Choose your country / language

Nízký sklon k ulpívání a vysoká odolnost proti opotřebení za vysokých teplot činí z BALIQ® ALTINOS na bázi AlTiN ideální povlak pro vyměnitelné břitové destičky a náročné operace.

BALIQ ALTINOS is an ideal coating for indexable inserts and challenging operations
BALIQ ALTINOS is an ideal coating for indexable inserts and challenging operations
BALIQ ring

Povlak BALIQ® ALTINOS na bázi AlTiN má nízké sklony k ulpívání a je velmi odolný proti opotřebení i při velmi vysokých provozních teplotách. A výsledek? Velmi vysoká tepelná stabilita v kombinaci s dlouhou životností, a tím pádem menší potřeba výměny nástrojů. Výjimečná kvalita povrchu a břitu přináší značné výhody pokud jde o výkony, zejména pak u těch nejjemnějších třísek.

Vysoká tepelná stabilita vrchní vrstvy AlTiN povlaku a jeho odolnost proti opotřebení znamenají velkou výhodu zejména při obrábění náročných materiálů. Související nárůst výkonu představuje další značné úspory nákladů a času.

BALIQ® ALTINOS se dokonale hodí pro aplikace používající vyměnitelné břitové destičky a náročné frézovací a vrtací operace.

  • Spolehlivé obrábění kritických a drahých obrobků
  • Vynikající výkon i u těžko obrobitelných materiálů
  • Nové výrobní možnosti
BALIQ ALTINOS
Povlakový materiál AlTiN-based
Technologie povlakování S3p
Barva povlaku anthracite
Tvrdost povlaku HIT [GPa]* 36 +/-3
Max. provozní teplota [°C]**** 1000
Teplota procesu [°C] < 500
Všeobecná poznámka Všechny uvedené údaje představují přibližné hodnoty; závisí na aplikaci, okolním prostředí a zkušebních podmínkách
*Tvrdost povlaku HIT [GPa] Měřeno nanoindentací podle ISO 14577. V případě vícevrstvých povlaků se tvrdost jednotlivých vrstev liší.
****Max. provozní teplota [°C] Jedná se o přibližné hodnoty mimo oblast. V důsledku zákonů termodynamiky existuje v aplikaci závislost na tlaku.

Zpětná vazba nebo dotazy? Kontaktujte nás!

keyboard_arrow_up