspešné: životnosť sa zvýšila štvornásobne. Vývoj a predaj tvrdých povlakov PVD na nástroje dostal oficiálne zelenú o rok neskôr, 1. septembra 1978.

  • Prvý ochranný povlak PVD proti opotrebovaniu od spoločnosti Balzers
  • K dispozícii ako nízkoteplotný povlak
  • Všestrannosť od roku 1978
  • Bezpečný pre potraviny
  • Dekoratívna zlatožltá farba
BALINIT A
Povlakový materiál TiN
Technológia povrchovej úpravy Arc
Farba povlaku zlatožltý
tvrdosť povlaku HIT [GPa]* 30 +/- 3
Koeficient trenia (za sucha) oproti oceli** ~ 0,6
Vnútorné pnutie [GPa]*** ~ 0,6
Max. pracovná tepl. [°C]**** 600
Procesná teplota [°C] < 500
Všeobecná poznámka Všetky uvedené údaje sú približné hodnoty, ktoré závisia od podmienok použitia, prostredia a skúšania.
*tvrdosť povlaku HIT [GPa] Merané na základe nanometrického vrypu podľa ISO 14577. V prípade viacvrstvových povlakov sa tvrdosť rôznych vrstiev líši. Tvrdosť môže byť prispôsobená podľa aplikácie.
**Koeficient trenia (za sucha) oproti oceli Určené testom „guľôčka na platni“ v suchom stave s oceľovou guľôčkou podľa ASTM G99. Počas zábehu môžu byť uvedené hodnoty prekročené.
***Vnútorné pnutie [GPa] Merané metódou XRD a/alebo ohybom (Stoneyho rovnica). Vypočítané tepelné namáhanie bolo odpočítané.
****Max. pracovná tepl. [°C] Ide o približné hodnoty z praxe. V dôsledku termodynamických zákonov vzniká v pri použití závislosť od tlaku.

© Copyright 2024 OC Oerlikon Management AG

Back to top keyboard_arrow_up

keyboard_arrow_up