\uf1ad

75 years of Oerlikon Balzers

Endless passion for sustainable surface solutions! Read more ...

Oerlikon acquires Coeurdor

... to expand into the growing luxury goods market. Continue …

BALDIA

Oerlikon Balzers představuje portfolio svých nových diamantových povlaků. Čtěte více ...

 • Automobilový průmysl a doprava

  Automobilový průmysl a doprava

  Ať už jde o motory, hnací ústrojí, olejová čerpadla, brzdy, světlomety, ráfky kol, karosérie nebo interiér, těžko bychom ve výrobě či provozu moderních motorových vozidel, motocyklů, nákladních vozů či lodí a vlaků hledali něco, kde není zapojena značka Oerlikon Balzers.

 • Kosmonautika

  Kosmonautika

  Komponenty pro letectví a kosmonautiku musí odolávat nejvyšším nárokům a musí splňovat přísné bezpečnostní a ekologické předpisy. Povlaky Oerlikon Balzers jsou navrženy tak, aby si s těmito výzvami poradily – jak během výroby komponent a nástrojů, tak i během jejich provozu po celou dobu životnosti.

 • Zdravotnictví

  Zdravotnictví

  Funkcionalizace povrchů pomocí PVD povlaků se stala nepostradatelnou součástí moderní lékařské techniky, protože povlaky poskytují unikátní kombinaci extrémní tvrdosti povrchu, nízkého koeficientu tření a antikorozních vlastností. Lékařský průmysl kromě nekompromisní kvality také vyžaduje dodržování předpisů týkajících se biokompatibility.

 • Potraviny a balení

  Potraviny a balení

  Hygiena a bezpečnost hrají v potravinářském průmyslu velmi důležitou roli. Vysoká kvalita bez kompromisů, extrémní čistota, shoda s předpisy týkajícími se biokompatibility, snadno čistitelné komponenty – všechny tyto požadavky splňují povlaky BALINIT.

 • Energetika

  Energetika

  Nepřetržitý provoz a extrémní prostředí kladou nejvyšší požadavky na jednotlivé díly větrných elektráren a turbín, komponent využívaných při těžbě ropy a plynu a v procesech využívaných při výrobě těchto součástí a komponent. Oerlikon Balzers dokáže poskytnout optimální řešení pro každý z těchto případů.

 • Spotřební zboží

  Spotřební zboží

  Domácí spotřebiče, spotřební elektronika či sportovní vybavení – většina věcí, které v dnešní době používáme, je vyrobena z kovu nebo plastu. Povlaky Oerlikon Balzers zlepšují vzhled, výkon a životnost moderního spotřebního zboží a zefektivňují jeho výrobu.

 • Technika

  Technika

  Oerlikon Balzers nabízí obsáhlou paletu povrchových řešení, které výrazně zlepšují výkon a odolnost nástrojů vyrábějících součásti a přesných komponent, jež se používají v široké škále technických aplikací.

 • Výroba nástrojů

  Nástrojové aplikace

  Opotřebení je hlavním faktorem omezujícím výkon a životnost nástrojů a přesných komponent.
  Povlaky nástrojů značky Balzers představují nejefektivnější způsob, jak zvýšit produktivitu a kvalitu procesů zpracování kovů a plastů.