Choose your country / language

Tarihi Kilometre Taşları

Passion for surface solutions: from our beginnings in 1946 until today

1946 - 2021: Bir fikirden küresel bir teknoloji liderliğine.

75 yıldır Oerlikon Balzers ince film kaplamalar sektöründe öncü geliştirmelere imza attı ve küresel teknoloji liderliğini sürdürüyor. Bizler, yüzey çözümlerine olan tutkumuzu sürdürülebilirlik, yenilikçilik, girişim ruhu ve geleneğin bir arada olduğu bir ruhla yaşıyoruz. Bu durum müşterilerimize ve paydaşlarımıza dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de faydalar sağlayacak.

Oerlikon Balzers'in 75 yılını keşfedin

Balzers'in takımlar için ilk PVD sert kaplaması resmi olarak BALINIT® A 1 Eylül 1978 yılında doğdu. O zamandan beri Oerlikon Balzers kaplamalar dünyasında öncülükten piyasa liderliğine kadar eşsiz bir başarı öyküsüne imza attı.

Zaman çizelgesi

Zaman çizelgesi filtresi

Profesör Max Auwärter, Prince Franz Josef II'nin ve İsviçreli sanayici Emil Georg Bührle'nin de desteğiyle, Gerätebauanstalt Balzers'i kurdu

Amaç, o zamanlar pek bilinmeyen ve üzerinde çok az araştırma olmayan vakum altında ince film teknolojisini endüstriyel ölçekte kullanılabilir hale getirmekti. O zamanlar ince film kaplamaların üretimi için hiçbir sistem ve ekipman olmadığından şirket bu elemanları kendi bünyesinde geliştirdi ve üretti. İlk popüler uygulamalar, oftalmik lensler için güneş koruması ve yansımayı önleyici kaplamalar, kamera lensleri için yansımayı önleyici kaplamalar, elektronik uygulamalar için optik filtreler ve reflektörler ve ince filmler olur.

  • Profesör Max Auwärter, Prince Franz Josef II'nin ve İsviçreli sanayici Emil Georg Bührle'nin de desteğiyle, Gerätebauanstalt Balzers'i kurdu
1 / 1

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up