Choose your country / language

Výrobní proces

Výrobní proces společnosti Oerlikon Balzers vám zaručuje jednotnou a reprodukovatelnou kvalitu po celém světě.

Naše kvalita – Váš zisk

Všechna naše centra pracují se stejnými zařízeními a postupy na povlakování nástrojů a komponent.

Náš výrobní proces je od počáteční kontroly až po zpětné zaslání ušit na míru vašim komponentům nebo nástrojům a je přizpůsoben konkrétním charakteristikám požadovaného typu povlaku.

Tyto automatizované a standardizované výrobní procesy zaručují jednotnou, vysokou kvalitu a reprodukovatelnost po celém světě.

 • Vstupní kontrola

  Díly určené k povlakování se zkontrolují z hlediska počtu kusů, materiálu a stavu povrchu. Na základě specifikací zákazníka se určí pořadí výrobních operací.

 • Čistění

  Čistý povrch je rozhodující pro přilnavost povlaku. Společnost Oerlikon Balzers proto klade velký důraz na důkladnou přípravu povrchů pro PVD a nabízí vícefázové čistění v ultrazvukových čisticích linkách s využitím alkalických vodných lázní bez přísad, jež mají negativní vliv na životní prostředí.

 • Odpovlakování

  Při opětovném nanášení povlaku může být zapotřebí odstranit nejprve původní vrstvy. Společnost Oerlikon Balzers vyvinula specifické postupy na odstranění různých PVD povlaků bez negativního vlivu na substrát.

 • Příprava

  Je-li třeba další příprava materiálu, využívá společnost Oerlikon Balzers odpovídající technologie, jako je např. odlučování plynů ve vakuových pecích pro odstranění zbytků materiálu v různých otvorech, mikrotryskání k odstranění porézní povrchové vrstvy nebo příprava břitu u obráběcích nástrojů.

 • Zakládání

  Před nanesením povlaku jsou jednotlivé díly založeny do výměnných držáků a následně vloženy do povlakovacího systému. U velkých výrobních dávek se držáky zakládají automaticky. Definované uspořádání dílů zaručuje reprodukovatelnou přesnost.

 • Povlakování

  Povlaky Oerlikon Balzers vám zaručují vysoce výkonné nástroje a komponenty, které jsou vždy připraveny plnit stále náročnější požadavky moderní výroby. Máme k dispozici širokou škálu technologií prakticky pro jakékoliv aplikace. Naši specialisté úzce spolupracují se zákazníky po celém světě a otevírají se neustále novým aplikacím. Povlaky na míru jsou k dispozici na vyžádání.

 • Dodatečné zpracování

  Aby nástroje vypadaly a plnily svou funkci tak, jak mají, využívá Oerlikon Balzers různé metody, jako je např. leštění, mikrotryskání, kartáčování, omílání. V průběhu let získala společnost značné zkušenosti, které dokáže zužitkovat při doporučení nejlepšího možného řešení a zařízení ke splnění vašich potřeb.

 • Kontrola kvality

  Úspěch povlaku závisí také přímo na stavu a kvalitě nástroje. K určení kvalitu povlaku a k posouzení slučitelnosti povlaku používáme různé vizuální a mechanické metody. Využívání našich technologií v širokém spektru oborů nám umožňuje optimálně rozhodnout o vhodném způsobu kontroly jakosti.

 • Balení / expedice

  Napovlakované díly se obvykle zasílají zpět ve stejném obalu, ve kterém byly doručeny. Značných úspor lze dosáhnout v případech, kdy jsou díly dodány již v koších vhodných k čištění.

Zpětná vazba nebo dotazy? Kontaktujte nás!

keyboard_arrow_up