Wybierz kraj/język

Wspomagane plazmowo procesy powlekania

Wyczerpująca wiedza dotycząca powłok. Od podstawowych do wysokowydajnych

Techniki, urządzenia powlekające, procesy i zastosowanie powłok przedstawione w sposób zwięzły przez specjalistów z zakresu technologii powlekania.

Wspomagane plazmowo procesy powlekania

Powlekane elementy, widoczne i niewidoczne są stałą i nieodłączną częścią wielu podzespołów znajdujących się w codziennym użyciu. Bez powłok, niezabezpieczone powierzchnie ulegałby bardzo szybkiemu wyeksploatowaniu. Powłoki obniżają tarcie i zużycie, stanowią ochronę przed temperaturą i korozją. Ponadto, ze względu na walory dekoracyjne rozszerza się możliwość zastosowań również w tym względzie. Powłoki są nieodłączną częścią wielu procesów produkcyjnych i trudno sobie wyobrazić ich istnienie bez technik PVD.

Podręcznik PVD+ CVD „Wspomagane plazmowy procesy powlekania” przybliża czytelnikowi przyjazne dla środowiska naturalnego technologie wytwarzania powłok PVD i CVD. Porusza podstawowe zagadnienie związane z wytwarzaniem cienkich warstw oraz urządzaniami służącymi do ich nakładania. Opisuje przebieg procesów, zastosowanie i wykorzystanie powłok w dniu dzisiejszym, a także możliwe kierunki rozwoju.

Rekomendujemy tę książkę osobom, które zaczynają przygodę z powłokami ale także ekspertom i specjalistom. Po to aby w sposób zwięzły i wyczerpujący poznać lub odświeżyć wiedzę z zakresu powłok.

Czytaj publikację

© Copyright 2024 OC Oerlikon Management AG

Back to top keyboard_arrow_up

keyboard_arrow_up