Choose your country / language

PVD ve PACVD kaplama proseslerimiz kullanılarak çelikten veya plastikten yapılan neredeyse her malzeme kaplanabilir veya metallendirilebilir.

Kaplanabilir malzemeler

Sertlik kaybı ve çarpılma olmaması amacıyla kaplama sıcaklığı (~ 150°C - 600°C) göz önüne alınarak ısıl işlem yapılmışsa prensipte tüm malzemeler PVD ve PACVD kaplama süreçleri kullanılarak kaplanabilir.

Hazır kaplanabilir malzemeler şunlardır: yüksek hız çelikleri, sıcak ve soğuk iş takım çelikleri, paslanmaz çelikler, ısıl işleme tabi tutulabilir çelikler, sinterlenmiş karbürler, sermetler ve aynı zamanda yüzey sertleştirilmiş çelikler, bilyalı yataklar ve nitrürlenmiş çelikler gibi malzemeler hazır kaplanabilir malzemelerdir.

ePD™ teknolojimizle ABS, PC/ABS, PC, PC/PBT, PC/PET ve bazı PA karışımları (cam elyaf ve mineral takviyeli) gibi plastikler de metallendirilebilir. İstek üzerine diğer plastiklerde de uygulanabilir.

Koşullu kaplanabilir malzemeler şunlardır: dökme demir, krom ve nikel kaplanmış malzemeler, bakır alaşımları ve alüminyum alaşımları, seramik ve safir gibi malzemeler duruma göre kaplanabilir.

Kaplanamayan malzemeler açık gözenekli (vakum uyumsuz) sinterlenmiş metallerdir.

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up