Choose your country / language

Beyond Surfaces #1 - Intelligent Coating Solutions

Zistite viac o príbehu tohto segmentu v prvom vydaní nášho zákazníckeho časopisu!

Beyond Surfaces #1 - Intelligent Coating Solutions

Značky Oerlikon Balzers a Oerlikon Metco spolupracujú už takmer dva roky pod jednou strechou segmentu Surface solutions (Riešenia povrchových úprav) skupiny Oerlikon Group.

Inteligentné povlakové riešenia pre letecký a automobilový priemysel, pre jednu z najprestížnejších stavieb na svete, dokonca aj vo vesmíre – nechajte sa prekvapiť fascinujúcimi príbehmi o tom, ako my aj naši zákazníci privádzame riešenia povrchových úprav k životu!

Prelistujte si časopis

 

Letecký priemysel: Horúce diely

Proaktívny povlak pre ťah

Rýchlejšie, ľahšie, horúcejšie - tak možno zhrnúť najväčšie výzvy, ktorým vývojári motorov čelia. Ako ich dosiahnuť, leteckí inžinieri sa spoliehajú na náterové riešenia Oerlikon Metco. Letecké motory podliehajú extrémnemu zataženiu a to je jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvnujúcich výkonnosti lietadla. Vývoj Oerlikon Metco výrazne zvýšuje ich úcinnost.

Prečítaj si príbeh

Dosiahnutie nových výšin s Metco

Osvedčená technológia pre One World Trade Center

Drytec Trans-Canada, dlhorocný zákazník Oerlikon Metco a odborník na nátery a otryskávanie drtou sa spolahol na striekaciu pištol so spalovaným drôtom Metco 16E pre zinkovanie vrcholu veže One World Trade Center v New Yorku.

Prečítaj si príbeh   Na prevzatie skutočný príbeh TruStory

Svetlé vyhliadky: ePD

Inovatívne pokovovanie plastových dielov

Všetko, čo sa ligoce, trblieta a leskne priťahuje pozornosť nás ľudí. Nie pre nič sú produkty obsahujúce príťažlivé komponenty kovového vzhľadu v móde a často sú vnímané ako veľmi kvalitné. Autá a elektrické zariadenia, kuchyňa a kúpeľňa, všetky obsahujú jemné plastové časy s chrómovým vzhľadom. Najbežnejšie metódy chrómovania však predstavujú nebezpečenstvo pre životné prostredie a ľudí, zvlášť zlúčeniny chrómu (VI) používané pri galvanických povlakoch. Od roku 2017 predpis Európskej únie REACH zakáže používanie zlúčenín chrómu (VI). Nová technológia ePD spoločnosti Oerlikon Balzer metalizuje plastové časti spôsobom priateľským voči životnému prostrediu a zdraviu.

Prečítaj si príbeh 

High-Tech pre životné prostredie

Ochranný povlak pre vodné turbíny

Vodné turbíny podliehajú enormným silám a mechanizmom poškodenia. Po čase erózia a kavitácia vedú k väčším stratám účinnosti a významnému skráteniu životnosti. Aby zahatali, výrobcovia turbín sa spoliehajú na high-tech povlaky z Oerlikon Balzers a Oerlikon Metco.

Prečítaj si príbeh

Hodinky Halda

Ocenenie za symbiózu funkčnosti a dizajnu pre extrémne podmienky

Ak v dnešnom svete, v ktorom je život určovaný nadbytkom a rýchlosťou, je cieľom spoločnosti ročný objem výroby len 300 jednotiek, musia to byť veľmi špeciálne produkty. Motto švédskeho výrobcu luxusných hodiniek Halda je “Nikdy nerobiť ústupky týkajúce sa kvality” od roku 1887. Niet divu, že si našli spriazneného partnera v Oerlikon Balzers – na zemi I vo vesmíre.

Prečítaj si príbeh

BALINIT ALTENSA

Neštandardné nástrojové povlaky pre náročné procesy výroby prevodov

Rozvoj povlakov šitých na mieru pre nástroje zohráva mimoriadne kľúčovú rolu vo zvyšujúcich sa rýchlostiach rezania, rastúcej produktivite a znižovaní nákladov pre náročné procesy rezania ozubenia. Prekvapujúce rozmery výkonu, ktoré môžu byť teraz dosiahnuté, sú ukázané v zákazníckych testoch BALINIT ALTENSA spoločnosti Oerlikon Balzers.

Prečítaj si príbeh

Kontaktujte nás

Petra Ammann

Petra Ammann

Head of Communications Oerlikon Balzers

© Copyright 2024 OC Oerlikon Management AG

Back to top keyboard_arrow_up

keyboard_arrow_up