Choose your country / language

BALINIT C STAR Perfektní povlak pro měkčí, nehouževnaté materiály a komponenty vystavené vysokému mechanickému namáhání

FDA approved food-safe coating.

BALINIT® C STAR je ideální pro měkké materiály. Jedna tvrdá houževnatá kovová vrstva (chromnitrid) zajišťuje optimální tvrdost povrchu, a tím je optimální nosnou vrstvou pro další uhlíkovou vrstvu (WC/C).

Vrstva WC/C chrání velmi dobře proti adhesivnímu oděru (zadírání) a její nízký součinitel tření snižuje riziko únavy povrchu a tribooxidace. Kompaktní chromnitridová vrstva současně zlepšuje odolnost komponent vůči korozi.

Výsledkem je dokonalý, homogenní povrch jedinečné kvality a s perfektní přilnavostí.

Díky těmto vlastnostem je tento povrch ideálním řešením pro komponenty vyrobené z měkkých, nehouževnatých materiálů, jako je titan, neželezné kovy nebo nerezová ocel, pro vysoké tlaky na plochu, kluzná ložiska a ozubení. Současně je BALINIT® C STAR vhodný povlak pro systémy bez maziv v čistých prostorách a – díky certifikátu FDA – také pro potravinářské aplikace.

  • Vynikající ochrana proti adhezivnímu opotřebení (odírání)
  • Snižuje únavu povrchu
  • Snižuje tribooxidaci
  • Zvyšuje schopnost snášet zátěž
BALINIT C STAR
Povlakový materiál CrN + a-C:H:Me (WC/C)
Technologie povlakování Sputter
Barva povlaku antracitová
Tvrdost povlaku HIT [GPa]* 8-12 / 12-15
Součinitel tření (za sucha) vs. ocel** 0,1 - 0,2
Vnitřní napětí [GPa]*** 0,1 - 0,2
Max. provozní teplota [°C]**** 300
Teplota procesu [°C] < 250
Všeobecná poznámka Všechny uvedené údaje představují přibližné hodnoty; závisí na aplikaci, okolním prostředí a zkušebních podmínkách
*Tvrdost povlaku HIT [GPa] Měřeno nanoindentací podle ISO 14577. V případě vícevrstvých povlaků se tvrdost jednotlivých vrstev liší. Tvrdost lze upravit podle aplikace.
**Součinitel tření (za sucha) vs. ocel Stanoveno „kuličkovým“ testem v suchém stavu s ocelovou kuličkou podle ASTM G99. Během záběhu mohou být uvedené hodnoty překročeny.
***Vnitřní napětí [GPa] Měřeno metodou XRD a/nebo ohybovou metodou (Stoneyho rovnice). Vypočtené tepelné namáhání bylo odečteno.
****Max. provozní teplota [°C] Jedná se o přibližné hodnoty mimo oblast. V důsledku zákonů termodynamiky existuje v aplikaci závislost na tlaku.

© Copyright 2024 OC Oerlikon Management AG

Back to top keyboard_arrow_up

keyboard_arrow_up