Choose your country / language

Oerlikon Balzers Hakkında

Oerlikon Balzers dünyada yenilikçi yüzey teknolojilerinin lider tedarikçilerinden biridir.

Oerlikon Balzers Hakkında

Oerlikon Balzers, yüzey teknolojileri alanında dünyada lider tedarikçilerinden biridir, ki bu teknolojiler hassas komponentlerin yanı sıra metal ve plastik işleme endüstrilerinde çalışan takımların performansını ve dayanıklılığını önemli ölçüde artırmaktadır.

BALINIT ve BALIQ marka adlarıyla pazarlanan son derece ince ve sıradışı sert kaplamalarımız sürtünmeyi ve aşınmayı azaltır. BALDIA portföyü bünyesindeki elmas kaplamalar, zor malzemelerin işlenmesinde bile en üst düzeyde performans sağlar. BALITHERM markamız ısıl işlem alanında geniş bir yelpaze sunarken, BALTONE markamız dekoratif uygulamalara mükemmel uygunlukta çok çeşitli zarif renklerde kaplamalar sunmaktadır. BALORA, aşırı yüksek sıcaklıklara sahip ortamlarda komponentleri oksidasyona ve korozyona karşı etkili şekilde korur. Aşınmaya dayanıklı, biyolojik uyumlu, antimikrobiyal ve kimyasal olarak etkisiz özelliklere sahip BALIMED ince film kaplamaları, medikal uygulamalar için özel olarak geliştirilmiştir. Şirket, BALIFOR teknoloji markası altında otomotiv pazarına yönelik biçilmiş kaftan teknolojiler sunar.

Dünya genelinde 1300'ün üzerinde kaplama sistemi Oerlikon Balzers'in ve müşterilerinin tesislerinde faaliyettedir. Balzers sistemlerinin ekipman mühendislik ve montajı Lihtenştayn ve Bergisch Gladbach'da (Almanya) gerçekleştirilmektedir. Oerlikon Balzers; Avrupa, Kuzey-Güney Amerika ve Asya'daki 35 ülkede 110'un üzerinde kaplama merkezinden oluşan ve dinamik büyüyen bir hizmet ağını işletmektedir. Oerlikon Balzers – Oerlikon Metco ve Oerlikon AM ile birlikte – İsviçre asıllı Oerlikon Group'un (SIX: OERL) Surface Solutions Bölümü'nün bir parçasıdır.

Oerlikon Hakkında

Oerlikon (SIX: OERL); yüzey kaplaması mühendisliğine, polimer işlemesine ve katmanlı üretime yönelik bir global inovasyon enerji merkezidir. Grubun çözümlerinin ve kapsamlı hizmetlerinin yanı sıra gelişmiş malzemeleri sayesinde kilit endüstrilerdeki müşterilerinin ürünlerinde ve üretim proseslerinde performans, işlevsellik, tasarım ve sürdürülebilirliğin iyileştirilmesi ve maksimum düzeye getirilmesi sağlanır. On yıllar boyunca öncü teknolojiler geliştiren Oerlikon, yaptığı ve icat ettiği her şeyde müşterilerin hedeflerine ulaşmalarına destek olma ve sürdürülebilir bir dünyayı teşvik etme tutkularını rehber almıştır. Grubun merkezi Pfäffikon İsvirçre'de bulunmakta ve Grup iki bölümde işletilmektedir: Surface Solutions ve Polymer Processing Solutions. Grup dünya genelinde 37 ülkede 170 konumda 13000 çalışana sahip olup 2022 yılında 2,9 Milyar İsviçre Frangı ciroya ulaşmıştır.

İletişim

Petra Ammann

Petra Ammann

Oerlikon Balzers İletişimler Başkanı
keyboard_arrow_up