\uf1ad

BALINIT DLC STARMultifunkční povlak s vynikajícími tribologickými vlastnostmi (STAR).

×
Povlak BALINIT DLC STAR
Povlak BALINIT DLC STAR pro vstřikovače nafty
Povlak BALINIT DLC STAR pro kleštinová sklíčidla

BALINIT® DLC STAR je modifikovaná uhlíková vrstva s vlastnostmi diamantu se zvýšenou zatížitelností. Tvrdá, odolná kovová vrstva (nitrid chromu) nabízí odpovídající tvrdost povrchu a zvyšuje odolnost vrchní, tribologicky účinné uhlíkové vrstvy. BALINIT DLC STAR má ještě lepší tribologické vlastnosti než BALINIT C, BALINIT C STAR a BALINIT DLC. Je tedy vhodný pro komponenty dieselových vstřikovacích systémů a komponenty motorů vystavované nejvyšším zátěžím.

 • Specifikace

  Specifikace

  BALINIT DLC STAR
  Povlakový materiál CrN / a-C:H
  Struktura povlaku PACVD
  Barva povlaku černá
  Tvrdost povlaku HIT[GPa]* ~15-25
  Součinitel tření (za sucha) vs. ocel** 0,1 - 0,2
  Max. provozní teplota [°C]**** 300
  Teplota povlakování [°C] < 250
  Všeobecná poznámka Všechny uvedené údaje představují přibližné hodnoty; závisí na aplikaci, okolním prostředí a zkušebních podmínkách
  *Tvrdost povlaku HIT[GPa] Měřeno nanoindentací podle ISO 14577. V případě vícevrstvých povlaků se tvrdost jednotlivých vrstev liší.
  **Součinitel tření (za sucha) vs. ocel Stanoveno „kuličkovým“ testem v suchém stavu s ocelovou kuličkou podle ASTM G99. Během záběhu mohou být uvedené hodnoty překročeny.
  ****Max. provozní teplota [°C] Jedná se o přibližné hodnoty mimo oblast. V důsledku zákonů termodynamiky existuje v aplikaci závislost na tlaku.
 • Ke stažení
 • Aplikace

  Doporučená aplikace

  Vlastnosti tohoto povlaku jsou důležité u komponent motorů, měkkých materiálů, jako je hliník nebo měď, čerpadel, kompresorů a dalších komponent vystavených vysokému mechanickému namáhání. Bezvadný povrch je též nejcennějším atributem u textilních strojů.

  Aplikace – nástroje

  • Metal Forming Metal Forming

   BALINIT and BALITHERM treated dies stay in shape longer

   Details

  Aplikace – komponenty

Kontakty