Choose your country / language

Tento povlak zvyšuje nosnost, poskytuje požadovanou tvrdost povrchu a výrazně zlepšuje odolnost povrchu, tribologicky účinné uhlíkové vrstvy, která je dokonale vhodná pro měkčí substráty jako např. nerezová ocel a titan.

Ideální povlak pro maximální odolnost závisí do značné míry na použitém substrátu. BALIQ® CARBOS STAR, vyvinutý pro měkčí substráty, jako je nerezová ocel a titan, nebo pro substráty, které jsou vystaveny trvalým razům, využívá další vrstvu na bázi nitridu chromu, která odolává extrémnímu zatížení.

Tento modifikovaný povlak zvyšuje nosnost, poskytuje požadovanou tvrdost povrchu a výrazně zlepšuje odolnost vrchní, tribologicky účinné uhlíkové vrstvy. BALIQ® CARBOS STAR nabízí vynikající tribologický výkon, a je proto ideální pro komponenty vystavené extrémně vysokému zatížení.

Vysoké tření a opotřebení jsou nejnáročnějšími výzvami v aplikacích, jako jsou motory závodních automobilů. Když řidiči tlačí svá závodní auta až k limitnímu výkonu, kritické komponenty, jako jsou pístní čepy, vačkové hřídele a ojnice, musí poskytovat maximální výkon a odolávat extrémnímu zatížení.

  • Dodatečná tvrdá, odolná základní vrstva nitridu chromu (CrN) nabízí odpovídající tvrdost povrchu a zvyšuje odolnost vrchní, tribologicky účinné uhlíkové vrstvy
  • BALIQ® CARBOS STAR poskytuje jedinečnou kombinaci vysoké tvrdosti, nízké míry opotřebení, nízkého součinitele tření a nízké drsnosti
  • Výrazně lepší výkon oproti konvenčním DLC pro náročné tribologické aplikace
  • Nízká procesní teplota, což umožňuje širší škálu materiálů substrátu
  • Dokonale vhodný pro měkčí substráty, jako je nerezová ocel a titan

Zpětná vazba nebo dotazy? Kontaktujte nás!

keyboard_arrow_up