Choose your country / language

BALINIT FORMERA Zvláda aj náročné aplikácie tvárnenie ocele AHSS

Riešenie pevnej povrchovej úpravy na tvárnenie vysokopevných ocelí pre bezpečnejšie a ľahšie vozidlá.

Chassis forming application

Aby bolo možné zaistiť zvýšenú bezpečnosť cestujúcich a zároveň vyhovieť právnym predpisom pre emisie, vozidlá budúcnosti musia byť pevnejšie a pritom ľahšie. Každý nový model vozidla teda obsahuje vyšší podiel modernej, vysokopevnostnej ocele, než jeho predchodcovia.

Na zabezpečenie vysokej produktivity pri výrobe týchto náročných ocelí sú nutné obzvlášť pružné povlakové riešenia – ako sú BALINIT® FORMERA.

  • Až o 680 % účinnejší ako porovnateľné povlaky
  • Skvelá ochrana proti abrazívnemu opotrebovaniu
  • Vynikajúca priľnavosť povlaku
BALINIT FORMERA
Povlakový materiál Na báze CrAlN
Technológia povrchovej úpravy Arc
Farba povlaku Strieborno-svetlosivý
tvrdosť povlaku HIT [GPa]* 28 +/-2
Koeficient trenia (za sucha) oproti oceli** 0,35
Vnútorné pnutie [GPa]*** 0,35
Max. pracovná tepl. [°C]**** 900+
Všeobecná poznámka Všetky uvedené údaje sú približné hodnoty, ktoré závisia od podmienok použitia, prostredia a skúšania.
*tvrdosť povlaku HIT [GPa] Merané na základe nanometrického vrypu podľa ISO 14577. V prípade viacvrstvových povlakov sa tvrdosť rôznych vrstiev líši. Tvrdosť môže byť prispôsobená podľa aplikácie.
**Koeficient trenia (za sucha) oproti oceli Určené testom „guľôčka na platni“ v suchom stave s oceľovou guľôčkou podľa ASTM G99. Počas zábehu môžu byť uvedené hodnoty prekročené.
***Vnútorné pnutie [GPa] Merané metódou XRD a/alebo ohybom (Stoneyho rovnica). Vypočítané tepelné namáhanie bolo odpočítané.
****Max. pracovná tepl. [°C] Ide o približné hodnoty z praxe. V dôsledku termodynamických zákonov vzniká v pri použití závislosť od tlaku.

© Copyright 2024 OC Oerlikon Management AG

Back to top keyboard_arrow_up

keyboard_arrow_up