\uf1ad

75 years of Oerlikon Balzers

Endless passion for sustainable surface solutions! Read more ...

Improving efficiency of aero engines

Oerlikon Balzers and MTU Aero Engines signed a ten-year-contract. Read more ...

Oerlikon acquires Coeurdor

... to expand into the growing luxury goods market. Continue …

BALDIA

Oerlikon Balzers, yeni elmas kaplama portföyünü sunar. Devamını oku ...

 • Otomotiv ve Ulaştırma

  Otomotiv ve Ulaştırma

  İster motorlar, aktarma organları, yağ pompaları veya frenler olsun isterse de farlar, jantlar, karoser veya iç mekanlar olsun, modern otomobillerde, motosikletlerde, kamyonlarda, gemilerde ve trenlerde Oerlikon Balzers kaplamalarının bulunmadığı bir bölüm neredeyse yoktur.

 • Havacılık ve Uzay

  Havacılık ve Uzay

  Havacılık ve Uzay komponentleri en zor koşullara dayanıklı olmalı ve katı emniyet ve çevre düzenlemelerine uymalıdır. Oerlikon Balzers kaplamaları, komponentler ve takımların üretimi sırasında ve onların çalışma ömürleri boyunca bu zorlukları karşılayacak bir şekilde tasarlanmıştır.

 • Medikal

  Medikal

  PVD kaplamalarla yüzeylerin işlevselleştirilmesi modern medikal teknolojinin vazgeçilmez bir parçası haline geldi, çünkü kaplamalar son derece yüksek yüzey sertliğinin, düşük sürtünme katsayısının ve korozyon önleyici özelliklerin özgün bir bileşimini sunmaktadır. Tavizsiz kaliteye ek olarak medikal sektör aynı zamanda biyouyumluluk düzenlemelerine uygunluğu da talep etmektedir.

 • Gıda işleme ve ambalajlama

  Gıda işleme ve ambalajlama

  Hijyen ve emniyet, gıda işleme endüstrileri için son derece yüksek öneme sahiptir. Ödün vermeyen yüksek kalite, son derece temiz, bio-uyumluluk düzenlemelerine uygunluk, temizlemesi kolay komponentler; bunların tümü BALINIT kaplamalarıyla yerine getirilebilir.

 • Enerji

  Enerji

  Sürekli çalışma ve zor çevre koşulları, rüzgar türbinleri ve türbinlerin ayrı ayrı parçaları, petrol ve doğalgaz tetkikinde kullanılan komponentler ve bu parçaları ve komponentleri üretmek için kullanılan proseslerden çok şey beklemektedir. Oerlikon Balzers her durumda optimum çözüm sağlayabilir.

 • Tüketim Malları

  Tüketim Malları

  İster ev aletleri, tüketici elektroniği olsun isterse de spor ekipmanları olsun günümüzde kullandığımız birçok şey metalden veya plastikten yapılmıştır. Oerlikon Balzers kaplamaları çağdaş tüketim mallarının tasarımı, performansı ve hizmet ömrünü artırıyor ve onların üretimini daha verimli hale getiriyor.

 • Mühendislik

  Mühendislik

  Oerlikon Balzers, çok çeşitli mühendislik uygulamalarında kullanılan parça imalat takımlarının ve hassas komponentlerin performansını ve dayanıklılığını önemli ölçüde artıran çok geniş yüzey çözümleri sunuyor.

 • Talaşlı İmalat

  Kesici Takım Uygulamaları

  Aşınma, hassas takımların performansını ve hizmet ömrünü kısıtlayan başlıca faktördür.
  Balzers kaplamalarla geliştirilmiş takımlar metal işleme ve plastik işlemenin verimliliğini ve kalitesini artırmanın en etkin yoludur.