\uf1ad

Materiály vhodné k povlakování Opatřit povlakem nebo pokovit s využitím našich procesů PVD a PACVD lze prakticky každý ocelový nebo plastový materiál.

Materiály vhodné k povlakování

V principu lze povlak těmito procesy nanést na všechny materiály, přičemž ale vždy platí pravidlo, že tepelné zpracování se musí provádět tak, aby teplota při povlakování (přibl. 150 až 600 °C) nezpůsobila ztrátu tvrdosti nebo deformaci základního materiálu.

Snadno povlakovatelné jsou všechny kovové materiály, jako např. vysokorychlostní ocel, nástrojová ocel pro práci za tepla a za studena, nerezová ocel, tepelně zpracovatelná ocel, slinuté karbidy, cermet, ale i kalená ocel, ocel na kuličková ložiska a nitridovaná ocel.

S naší technologií ePDTM lze také pokovovat plasty, jako např. ABS, PC/ABS, PC, PC/PBT, PC/PET a vybrané směsi PA (vyztužené skelnými vlákny a minerál). Další plasty na vyžádání.

Mezi materiály vhodné k povlakování za určitých podmínek patří litina, pochromované a poniklované kovy, slitiny mědi a slitiny hliníku, keramika a safír.

Mezi nepovlakovatelné materiály patří slinuté kovy s otevřenými póry (nelze použít ve vakuu).

Kontakty
ePD Team
Pokovení plastů ePD
T: +49 7476 62 69 – 0
Kontakty
Germany
Importovat jako VCF
Kontakty