Choose your country / language

Tento povlak zvyšuje nosnosť, poskytuje požadovanú tvrdosť povrchu a výrazne zlepšuje odolnosť superponovaného, tribologicky účinného uhlíkového povlaku, ktorý je dokonale vhodný pre mäkšie podklady ako nehrdzavejúca oceľ a titán.

Ideálny povlak pre maximálnu odolnosť závisí do veľkej miery od použitého substrátu. BALIQ® CARBOS STAR je vyvinutý pre mäkšie podklady, ako je nehrdzavejúca oceľ a titán, alebo pre substráty, ktoré sú vystavené trvalým nárazom, pričom využíva ďalšiu vrstvu na báze nitridu chrómu, aby odolal extrémnemu zaťaženiu.

Tento modifikovaný povlak zvyšuje nosnosť, poskytuje požadovanú tvrdosť povrchu a výrazne zlepšuje odolnosť superponovaného, tribologicky účinného uhlíkového povlaku. BALIQ® CARBOS STAR ponúka vynikajúce tribologické vlastnosti a je preto ideálny pre komponenty vystavené extrémne vysokému zaťaženiu.

Vysoká miera trenia a opotrebenia predstavuje tie najvyššie nároky v aplikáciách, ako sú motory závodných automobilov. Keď vodiči tlačia svoje pretekárske vozidlá na hranice ich možností, kritické komponenty, ako sú piestne čapy, vačkové hriadele a kladky vačiek musia zaisťovať maximálny výkon a vydržať extrémne zaťaženie.

  • Dodatočná tvrdá a odolná vrstva na báze nitridu chrómu (CrN) zaisťuje požadovanú tvrdosť povrchu a zvyšuje odolnosť superponovaného, tribologicky aktívneho uhlíkového povlaku
  • BALIQ® CARBOS STAR poskytuje jedinečnú kombináciu vysokého stupňa tvrdosti, nízkej miery opotrebovania, nízkeho koeficientu trenia a nízkej miery drsnosti
  • Značne vylepšené výkonnostné parametre oproti konvenčným materiálom DLC na náročné tribologické aplikácie
  • Nízka teplota spracovania, ktorá umožňuje širšiu škálu podkladových materiálov
  • Dokonale sa hodí pre mäkšie podklady ako nehrdzavejúca oceľ a titán

Spätná väzba alebo otázky? Spojte sa s nami!

keyboard_arrow_up