\uf1ad

BALIFOR TŘešení ta-C pro prostředí s vysokými teplotami v automobilovém průmyslu

×
Automobilový průmysl
Pístní čepy
Pístní čep

Povlaky BALINIT® DLC (Diamond-like-Carbon, uhlík podobný diamantu) mohou dosáhnout svých mezních hodnot, pokud jde o jejich provozní teploty vyšší než 350 °C, přerušovaný chod nasucho a vzhledem k jejich nekompatibilitě s agresivními přísadami (např.
MoDTC s vysokou koncentrací). V případě, že není možné vyhovět požadavkům s povlakem BALINIT® DLC, řešením je povlak ta-C společnosti Oerlikon Balzers s označením BALIFOR™ T.

 • Výhody

  Výhody

  Společnost Oerlikon Balzers, která již dlouhá desetiletí stanovuje standardy v technologii nanášení povlaků, dodává povlaky ta-C s obloukovým vysokoenergetickým odpařováním již celé roky s nimi nyní přichází na automobilový trh v rámci jednoho kombinovaného řešení, které zahrnuje předpřípravu i následné zpracování. Tento „balíček“ zahrnuje jedinečný „Controlled Contact Pressure Post-Treatment“ proces, který je explicitně přizpůsoben společností Oerlikon Balzers, a neustále tak přináší spolehlivé výsledky.

  BALIFOR™ T nabízí specializované vlastnosti pro:

  • Aplikace s vysokými teplotami (v závislosti na tlaku)
  • Dlouhodobější aplikace s nízkou úrovní mazání
  • Prostředí s agresivními přísadami
 • Specifikace

  Specifikace

  BALIFOR T
  Povlakový materiál ta-C
  Struktura povlaku Arc
  Barva povlaku černá
  Tvrdost povlaku HIT[GPa]* > 40
  Součinitel tření (za sucha) vs. ocel** 0,1 - 0,2
  Max. provozní teplota [°C]**** 450
  Typická tloušťka povlaku [µm] 1 - 2
  Všeobecná poznámka Všechny uvedené údaje představují přibližné hodnoty; závisí na aplikaci, okolním prostředí a zkušebních podmínkách
  *Tvrdost povlaku HIT[GPa] Měřeno nanoindentací podle ISO 14577. V případě vícevrstvých povlaků se tvrdost jednotlivých vrstev liší.
  **Součinitel tření (za sucha) vs. ocel Stanoveno „kuličkovým“ testem v suchém stavu s ocelovou kuličkou podle ASTM G99. Během záběhu mohou být uvedené hodnoty překročeny.
  ****Max. provozní teplota [°C] Jedná se o přibližné hodnoty mimo oblast. V důsledku zákonů termodynamiky existuje v aplikaci závislost na tlaku.
 • Ke stažení
 • Výkon
 • Aplikace

  Doporučená aplikace

  Aplikace – komponenty

Kontakty