Choose your country / language

BALORA PVD MCrAlY
BALORA PVD MCrAlY

W celu poprawy poziomu wydajności turbin gazowych, temperatury pracy są często zwiększane do ponad 1200 °C. Powłoki stosowane w sekcji gorącej muszą być odporne na te ekstremalne warunki, aby zapobiec korozji na gorąco i utlenianiu komponentów, w przeciwnym razie doszłoby do awarii systemu , co spowodowałoby wysokie koszty naprawy.

Zazwyczaj powłoki MCrAlY są produkowane przy użyciu natryskiwania termicznego i innych technologii. Oerlikon Balzers zastosował sprawdzoną technologię high-end PVD Arc, aby standardowy proces produkcji powłok MCrAlY był bardziej wydajny, a powłoka miała znacznie lepsze właściwości.

BALORA™ PVD MCrAlY oferuje doskonałe właściwości w porównaniu do produkowanych konwencjonalnie powłok MCrAlY: ma doskonałą przyczepność do podłoża i może być nakładana do grubości 100 mikrometrów bez porowatości. Co najważniejsze, kompozycja MCrAlY w połączeniu z wysoką gęstością może być dostosowana do stworzenia idealnej bariery przed utlenianiem łopat turbin i łopatek.

BALORA PVD MCrAlY
Materiał powłoki NiCrAlY (Ni, Ni/Co, Co)
Technologia procesu powlekania Arc
Kolor powłoki Szary
Twardość powłoki [Gpa]* 7 - 11
Maks. temperatura pracy [°C]**** 1200
Temperatura procesu 400 - 500
Typowa grubość powłoki [µm] 0.1 do > 100
Uwagi ogólne Wszystkie dane są wartościami przybliżonymi, zależą od zastosowania, środowiska i warunków badań.
*Twardość powłoki [Gpa] Pomiar metodą nanoodcisków według ISO 14577. W przypadku wielu warstw twardość poszczególnych warstw jest zmienna.
****Maks. temperatura pracy [°C] To wartości przybliżone spoza zakresu. Zgodnie z prawami dynamiki istnieje zależność od ciśnienia w zastosowaniu.

Opinie lub pytania? Skontaktuj się z nami!

keyboard_arrow_up