Choose your country / language

BALINIT LUMENA Vynikajúci aj pri vysokej úrovni mechanického namáhania

Extrémna tvrdosť povlakov BALINIT® LUMENA poskytuje vynikajúcu ochranu proti opotrebovaniu, a to aj pri vysokej úrovni mechanického namáhania.

BALINIT LUMENA

Úroveň lesku štruktúrovaných povrchov vstrekovacích foriem musí zostať nezmenená po celú dobu životnosti. Extrémne vysoká tvrdosť povlaku BALINIT® LUMEN spĺňa tieto požiadavky a je ideálny pre vstrekovacie formy pre plasty vystužené s GF a CFK, formy vyrobené z ocele s nízkou tvrdosťou (< HRC 40) a pre tvárnenie plechov s vysokou pevnosťou.

Dobrý izolačný účinok povlaku navyše zlepšuje prietok taveniny a plnenia formy, čím ďalej zvyšuje vašu produktivitu. Na tvárnenie plechov s vysokou pevnosťou a odlievanie je k dispozícii povlak BALINIT® LUMEN ADVANCED.

  • Extrémne vysoká tvrdosť
  • Vynikajúca ochrana proti opotrebovaniu
  • Zlepšená prietoková schopnosť plastu
  • Lepšia kvalita dielov
BALINIT LUMENA
Povlakový materiál TiAlN
Technológia povrchovej úpravy Arc
Farba povlaku fialovosivý
tvrdosť povlaku HIT [GPa]* 33 +/- 3
Max. pracovná tepl. [°C]**** 900
Všeobecná poznámka Všetky uvedené údaje sú približné hodnoty, ktoré závisia od podmienok použitia, prostredia a skúšania.
*tvrdosť povlaku HIT [GPa] Merané na základe nanometrického vrypu podľa ISO 14577. V prípade viacvrstvových povlakov sa tvrdosť rôznych vrstiev líši. Tvrdosť môže byť prispôsobená podľa aplikácie.
****Max. pracovná tepl. [°C] Ide o približné hodnoty z praxe. V dôsledku termodynamických zákonov vzniká v pri použití závislosť od tlaku.
keyboard_arrow_up