Choose your country / language

S povlakem BALIQ® ALCRONOS na bázi AlCrN s mikronovou přesností si přesné nástroje jako např. řezné a tvářecí závitníky, výstružníky zachovávají vysokou stabilitu a zvyšují spolehlivost procesu.

BALIQ ALCRONOS coated taps and reamers
Reamers are required to produce high quality products and high quality surfaces
Outstanding surface quality and precision for thread formers and taps
Outstanding surface quality and precision for thread formers and taps
Revolutionary thread forming and tapping mastery

K výrobě součástí s vysoce kvalitními povrchy jsou zapotřebí vysoce přesné nástroje. U nových nástrojů to obvykle nebývá žádný problém, avšak s postupem času se tato vlastnost zhoršuje. S povlakem BALIQ® ALCRONOS na bázi AlCrN s mikronovou přesností si přesné nástroje jako např. řezné a tvářecí závitníky, výstružníky zachovávají vysokou stabilitu a zvyšují spolehlivost procesu.

Četnost výměny nástrojů je znatelně snížena, a to i při opracování těžko obrobitelných nástrojů, jako jsou titan či nerezová ocel. Revolučně hladký povlak zaručuje vynikající povrchy a tím i špičkovou kvalitu výroby. Povlaky na bázi AlCrN jsou navíc mnohem méně náchylné k utváření nárůstků na břitech.

  • Spolehlivé obrábění
  • Nižší náklady na nástroje
  • Přesné, vysokovýkonné povlakování
  • Nové výrobní možnosti
  • Vynikající kvalita výroby
  • Spolehlivé mechanické dokončení
  • Vysoká kvalita povrchu
BALIQ ALCRONOS
Povlakový materiál AlCrN-based
Technologie povlakování S3p
Barva povlaku bright grey
Tvrdost povlaku HIT [GPa]* 37 +/-3
Max. provozní teplota [°C]**** 1100
Teplota procesu [°C] < 500
Všeobecná poznámka Všechny uvedené údaje představují přibližné hodnoty; závisí na aplikaci, okolním prostředí a zkušebních podmínkách
*Tvrdost povlaku HIT [GPa] Měřeno nanoindentací podle ISO 14577. V případě vícevrstvých povlaků se tvrdost jednotlivých vrstev liší.
****Max. provozní teplota [°C] Jedná se o přibližné hodnoty mimo oblast. V důsledku zákonů termodynamiky existuje v aplikaci závislost na tlaku.

Zpětná vazba nebo dotazy? Kontaktujte nás!

keyboard_arrow_up