Choose your country / language

DLC coatings on camshafts and other valve train parts
Reducing friction and wear in motorsports
BALINIT CAVIDUR-coated for piston ring
BALINIT CAVIDUR-coated for tappet
BALINIT CAVIDUR-coated for valve

V motoristických soutěžích, jako jsou NASCAR, Formule 1, WRC a DTM získávají stále větší slovo komponenty s uhlíkovým povlakem s vlastnostmi diamantu (DLC), a to z důvodu svého nízkého tření, vyšší odolnosti vůči opotřebení a dlouhé životnosti. BALINIT® CAVIDUR je ideálním DLC povlakem pro komponenty ventilových rozvodů. Komponenty pro motocykly a motokrosové soutěže jsou tímto povlakem vylepšovány již více než 20 let. Povlaky DLC, jako například BALINIT® CAVIDUR jsou jen jedním z kroků ve vývoji vysokovýkonných motorů. Bez nich by ale dnešní vysoké zátěže a vysoké výkony byly prakticky nemyslitelné.

  • Vyšší výkon a spolehlivost
  • Výrazně nižší tření a opotřebení
  • Delší životnost komponent
BALINIT CAVIDUR
Povlakový materiál TiN + a-C:H
Technologie povlakování PACVD
Barva povlaku černá
Tvrdost povlaku HIT [GPa]* ~25-35
Součinitel tření (za sucha) vs. ocel** 0,1 - 0,2
Vnitřní napětí [GPa]*** 0,1 - 0,2
Max. provozní teplota [°C]**** 350
Teplota procesu [°C] 250 - 350
Všeobecná poznámka Všechny uvedené údaje představují přibližné hodnoty; závisí na aplikaci, okolním prostředí a zkušebních podmínkách
*Tvrdost povlaku HIT [GPa] Měřeno nanoindentací podle ISO 14577. V případě vícevrstvých povlaků se tvrdost jednotlivých vrstev liší. Tvrdost lze upravit podle aplikace.
**Součinitel tření (za sucha) vs. ocel Stanoveno „kuličkovým“ testem v suchém stavu s ocelovou kuličkou podle ASTM G99. Během záběhu mohou být uvedené hodnoty překročeny.
***Vnitřní napětí [GPa] Měřeno metodou XRD a/nebo ohybovou metodou (Stoneyho rovnice). Vypočtené tepelné namáhání bylo odečteno.
****Max. provozní teplota [°C] Jedná se o přibližné hodnoty mimo oblast. V důsledku zákonů termodynamiky existuje v aplikaci závislost na tlaku.

© Copyright 2024 OC Oerlikon Management AG

Back to top keyboard_arrow_up

keyboard_arrow_up