Wybierz kraj/język

Kamienie milowe historii

Nasza pasja do rozwiązań powierzchniowych trwa od 1946 do dziś

1946 - 2021: Od idei do pozycji globalnego lidera technologii.

Przez 75 lat Oerlikon Balzers był synonimem pionierskich osiągnięć i pozycji globalnego lidera technologii w produkcji cienkich warstw. Żyjemy naszą pasją do rozwiązań powierzchniowych, w unikalny sposób łącząc zrównoważony rozwój, innowacyjność, przedsiębiorczość i tradycję. Z korzyścią dla naszych klientów i środowiska – wczoraj, dziś i jutro.

Poznaj 75 lat Oerlikon Balzers

Pierwsza supertwarda powłoka PVD do narzędzi, BALINIT® A, oficjalnie „urodziła się” 1 września 1978 r. Od tego momentu Oerlikon Balzers kroczy niespotykaną drogą sukcesu, wiodącą od pionierstwa w świecie powłok do pozycji lidera rynku.

Oś czasu

Filtr osi czasu

Przy wsparciu księcia Franciszka Józefa II i szwajcarskiego przemysłowca Emila Georga Bührle, prof. Max Auwärter tworzy Gerätebauanstalt Balzers

Celem było wykorzystanie nieznanej wówczas szerzej technologii cienkich warstw próżniowych na skalę przemysłową. Z uwagi na to, że wówczas nie były dostępne systemy ani sprzęt do produkcji powłok cienkowarstwowych, przedsiębiorstwo opracowało je i wyprodukowało we własnym zakresie. Pierwszymi popularnymi zastosowaniami były powłoki chroniące przed światłem słonecznym i antyrefleksyjne powłoki do soczewek korekcyjnych, powłoki antyrefleksyjne do obiektywów kamer, filtry optyczne i reflektory oraz cienkie folie do zastosowań w elektronice.

  • Przy wsparciu księcia Franciszka Józefa II i szwajcarskiego przemysłowca Emila Georga Bührle, prof. Max Auwärter tworzy Gerätebauanstalt Balzers

Balzers decyduje się na opracowanie odpornych na zarysowania złotych powłok PVD do przemysłu zegarmistrzowskiego

Oerlikon-Bührle Holding AG staje się wyłącznym właścicielem przedsiębiorstwa

Pierwsze testy narzędzi z powłokami TiN są udane (trwałość narzędzia wydłużona czterokrotnie)

1 września oficjalnie zatwierdzono opracowanie i marketing twardych powłok na narzędzia z wykorzystaniem BALINIT® A

Wiertła kręte powlekane przez Balzers wystawione po raz pierwszy na targach w Niemczech

Pierwsze centrum powlekania we Włoszech

Pierwsze centra powlekania w Niemczech, Hiszpanii i w USA

Pierwsze zastosowanie powłok do elementów precyzyjnych

Pierwsze centrum powlekania w Wielkiej Brytanii.

Pierwsze centrum powlekania we Francji

Pierwsze centrum powlekania w Japonii

Wprowadzenie powłoki węglikoazotku tytanu - BALINIT® B.

Pierwsze centrum powlekania w Szwecji

Wprowadzenie powłoki węglowej BALINIT® C (WC/C)

Pierwsze centrum powlekania w Belgii

Balzers przechodzi na czyszczenie ultradźwiękami, bez CFC.

Pierwsze centrum powlekania w Indiach

Nowe powłoki TiAlN BALINIT® FUTURA oraz BALINIT® X.TREME umożliwiły obróbkę na sucho i obróbkę ciężką

Pierwsze centrum powlekania w Korei i Szwajcarii.

Wprowadzenie powłoki BALINIT® DIAMOND

Wprowadzenie powłoki hybrydowej BALINIT® HARDLUBE

Pierwsze centra powlekania w Austrii, Singapurze i Meksyku

Pierwsze centrum powlekania w Brazylii

Elementy powlekane powłoką BALINIT w pierwszym 3-litrowym samochodzie produkowanym masowo (VW Lupo 3L TDI)

Wprowadzenie powłoki węglowej BALINIT® DLC. Holding Oerlikon-Bührle zmienia nazwę na „Unaxis”.

Wprowadzenie BALINIT® FUTURA NANO, pierwszej powłoki nanostrukturalnej

Pierwsze centrum powlekania w Luksemburgu.

Wprowadzenie powłoki glinoazotku tytanu - BALINIT X.CEED

Wprowadzenie powłoki azotku chromu - BALINIT® CNI.

Opublikowano przewodnik po powłokach Balzers do narzędzi skrawających

Wprowadzenie „Generation 6” – nowej generacji powłok. Balzers obchodzi 25 lat BALINIT®. Pierwsze centra powlekania w Polsce, Portugalii i w Holandii.

Wprowadzenie pierwszej powłoki aluminiowo-chromowo-azotowej „Generation 6”: BALINIT® ALCRONA

Pierwsze centrum powlekania w Chinach i na Węgrzech. Opublikowano przewodnik po powłokach Balzers do narzędzi formujących.

Pierwsze centrum powlekania w Tajlandii

Wprowadzenie drugiej powłoki aluminiowo-chromowej „Generation 6”: BALINIT® HELICA. Nowy system powlekania RS 90 do powlekania dużych ilości części. Pierwsze centra powlekania w Argentynie i w Kanadzie. Wprowadzenie doskonałych powłok węglowych BALINIT®: BALINIT® DLC STAR

Przełom technologiczny dzięki własnej, opatentowanej technologii P3e™, umożliwiającej osadzanie twardych powłok z tlenków aluminium w temperaturach powlekania znacznie poniżej 600 °C.

Pierwsze centrum powlekania w Czechach. Od 1 września 2006 Balzers nazywa się Oerlikon Balzers Coating, łącząc swoją stuletnią tradycję z tradycyjnie dostrzeganymi atutami korporacji Oerlikon.

Wprowadzenie BALINIT® ALDURA, nowoczesnej, zindywidualizowanej dwuwarstwowej powłoki. Inauguracja pierwszych centrów powlekania w Rumunii i w Turcji

Zakup VST Keller, z siedzibą w Schopfheim, Niemcy. VST Keller przenosi innowacyjną i ekologiczną technologię PPD™ do grupy Oerlikon.

Pierwsze centrum powlekania otwarte w Finlandii i w Indonezji

Kolejne cztery centra powlekania otwarte w Azji. Po raz pierwszy w historii, Oerlikon Balzers przekracza w roku 2008 poziom sprzedaży 500 mln CHF.

Otwarcie 5. centrum powlekania w Japonii, 5. centrum powlekania w Indiach oraz 7. centrum powlekania w Chinach

Pierwsze centrum powlekania w Rosji – zlokalizowane w Elektrostal niedaleko Moskwy – rozpoczyna produkcję w marcu

Nabycie hartec Group, z siedzibą w Niemczech, specjalisty w powłokach PVD. Hartec jest dobrze znany ze swojej unikalnej, przyjaznej dla środowiska technologii PVD do dekoracyjnego i funkcjonalnego powlekania tworzyw sztucznych.

Przełom technologiczny dzięki zastosowaniu własnej, opatentowanej technologii S3p

S3p® jest uprzemysłowionym i uzasadnionym ekonomicznie rozwiązaniem HiPIMS Balzers . Wprowadzenie nowego szybkiego, precyzyjnego, elastycznego i kompaktowego systemu powlekania INGENIA. Debiut rynkowy BALINIT® PERTURA – kompleksowej powłoki do wszystkich zastosowań wiertniczych, poprawiającej produktywność i niezawodność procesu. Powiększenie centrum powlekania i implementacja pierwszego zakładu z impulsową dyfuzją plazmową (PPD - Puls Plasma Diffusion) w Azji, w Busan (Korea). Otwarcie 8. i 9. chińskiego centrum powlekania w Chongqing i Jinan oraz otwarcie 3. polskiego centrum powlekania w Kędzierzynie-Koźlu.

Wprowadzenie nowej generacji technologii PPD zastępującej chromowanie.

Wprowadzenie powłok BALIQ opartych na S3p podczas EMO 2013 w Hanowerze / Niemcy.

Unikalna sieć zakładów powlekania Oerlikon Balzers obejmuje dzisiaj 93 lokalizacje w 34 krajach.

Gromadzenie potencjału na następny poziom.

3 czerwca 2014 Oerlikon zapowiedział udane domknięcie transakcji nabycia Metco od Sulzer AG. Połączenie Metco z dotychczasową działalnością w zakresie powłok stworzy globalnego lidera technologii rozwiązań powierzchniowych pod przewodnictwem Rolanda Herba jako CEO segmentu rozwiązań powierzchniowych.

Otwarcie pierwszego centrum kompetencji motoryzacyjnych w Europie.

Podczas ceremonii wielkiego otwarcia, w której uczestniczyli liczni goście honorowi i klienci, Oerlikon Balzers otworzył pierwsze europejskie centrum kompetencji dla powłok w sektorze motoryzacyjnym. Nowy zakład w Veľká Ida w pobliżu słowackiego miasta Košice jest częścią ogólnej strategii Oerlikon Balzers dla rynku motoryzacyjnego.

EMO 2015: Oerlikon Balzers przedstawia BALINIT ALTENSA, powłokę PVD do superszybkiej obróbki kół zębatych

Ekstremalne prędkości skrawania, zmaksymalizowana produkcja, znacząco wydłużona trwałość – to wszystko są wyniki przeprowadzanych w praktyce testów powłok BALINIT ALTENSA na bazie AlCrN, opracowanych przez Oerlikon Balzers dla wyznaczenia nowych trendów w motoryzacji i zastosowaniach mechanicznych. Dzięki BALINIT ALTENSA, zaprezentowanej po raz pierwszy na EMO 2015 w Mediolanie/Włochy, producenci samochodów i dostawy już uzyskują wyjątkowe wyniki w szerokim zakresie zastosowań w skrawaniu kół zębatych.

EMO 2015: Oerlikon Balzers prezentuje wysoce produktywny system powlekania INNOVENTA mega

Nowa INNOVENTA mega na nowo określa standardy produktywności. To teraz największy system powlekania w ofercie, uzyskuje ekstremalnie wysokie wyniki z narzędziami, takimi jak frezy czy wiertła: średnie czasy wsadu poniżej pięciu godzin. Może przyjmować detale o wysokości ponad metra i w średnicy walca opisanego - 96 cm. Dzięki dozwolonym obciążeniom do 3000 kg jest idealną platformą do powlekania przestrzennych form lub pił tarczowych. INNOVENTA mega może obsługiwać cały repertuar powłok BALINIT oraz zindywidualizowane powłoki do szerokiego zakresu zastosowań. Szybki rozruch, łatwość w obsłudze i wysoki poziom powtarzalności są jej kolejnymi cechami. Podsumowując INNOVENTA mega idealnie uzupełnia bardziej kompaktowe systemy Balzers INNOVA i INGENIA.

Launch of BALINIT FORMERA / FORMERA PLUS – the coating solution for AHSS forming applications

Otwarcie 5. centrum klienta w Korei Południowej

Oerlikon Balzers otwiera 5. centrum klienta w Południowej Korei, w Gwangju. „Korea to prawdziwa historia sukcesu Oerlikon Balzers. To nowe centrum umożliwi nam zapewnianie jeszcze lepszych i szybciej dostępnych usług dla naszych klientów w zastosowaniach narzędzi formujących / branży AGD i dla naszych klientów z branży motoryzacyjnej w bogatym regionie Gwangju”, mówi Marc Desrayaud, dyrektor działu rozwiązań powierzchniowych w ramach segmentu rozwiązań powierzchniowych Oerlikon.

Rozwój fabryki rozwiązań motoryzacyjnych w Bengaluru, Indie

Nowy budynek rozwiązań motoryzacyjnych trzykrotnie powiększa obecne centrum usług Oerlikon Balzers w południowoindyjskim megapolis. Dzięki tym istotnym inwestycjom w przyszłość i w rynek indyjski, Oerlikon Balzers jest teraz w stanie dostarczać swoim klientom z różnych gałęzi przemysłu lepsze i szybsze usługi oraz rozszerzyć swoją ofertę, skupiając się na rynku motoryzacyjnym, ale również działając na rynku lotniczym, paliwowym, medycznym, tekstylnym i obróbki elementów precyzyjnych.

70 lat innowacyjności

W roku 1946 utworzono „Gerätebau-Anstalt” w Balzers. Prof. Max Auwärter, książę Franciszek Józef II z Liechtensteinu oraz przemysłowiec Emil G. Bührle mieli rewolucyjną ideę opracowania procesów produkcyjnych w obszarze cienkich powłok i konstrukcji wyposażenia wymaganego do ich implementacji. Dzięki temu, po raz pierwszy, procesy i wyposażenie stopiły się w jeden pakiet, oferowany i sprzedawany razem. Ten model biznesowy cieszy się niezwykłym sukcesem od ponad 70 lat.

Oerlikon Balzers przejmuje specjalizującą się w powłokach francuską firmę DMX

Kompetencje DMX umożliwią wzmocnienie naszej pozycji jako lidera rynku precyzyjnych komponentów medycznych oraz szybko rozwijającego się rynku narzędzi formujących. Są to nasze dwa kluczowe segmenty rynku.

Launch of BALIQ UNIQUE – When art meets innovation

Oerlikon Balzers announces the Design Line range

Launch of INLENIA coating systems - for ultra smooth surfaces

Oerlikon Balzers achieves Nadcap accreditation in Guelph

Oerlikon Balzers acquires Primateria

Oerlikon Balzers launches BALIFOR M, an MoN coating

Oerlikon Balzers wins the A3TS Innovation Award 2017 with BALIFOR M

Oerlikon Balzers launches BALIFOR T, ta-C coating

Launch of BALINIT TURBINE PRO – a turbine blade coating

Oerlikon acquires Finnish surface engineering company DIARC Technology Oy

Oerlikon has acquired DIARC Technology Oy, a provider of surface engineering technologies and services in Finland. The acquisition will enhance the range of technologies provided by Oerlikon Balzers in the automotive and precision components industries and expand its portfolio of surface treatments.

Oerlikon acquires Swiss CVD equipment manufacturer Sucotec AG

Oerlikon has acquired Sucotec AG, a Swiss manufacturer specializing in CVD (Chemical Vapour Deposition) equipment for the tools market. The acquisition enhances the range of products and services provided by Oerlikon Balzers, which focuses on PVD (Physical Vapour Deposition) and PACVD (Plasma Assisted Chemical Vapour Deposition).

Oerlikon Balzers opens doors of largest coating centre for tools in Europe

Coating specialist Oerlikon Balzers opened its new plant in Bielefeld with a two-day event attended by guests – both customers and experts – from the areas of politics and the economy. The coating centre combines the expertise from three previous locations on a floor space of 6,000 square metres with cutting edge surface technologies for machining, forming and plastics processing. Customers from many different sectors are to benefit, from the automotive and pharmaceutical industries to tool making.

Oerlikon Balzers and Oerlikon Metco, Friction Systems, inaugurate joint production facility in Nagoya, Japan

The Oerlikon Group, a leading global technology provider of market-leading technologies and services, announced the inauguration of a new production plant in Nagoya, Japan, on June 7. The company will leverage synergies to further strengthen the excellent market position of Oerlikon Balzers and Oerlikon Metco Friction Systems in Japan’s top car manufacturing industry area.

Oerlikon Balzers opens largest production centre in Slovakia for heat treatment of automotive components

Oerlikon Balzers, a leading provider of surface solutions, has inaugurated its second production centre in Veľká Ida, Slovakia. The new plant marks another stage in Oerlikon’s growth strategy in the automotive industry, a major investment which meets the highest quality and environmental standards and offers automotive manufacturers state-of-the-art heat treatment processes. Together with the service centre opened in 2015, the Veľká Ida plant now represents Oerlikon Balzers' largest and most important site for coating and heat treating of automotive components.

Oerlikon Balzers introduces primeGear, a customised and integrated service package to realise unmatched gear cutting tool performance

primeGear is an all-round service package consisting of detailed analysis, consultation and tailored solutions for production. From treating tools and establishing optimal machining/ environmental conditions to the basic materials and designs, Oerlikon Balzers’ experts determine the crucial improvements which can be made in the production chain.

Oerlikon Balzers expands automotive surface treatment portfolio with heat treatment acquisition in Germany

Oerlikon, a leading provider of surface solutions, has signed and closed a targeted acquisition in Germany to expand its plasma nitriding service offering for customers and to strengthen its position in the automotive market. Härterei Dipl.- Ing. Peter Eicker KG (Eicker), a specialised heat treatment supplier for the automotive industry, will now operate under the Oerlikon Balzers brand.

Oerlikon Balzers inaugurates largest customer centre in India in the presence of guests of honour

On 12 October, Oerlikon Balzers India, a leading provider of surface solutions, inaugurated its largest Indian production centre in Manesar in the presence of Hereditary Prince Alois of Liechtenstein and Dr Doris Frick, the Ambassador of Liechtenstein in Switzerland. The new facility represents a further major commitment by Oerlikon Balzers to the Indian market as it continues to grow, and this significant investment in the future and in India will allow Oerlikon Balzers to serve its customers across various industries even more effectively.

Launch INNOVENTA kila at JIMTOF: The next level of flexibility, productivity and connectivity when it comes to PVD coatings!

For JIMTOF Oerlkon Balzers launch INNOVENTA kila. INNOVENTA kila has the preferred coating system size for most production requirements and perfectly masters smaller to larger quantities. The successor of the best-selling INNOVA meets all your expectations with compelling elegance. It's the perfect coating system for tools, and also R&D. Entirely compatible with the INNOVENTA family.

Oerlikon Balzers receives Qualified Supplier status for BALINIT C coatings on copper alloys

Oerlikon deepens partnership with Airbus: Oerlikon Balzers receives Qualified Supplier status for BALINIT C coatings on copper alloys.

Oerlikon Balzers wprowadza medyczne powłoki BALIMED

Oerlikon Balzers zaprezentowało swoje nowe portfolio BALIMED, składające się z siedmiu wysoce zaawansowanych powłok, które spełniają wymagania współczesnej branży instrumentów medycznych i komponentów. Te powłoki typu "ThinFilm" o niskim współczynniku tarcia i dużej odporności na zużycie zapewniają wyższą efektywność kosztową i przyczyniają się do poprawy wyników pacjentów dzięki ich biokompatybilnym, przeciwdrobnoustrojowym i chemicznie obojętnym właściwościom.

Oerlikon Balzers kontynuuje ekspansje otwierając nowe centrum klienta w Chinach

Oerlikon Balzers zorganizował wielką ceremonię otwarcia z gośćmi honorowymi i klientami, aby zainaugurować swoje nowe centrum powlekania w Dongguan w Chinach. W Dongguan potrzebna była znacznie większa przestrzeń produkcyjna, aby przetworzyć szybko rosnącą wielkość zamówień w ostatnich latach. Oerlikon Balzers rozpoczął działalność w zakresie powlekania w Chinach w 2004 roku. Nowe centrum obsługi klienta jest obecnie drugim co do wielkości w Chinach.

Oerlikon Balzers otwiera nowe centrum klienta i świętuje 20 lat obecności w Meksyku

4 kwietnia 2019 roku Oerlikon Balzers otworzył nowe centrum obsługi klienta w Querétaro w Meksyku. Podczas ceremonii otwarcia Oerlikon Balzers Mexico świętował również swoje 20-lecie z klientami i gośćmi honorowymi. Nowy zakład stanowi kolejny kamień milowy w strategii rozwoju Oerlikon Balzers, ponieważ pozwala firmie reagować na zwiększone zapotrzebowanie przemysłu motoryzacyjnego na trwałe powłoki o wysokiej jakości i obróbkę cieplną.

Oerlikon Balzers buduje centrum kompetencyjne dla trawałej metalizacji tworzyw sztucznych o chromowym wyglądzie.

W dniu 7 maja 2019 r. Oerlikon Balzers położył kamień węgielny pod nowe Centrum Kompetencji w Bisingen w Niemczech. Po otwarciu w kwietniu 2020 r. komponenty wykonane z tworzyw sztucznych, głównie dla sektora motoryzacyjnego, będą metalizowane chromem przy użyciu technologii ePD na terenie o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych. W Centrum Kompetencji Bisingen powstanie ponad 100 nowych miejsc pracy, które umożliwią Oerlikon Balzers sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu i stale rosnącym wymaganiom klientów z branży motoryzacyjnej.

Oerlikon Balzers świętuje 15 rocznice w Chinach

Oerlikon Balzers świętował 15-lecie swojego pierwszego chińskiego centrum obsługi klienta w Suzhou. Firma rozpoczęła produkcję w Chinach już w 2004 roku z 20 pracownikami i szybko się rozwijała na przestrzeni lat. Obecnie może pochwalić się 13 centrami klientów i kilkuset pracownikami. Pierwsi pracownicy zostali zaproszeni przez kierownictwo na specjalną jubileuszową kolację, aby uczcić ich wyjątkowy wkład w ciągu ostatnich 15 lat.

Oerlikon Balzers otwiera 2 centra klienta w Szwecji

W 2019 roku Oerlikon Balzers otworzył dwa nowe centra obsługi klienta w Szwecji, pierwszy w Eriksbergu 28 maja, a drugi w Köping dzień później. Dzięki tym dwóm nowym centrom Oerlikon Balzers realizuje swoją strategię bycia jak najbliżej swoich klientów, co skraca czas dostaw, poprawia obsługę klienta i pomaga firmie zmniejszyć ślad węglowy.

Oerlikon Balzers wprowadza BALINIT MILUBIA oraz BALINIT NALUBIA

Ceramiczne tarcze uszczelniające w armaturach sanitarnych, zawory pneumatyczne, wały ceramiczne i łożyska pomp, a także elementy pomp i sprężarek są narażone na ekstremalne tarcie przez długi czasu. W celu utrzymania tych urządzeń działających niezawodnie przez dłuższy czas, Oerlikon Balzers opracował BALINIT MILUBIA i BALINIT NALUBIA; bezwodorowe powłoki z twardego węgla, które chronią komponenty przed zużyciem zmęczeniowym oraz wynikającym z pracy podwyższonych temperaturach.

Oerlikon Balzers był gospodarzem pierwszego Sympozjum Oerlikon Balzers Surface Solutions

Pierwsze Sympozjum rozwiązań powierzchni\owych dla komponentów precyzyjnych przyciągnęło 75 uczestników. Wśród nich klienci i liderzy branży, którzy spotykając się wzajemnie dzielili swój punkt widzenia na temat tego co będzie kształtować przyszłość powłok na komponenty w różnych gałęziach przemysłu.

Oerlikon Balzers przedstawia BALINIT TISAFLEX do obróbki trudnoskrawalnych materiałów na najwyższym poziomie

BALINIT TISAFLEX firmy Oerlikon Balzers to wysokiej klasy rozwiązanie do powlekania, które oferuje doskonałą odporność na utlenianie, wysoką stabilność termiczną i wyjątkową odporność na zużycie, dzięki czemu idealnie nadaje się do obróbki trudnych materiałów, takich jak tytan, stopy na bazie niklu oraz stal nierdzewna i hartowana, które są coraz częściej stosowane w przemyśle lotniczym, 3C (Komputery, Komunikacja i elektronika użytkowa) oraz w produkcji form.

Oerlikon Balzers przedstawia BALIQ CARBOS i CARBOS STAR

Oerlikon Balzers opracował nowe amorficzne powłoki węglowe bez wodorowe (a-C), BALIQ CARBOS i BALIQ CARBOS STAR, które zapewniają wyjątkowe połączenie wysokiej twardości, niskiego tarcia i niskiej chropowatości do zastosowań o ekstremalnych ciśnieniach kontaktowych i prędkościach ślizgowych.

Oerlikon Balzers otrzymuje nagrodę Bosch Quality Excellence za wysokiej jakości powłoki na komponenety

Oerlikon Balzers otrzymał certyfikat "ZERO wad" od firmy Bosch w uznaniu dostarczania najwyższej jakości powłok na komponenty w 2018 roku. Dostarczając produkty bez wad, Oerlikon Balzers wniósł znaczący wkład w ciągłą poprawę jakości wiodącego na świecie dostawcy motoryzacyjnego.

SUCOTEC: Oerlikon Balzers wprowadza nowy sprzęt CVD na rynek narzędziowy

Oerlikon Balzers zaprezentował podczas EMO 2019 swój nowy sprzęt CVD (Chemical Vapour Deposition) dla rynku narzędzi w trzech różnych rozmiarach: SUCOTEC kila, mega i giga. SUCOTEC uzupełnia gamę produktów i usług oferowanych przez Oerlikon Balzers, która koncentruje się głównie na PVD (Physical Vapour Deposition) i PACVD (Plasma Assisted Chemical Vap Deposition).

BALIQ AUROS: Nowa, wysokowydajna powłoka do narzędzi do gwintowania

Do wysokiej jakości narzędzi gwintujących firma Oerlikon Balzers opracowała wysokowydajną powłokę BALIQ AUROS. Ta niezwykle gładka i odporna na zużycie powłoka na bazie AlCrN charakteryzuje się specjalną warstwą wierzchnią, aby zapobiec zjawisku zaspawania powierzchni narzędzia z materiałem obrabianego przedmiotu, co poprawia wydajność i zapewnia wysoką niezawodność procesu.

Usługi cyfrowe i inteligentne rozwiązania do powlekania od Oerlikon Balzers

Oerlikon Balzers w dniach 16-21 września 2019 r. na targach EMO w Hanoverze zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania w zakresie powlekania i wyposażenia oraz nowe usługi cyfrowe. Obejmujące pełny proces powlekania, od momentu złożenia zamówienia do dostawy, te wysokiej jakości, przyszłościowe usługi oferują szeroki zakres korzyści dla klientów.

Oerlikon Balzers Francja świętuje 30 lat w centrum obsługi klienta w Limoges

W dniach 1 i 2 października Oerlikon Balzers zaprosił gości specjalnych i klientów do świętowania 30-lecia swojego centrum obsługi klienta w Limoges we Francji. Limoges jest najbardziej znanym centrum kompetencyjnym Oerlikon Balzers dla branży sportów motorowych, oferującym powlekanie precyzyjnych komponentów stosowanych w silnikach o wysokiej wydajności.

Oerlikon Balzers Indie otwiera zakład dedykowany dla narzędzi do obróbki plastycznej i świętuje 25 lat.

12 października 2019 r. Oerlikon Balzers obchodził 25-lecie działalności w Pune w Indiach. Klienci, goście honorowi i pracownicy zebrali się na imprezie, która była równocześnie inauguracją nowego centrum narzędzi formujących, co pokazuje zaangażowanie Oerlikon Balzers na rozwijającym się rynku indyjskim.

Oerlikon Balzers wprowadza sprzęt do powlekania METAPLAS.DOMINO kila flex

The METAPLAS. Domino kila flex oferuje szczególnie dużą elastyczność dzięki dwóm drzwiom, które umożliwiają szybki załadunek i rozładunek oraz możliwość modernizacji do automatycznego załadunku i rozładunku.

Oerlikon acquired diamond coating technology leader, D-Coat, in Germany

Oerlikon has acquired D-Coat GmbH, a leading provider of diamond coating technology in Germany. The acquisition expands Oerlikon Balzers’ portfolio of surface treatment technologies, especially for cutting tools applied in the aerospace and automotive industries.

New global Competence Centre for PDC (Plastic Design Components) opens in Bisingen, Germany

Now that the new site has been commissioned, we can offer job coating of plastic injection moulded components for a wide range of industries, including the automotive, consumer goods and household appliance sectors: Metallised plastic coatings based on our ePD technology. As well, the Bisingen Competence Centre will mainly be responsible for the sale of INUBIA coating systems and will provide support for interested customers when designing, setting up and commissioning their own coating facilities. This includes coating and product development, as well as conceptual design of overall production processes.

  • Oerlikon Balzers Competence Centre Bisingen
  • Oerlikon Balzers Competence Centre Bisingen

Oerlikon Balzers delivers first INUBIA B15 to automotive OEM for metallizing an exterior plastic component

High-quality plastic components with high-gloss metallic or matt surfaces and a chrome look are widely used in many industries they offer functional properties and add value to the product. Both the INUBIA B6 and B15 PVD coating systems metallize plastic parts in compliance with REACH without the use of harmful substances. They provide smooth, glossy and scratch-free coatings with high durability and high adhesion on a wide range of polymers.

Airbus qualifies Oerlikon Balzers’ high-end coating system for REACH-compliant component coatings using BALINIT C

Oerlikon Balzers has received qualification from Airbus for its RS 50 coating system, which uses the latest carbon coating technology. The RS 50 is located in Ferrières-en-Brie near Paris, a major Aerospace certified production facility of Oerlikon Balzers. The coating system has been selected and approved by Airbus to secure REACH-compliant PVD coatings with BALINIT C.

Oerlikon Balzers introduces REACH-compliant BALINIT PROTEC coating for industrial gas turbine compressors

Three key factors can impair performance of industrial gas turbine compressors: Solid Particle Erosion (SPE), Water Droplet Erosion (WDE) and corrosion of turbine blades. If undetected, these problems will reduce efficiency and increase costs for operators of power generation plants. BALINIT PROTEC from Oerlikon Balzers, is a REACH-compliant coating specifically developed to make industrial gas turbine compressors significantly more efficient and protect against corrosion and erosion.

Oerlikon Balzers introduces BALIMED TICANA coating for dental abutments and instruments

Oerlikon Balzers has introduced BALIMED TICANA, a PVD coating specifically designed for dental abutments and instruments that meets the stringent requirements of modern dentistry. The innovative coating is the same colour as human gums, which makes it discreet, and it also offers functional properties that help ensure patients get the very best long-term healthcare. The new BALIMED TICANA coating represents another step forward in Oerlikon Balzers’ growth strategy in the medical industry.

Oerlikon Balzers France awarded Nadcap Merit Status

Oerlikon Balzers has received Nadcap Merit Status for all the coating technology used in its customer centre Ferrières-en-Brie, France. The Merit Status means a less frequent audit schedule and is “a sign of trust in the ongoing commitment to quality”, according to the Performance Review Institute, which administers Nadcap.

Oerlikon Balzers opens new application support centre for pre- and post-treatment in Sweden

Oerlikon Balzers has opened a new application support centre in Uppsala, Sweden, for the pre- and post-treatment of cutting tools for the automotive industry. Not only does the new location give customers an information and consulting centre: it also serves as a training centre for new employees and apprentices, so that Oerlikon Balzers staff can keep up-to-date with the latest pre- and post-treatment technology and offer first-class service to customers around the world.

Oerlikon Balzers receives GreenCo Certification and Platinum Quality Excellence Award in India

Oerlikon Balzers India has received GreenCo Silver Certification from the Confederation of Indian Industry (CII) and has been awarded first prize (Platinum) in the Quality Excellence competition organised by the Federation of Indian Chambers of Commerce & Industry (FICCI). These awards recognise Oerlikon Balzers’ contribution towards an ecologically sustainable business model and to improving the customer experience by providing quality goods and services in India.

Oerlikon Balzers recognised by Bosch as Best Supplier of Surface Treatments

Oerlikon Balzers has received the Bosch “Best Supplier of Surface Treatments” award for 2019. The company was recognised for providing excellent quality with its high-end coatings applied to precision components for the world’s leading automotive supplier.

Oerlikon Balzers introduces new BALORA portfolio featuring the next generation of MCrAlY coatings based on PVD Arc technology

Oerlikon Balzers has introduced its new BALORA portfolio of coatings which offers revolutionary properties for applications in high-temperature environments, such as in the aerospace and power generation markets. The first coating from the new portfolio, BALORA PVD MCrAlY, represents the next generation of high-density MCrAlY coatings, which use Oerlikon Balzers’ proven PVD Arc surface and equipment technologies to form an outstanding barrier against oxidation and hot corrosion inside the hot section of turbines.

Oerlikon Balzers poszerza zakres usług w USA - nowe centrum powlekania, największe w zachodzniej części USA

Nowe centrum jest największym w zachodniej części USA. Wyposażone jest w najnowszą technologię powlekania. Oerlikon Balzers świadczy usługi powlekania dla przemysłu elementów precyzyjnych oraz narzędzi skrawających oraz formujących (wtrysk tworzyw sztucznych/aluminium, formowanie metali).

Oerlikon Balzers rozwija działalność w Azji - pierwsze centrum powlekania w Wietnamie

Nowe centrum powlekania w Bac Ninth, na pólnocny -wschód od stolicy Hanoi. To kamień milowy dla działalności firmy w Azji. Nowe możliwości dla Oerlikon Balzers w zakresie oferowania wysokiej jakości usług powlekania.

Oerlikon Balzers przedstawia BALINIT DURANA, wszechstronną powłokę do wymagającej obróbki.

Zoptymalizowana struktura warstwy: połączenie wysokiej plastyczności warstwy opartej na AlTiN i wyjątkowej odporności na zużycie najbardziej zewnętrznej warstwy TiSiXN. Dostosowane połączenie struktury i właściwości powłoki przyczynia się do zwiększonej wytrzymałości krawędzi skrawającej. Klient otrzymuje korzyść w postaci znacznego wzrotu wydajności i trwałości narzędzi skrawających.

Oerlikon Balzers przedstawia portfolio powłok diamentowych BALDIA

Diament posiada specjalne właściwości: jest niezwykle odporny na zużycie ze względu na niezrównaną twardość, zapewnia przewodność cieplną i jest obojętny chemicznie. Dlatego powłoka diamentowa jest najlepszym wyborem do obróbki wysoce ściernych materiałów. Powłoki diamentowe z portfolio BALDIA poprawiają wydajność skrawania, zapewniają wyższą trwałość narzędzia, a tym samym minimalizują koszty produkcji.

Nowe centrum szlifierskie Oerlikon Balzers w Rosji. Poszerzamy zakres usług w segmencie narzędzi skrawających

W odpowowiedzi na globalne i lokalne zapotrzebowanie na usługi regeneracji narzędzi skrawających, Oerlikon Balzers otworzyło nowe centrum w Moskwie. Obecnie firma prowadzi usługi w zakresie regeneracji narzędzi w 18 krajach Europy, Pólnocnej i Południowej Ameryki oraz Azji.

Oerlikon przejmuje Coeurdor SA, wzmacniając swoją pozycję na rynku dóbr luksusowych

Oerlikon ogłasza przejęcie firmy Coeurdor SA, wiodącego dostawcy kompleksowych komponentów dla szybko rozwijającego się przemysłu towarów luksusowych. Coeurdor jest marką o ugruntowanej pozycji na rynku. Jest dostawcą kompleksowych usług w zakresie projektowania, produkcji i powlekania elementów metalowych dla wiodących światowych marek luksusowych. Akcesoria Coeurdor to części do: skórzanych toreb, pasków, zegarków i innych dóbr luksusowych.

Firma Oerlikon Balzers podpisała dziesięcioletni kontrakt z MTU Aero Engines na pokrycie nowej generacji elementów silników lotniczych

Dzięki tej długoterminowej umowie, Oerlikon Balzers robi krok milowy w rozwoju rozwiązań powierzchniowych dla przemysłu lotniczego. MTU Aero Engines, wiodący niemiecki producent silników lotniczych, skorzysta z technologii i doświadczenia wiodącego dostawcy powłok PVD. Oerlikon Balzers umożliwi dostarczanie produktów o stałej i powtarzalnej jakości w krótkim okresie czas.

75 lat Oerlikon Balzers - nieustanna pasja do rozwiązań powierzchniowych

Oerlikon Balzers obchodzi 75 urodziny. W 1946 roku profesor Max Auwärter odkrył przemysłowe zastosowanie dla próżniowych technologii cienkich warstw. Od lat 80-tych firma z siedzibą w Liechtensteinie realizuje swój pomysł skupiając się na innowacyjnych rozwiązaniach, które znacznie poprawiają wydajność i trwałość narzędzi oraz precyzyjnych komponentów w wielu branżach.

Oerlikon Balzers na targach EMO 2021: maksymalna produktywność dzięki zrównoważonym rozwiązaniom powierzchniowym

Firma Oerlikon Balzers zaprezenzmnniejszenie wpływu na środowisko.

Zrównoważony model produkcji dla przemysłu samochodowego. Rozwiązania powierzchniowe Oerlikon Balzers przyczyniły się do przyznania nagrody producentowi samochodów premium. Koncepcja innowacyjnych tworzyw sztucznych

Oerlikon Balzers dostarczył urządzenia do powlekania i rozwiązania do procesu metalizacji części z tworzyw sztucznych do fabryki Grupy BMW w Landshut. Technologia ePD opracowana przez firmę Oerlikon Balzers wykorzystuje innowacyjne funkcje i sposoby projektowania, oraz jest zgodna z przepisami środowiskowymi REACH. We wrześniu Grupa BMW zdobyła nagrodę Grand Award za innowacyjną koncepcję zastosowania tworzyw sztucznych w całkowicie nowym, w pełni elektrycznym, kompaktowym SUVie - BMW iX. Do przyznania tej prestiżowej nagrody przyczyniły się zarówno trwałe, przezroczyste powłoki sensorów, jak i powłoki na narzędziach do formowania firmy Oerlikon Balzers - zastosowane w produkcji nowo zaprojektowanej atrapy chłodnicy.

Oerlikon Balzers zdobywa nagrodę Technology Innovation Award w dziedzinie obróbki powierzchniowej dla przemysłu automotive

Oerlikon Balzers otrzymuje nagrodę Technology Innovation Award od AutoRevista, wiodącego hiszpańskiego magazynu branżowego dla przemysłu motoryzacyjnego. Nagroda ta jest wyrazem uznania dla osiągnieć Oerlikon Balzers na rynku hiszpańskim. Firma od dziesięcioleci oferuje zróżnicowane i zrównoważone portfolio powłok skierowane do tego sektoru przemysłu.

Oerlikon Balzers introduces BALIMED ANTHRACITE SATIN for surgical instruments

Designed specifically for surgical instruments, the anthracite colored coating provides anti-glare properties, sharper cutting edges and excellent wear resistance over time, even after multiple autoclave cycles.

Oerlikon Balzers przedstawia BALINIT MOLDENA, wysoce odporną na ścieranie i korozję powłokę do formowania wtryskowego i wytłaczania polimerów z wypełniaczami

Jej doskonała odporność na ścieranie i korozję sprawia, że idealnie nadaje się do zastosowań z tworzywami sztucznymi wzmocnionymi włóknem szklanym (GFRP) i materiałami w pełni recyklingowanymi, zapewniając jednocześnie dłuższą żywotność formy i dostarczając produkty wysokiej jakości.

Wysoka niezawodność gwintowania dzięki stworzonej przez Oerlikon Balzers nowej powłoce BALIQ ANTOS

BALIQ ANTOS znacznie zwiększa wydajność produkcji dzięki jednorodnemu docieraniu. Klienci odnoszą korzyści z wysokiej niezawodności procesu i dłuższej żywotności narzędzi.

Nowa powłoka BALINIT MAYURA firmy Oerlikon Balzers zapewnia maksymalną precyzję, wydajność obróbki i formowania materiałów nieżelaznych

BALINIT MAYURA to nowa powłoka węglowa do obróbki skrawaniem i formowania materiałów nieżelaznych. Producenci i użytkownicy końcowi odnoszą korzyści z dłuższej żywotności narzędzi i wyższej produktywności w procesie produkcyjnym.

Oerlikon Balzers zdobywa nagrodę Magna Supplier Innovation Award 2022

Oerlikon Balzers zdobył nagrodę Magna Supplier Innovation Award 2022 w kategorii "Transmission Solutions" za innowacyjne powłoki. Dział układów napędowych Magna, jeden z wiodących na świecie dostawców motoryzacyjnych Tier 1, po raz piąty zaprosił firmy do zgłaszania pomysłów na przyszłe i zrównoważone układy napędowe w ramach "Supplier Innovation Challenge". Oerlikon Balzers zdobył pierwszą nagrodę za pomysł wykorzystania cienkowarstwowych powłok jako czujników do monitorowania komponentów samochodowych w czasie rzeczywistym, co po raz kolejny podkreśla innowacyjność technologii Oerlikon.

Oerlikon Balzers podpisał dziesięcioletni kontrakt z ITP Aero na wykorzystanie nowej zaawansowanej powłoki PVD w komponentach silników lotniczych nowej generacji ITP Aero.

Oerlikon Balzers podpisał dziesięcioletni kontrakt z ITP Aero na zastosowanie nowej powłoki odpornej na zużycie w wysokich temperaturach BALORA TECH PRO na komponentach silnika turbowentylatorowego Pratt & Whitney Canada PW800, który napędza nowe odrzutowce biznesowe Gulfstream G500/G600 i Dassault Falcon 6X.

Większa precyzja obróbki wymagających materiałów: Oerlikon Balzers wprowadza powłokę PVD BALIQ TISINOS PRO

Oerlikon Balzers ustanowił nowy standard branżowy dzięki BALIQ TISINOS PRO. Opracowana specjalnie do obróbki stali hartowanych, stali nierdzewnych i stopów wysokotemperaturowych, powłoka zmniejsza obciążenie narzędzia i znacznie poprawia odporność na zużycie podczas obróbki stali o twardości do 70 HRC. Klienci korzystają z dłuższej trwałości narzędzia i wysokiej jakości produkcji.

"Gładka rewolucja" świętuje swoją rocznicę: Pierwsze powłoki BALIQ zostały wprowadzone 10 lat temu

Powłoki, które tworzą historię. Technologia S3p firmy Oerlikon Balzers.

Oerlikon Balzers dodaje METAPLAS.DEGAS do swojego portfolio systemów PVD

Optymalna adhezja powłok PVD wymaga podłoża wolnego od kurzu, brudu, oleju, odcisków palców i innych zanieczyszczeń. METAPLAS.DEGAS służy do odgazowania podłoży w warunkach próżni i wysokiej temperatury. Proces ten umożliwia uzyskanie wysokiej przyczepności powłoki i skraca późniejszy proces powlekania PVD.

Oerlikon Balzers Francja: certyfikat Nadcap Merit przedłużony na 24 miesiące

Zakład Ferrières-en-Brie we Francji, będący częścią Oerlikon Balzers, przeszedł audyt i otrzymał Nadcap Merit Status na kolejne 24 miesiące. Status Merit wydłuża cykl audytu dla ponownej akredytacji i jest "oznaką zaufania do ciągłego zaangażowania w jakość", zgodnie z Performance Review Institute zarządzanym przez Nadcap.

1 111

© Copyright 2024 OC Oerlikon Management AG

Back to top keyboard_arrow_up

keyboard_arrow_up