Choose your country / language

Tarihteki Kilometre Taşları

Yüzey Çözümleri Tutkusu: 1946’daki başlangıcımızdan bugüne

1946 - 2021: Bir fikirden küresel teknoloji liderliğine

75 yıldır Oerlikon Balzers ince film kaplamalar sektöründe öncü geliştirmelere imza attı ve küresel teknoloji liderliğini sürdürüyor. Bizler, yüzey çözümlerine olan tutkumuzu sürdürülebilirlik, yenilikçilik, girişim ruhu ve geleneğin bir arada olduğu bir ruhla yaşıyoruz. Bu durum müşterilerimize ve paydaşlarımıza dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de faydalar sağlayacak.

Oerlikon Balzers'in 75 yılını keşfedin

Balzers'in takımlar için ilk PVD sert kaplaması resmi olan BALINIT® A 1 Eylül 1978 ‘de doğdu. O zamandan beri Oerlikon Balzers kaplamalar dünyasında öncülükten piyasa liderliğine kadar eşsiz bir başarı öyküsüne imza attı.

Zaman çizelgesi

Zaman çizelgesi filtresi

Profesör Max Auwärter, Prens II. Franz Josef‘in ve İsviçreli sanayici Emil Georg Bührle'nin de desteğiyle, Gerätebauanstalt Balzers'i kurdu

Amaç, o zamanlar pek bilinmeyen ve üzerinde çok az araştırma olan vakum altında ince film teknolojisini endüstriyel ölçekte kullanılabilir hale getirmekti. O zamanlar ince film kaplamaların üretimi için hiçbir sistem ve ekipman olmadığından şirket bu elemanları kendi bünyesinde geliştirdi ve üretti. İlk popüler uygulamalar, oftalmik lensler için güneş koruması ve yansımayı önleyici kaplamalar, kamera lensleri için yansımayı önleyici kaplamalar, elektronik uygulamalar için optik filtreler ve reflektörler ve ince filmler oldu.

  • Profesör Max Auwärter, Prince Franz Josef II'nin ve İsviçreli sanayici Emil Georg Bührle'nin de desteğiyle, Gerätebauanstalt Balzers'i kurdu

Balzers, saat endüstrisi için çizilmeyen altın renkli PVD kaplamaları geliştirmeye karar verdi

Oerlikon-Bührle Holding AG şirketin tek sahibi haline geldi

TiN kaplamalı form verme kalıplarının ilk denemeleri başarılı oldu (kalıp ömrü 4 kat artırıldı)

1 Eylül’de BALINIT® A kaplamalı takımlar için PVD sert kaplamaların geliştirilmesi ve pazarlaması için resmi izin verildi

Balzers'in kapladığı helisel matkaplar Almanya'daki bir fuarda ilk defa gösterildi

İtalya'daki ilk kaplama merkezi

Almanya, İspanya ve ABD'deki ilk kaplama merkezleri

Kaplamaların hassas komponentlere ilk olarak uygulanması

Büyük Britanya'daki ilk kaplama merkezi

Fransa'da ilk kaplama merkezi

Japonya'da ilk kaplama merkezi

BALINIT® B titanyum karbon nitrür kaplama tanıtımı

İsveç'te ilk kaplama merkezi

BALINIT® C (WC/C) karbon kaplamanın tanıtımı

Belçika'da ilk kaplama merkezi

Balzers, CFC-siz, ultrasonik temizlemeye yöneliyor.

Hindistan'da ilk kaplama merkezi

Yeni TiAlN kaplamalar BALINIT® FUTURA ve BALINIT® X.TREME kuru ve sert işlemeyi mümkün kılar

Kore'de ve İsviçre'de ilk kaplama merkezi.

BALINIT® DIAMOND kaplamanın tanıtımı

BALINIT® HARDLUBE hibrit kaplamanın tanıtımı

Avusturya, Singapur ve Meksika'daki ilk kaplama merkezleri

Brezilya'da ilk kaplama merkezi.

Dünyada seri üretilmiş 100km hızda 3 Litre yakıt tüketen ilk aracında (VW Lupo 3L TDI) BALINIT kaplamalı komponentler kullanıldı

BALINIT® DLC karbon kaplamanın tanıtımı. Oerlikon-Bührle Holding adını "Unaxis"e değiştirdi.

İlk nano yapılı kaplama olan BALINIT® FUTURA NANO'nun tanıtımı

Lüksemburg'daki ilk kaplama merkezi.

BALINIT X.CEED titanyum alüminyum nitrür kaplamanın tanıtımı

BALINIT® CNI krom nitrür kaplamanın tanıtımı.

Kesme takımları için Balzers Kaplama Kılavuzu yayınlandı

Yeni bir kaplama nesli "Generation 6"nın tanıtımı. Balzers BALINIT®'in 25. yılını kutladı. Polonya, Portekiz ve Hollanda'da ilk kaplama merkezleri.

"Generation 6"nın ilk alüminyum krom nitrür kaplamasının tanıtımı: BALINIT® ALCRONA

Çin ve Macaristan'da ilk kaplama merkezleri. Form verme kalıpları için “Balzers Kaplama Kılavuzu” yayınlandı.

Tayland'da ilk kaplama merkezi

"Generation 6"nın ikinci alüminyum krom esaslı kaplamasının pazara sunumu: BALINIT® HELICA. Yüksek hacimli kaplamalar için yeni kaplama sistemi RS 90. Arjantin ve Kanada'da ilk kaplama merkezleri. Üstün BALINIT® karbon kaplamaların tanıtımı: BALINIT® DLC STAR

Sert alüminyum oksit kaplamaların 600°C'nin altındaki kaplama sıcaklıklarında yapılmasına izin veren özel ve patentli P3e™ teknolojisi sayesinde büyük ilerleme

Çek Cumhuriyeti'nde ilk kaplama merkezi. 1 Eylül 2006'den itibaren Balzers adı, Oerlikon Balzers Coating olarak isim değiştirdi ve Oerlikon Corporation'ın yüzyıllık endüstriyel tarihininin bir parçası oldu.

Çift katmanlı yeni özel bir kaplama olan BALINIT® ALDURA'nın pazara sunulması Romanya'da ve Türkiye'de ilk kaplama merkezlerinin açılışı.

Schopfheim, Almanya'da VST Keller'in satın alınması. VST Keller; Oerlikon Group'a yenilikçi ve çevre dostu PPD™ teknolojisini getiriyor.

Finlandiya'da ve Endonezya'da ilk kaplama merkezinin açılışı

Asya'da yine dört kaplama merkezi daha açıldı. Oerlikon Balzers, tarihinde ilk defa, 2008 yılında cirosunu 500 milyon CHF'nin üzerine çıkardı.

Japonya'da 5nci kaplama merkezinin açılışı, Hindistan'da 5nci kaplama merkezinin açılışı ve Çin'de 7nci kaplama merkezinin açılışı

Moskova yakınındaki Elektrostal'de bulunan Rusya'daki İlk Kaplama Merkezi Mart'ta üretime başlıyor

Almanya'da bulunan, PVD kaplamalarında uzman hartec Group'un satın alınması Hartec markası, plastik parçalarda özgün ve çevre dostu dekoratif ve işlevsel PVD kaplamalarla tanınır.

Özel ve patentli S3p teknolojisi sayesinde büyük ilerleme

S3p® endüstrileştirilmiş ve ekonomik olarak uygulanabilir Balzers HiPIMS çözümü. Yeni hızlı, hassas, esnek ve kompakt kaplama sistemi INGENIA'nın lansmanı. BALINIT® Tüm delme uygulamaları için verimliliği ve proses güvenilirliğini artıran genel kaplama çözümü PERTURA'nın pazara sunumu. Asya’da Busan'da (Kore) kaplama merkezinin genişletilmesi ve ilk Atımlı Plazma Difüzyon (PPD) teknolojisinin uygulanması Çin’de, Chongqing ve Jinan'da 8 ve 9ncu kaplama merkezlerinin açılışı ve aynı zamanda Kędzierzyn-Koźle'de 3ncü Polonya kaplama merkezinin açılışı.

Krom kaplamanın yerini alacak PPD teknolojisinin bir sonraki neslinin lansmanı

Hanover/Almanya EMO 2013'te S3p esaslı BALIQ kaplamaların tanıtımı.

Oerlikon Balzers'in eşsiz kaplama ağı, 34 ülkede 93 lokasyona ulaşıyor.

Sonraki aşama için güç kazanma.

3 Haziran 2014'te Oerlikon, Sulzer AG'den Metco'yu satın alma işleminin başarılı tamamlandığını duyurdu. Yüzey Çözümleri Segment’inin CEO'su olarak Roland Herb'in liderliğinde Metco'nun Oerlikon'un mevcut Kaplama işiyle birleşmesi yüzey çözümlerinde küresel teknoloji liderliğini yaratacaktır.

Avrupa'da ilk otomotiv yetkinlik merkezinin açılışı

Oerlikon Balzers, bir çok şeref konuğu ve müşterinin katıldığı büyük bir açılış töreni ile otomotiv sektörüne özel sunacağı kaplamalar için Avrupa ‘da ilk yetkinlik merkezini açtı. Büyük Slovak şehirlerinden biri olan Košice yakınındaki yeni tesis Veľká Ida, Oerlikon Balzers'in otomotiv pazarı için genel stratejisinin bir parçasıdır.

EMO 2015: Oerlikon Balzers, ultra hızlı diş kesme için PVD kaplaması BALINIT ALTENSA'yı pazara sundu

Son derece yüksek kesme hızları, maksimize verimlilik, gözle görülür derecede daha uzun hizmet ömrü – bunlar, Oerlikon Balzers tarafından otomotiv ve mekanik mühendislik uygulamalarında ufuk açıcı trendleri ilerletmek için geliştirilen BALINIT ALTENSA AlCrN esaslı kaplamanın gerçek dünya testlerinin sonuçlarıdır. Milan/İtalya EMO 2015'te ilk defa tanıtılan BALINIT ALTENSA ile otomobil üreticileri ve tedarikçileri çok çeşitli diş kesme uygulamalarında şimdiden sıradışı sonuçları rapor ettiler.

EMO 2015: Oerlikon Balzers son derece verimli INNOVENTA Mega kaplama sistemini tanıttı

Yeni INNOVENTA Mega aynı zamanda verimlilik standartlarını da yeniden belirliyor. Şimdi portföydeki en büyük kaplama sistemi olan INNOVENTA mega, frezeler veya matkaplar gibi kesici takımlarda ortalama şarj süresi beş saatten kısa olan son derece kısa kaplama teslim sürelerine ulaşıyor Bir metre uzunluk veya maksimum çapı 96 cm olan iş parçalarını alabilmektedir. 3000 kg'a kadar izin verilebilen yük ağırlıklarıyla büyük kalıpları veya testere bıçaklarını kaplamak için ideal bir platformdur. INNOVENTA Mega, çok çeşitli uygulamalar için BALINIT kaplamaların tüm çeşitlerinin ve aynı zamanda özel yapım kaplama tasarımlarının üstesinden gelebilmektedir. Hızlı işletime alma, kolay işletim ve tekrarlanabilirlik diğer özelliklerindendir. Sözün özü, INNOVENTA Mega Balzers'in daha kompakt INNOVA ve INGENIA sistemlerini ideal bir şekilde tamamlamaktadır.

BALINIT FORMERA / FORMERA PLUS lansmanı – AHSS form uygulamaları için kaplama çözümü

Güney Kore'de 5nci Müşteri Merkezinin Açılışı

Oerlikon Balzers Güney Kore'de Gwangju'da 5nci Müşteri Merkezini açtı. “Kore, gerçek bir Oerlikon Balzers başarı öyküsüdür. Oerlikon Yüzey Çözümleri, Takımlar İş Ünitesi Başkanı Marc Desrayaud yaptığı açıklamada; “Bu yeni merkez, zengin Gwangju bölgesinde, beyaz eşya ve otomotiv sektöründe yer alan müşterilerimize form verme kalıpları için daha kısa teslimat süresi sunmamızı sağlayacak” ifadesini kullanmaktadır.

Hindistan, Bengaluru'da Otomotiv Çözümleri tesisinin genişletilmesi

Güney Hindistan'ın mega şehrindeki mevcut Oerlikon Balzers hizmet merkezinin büyüklüğünü üçe katlayan yeni Otomotiv Çözümleri binası Oerlikon Balzers, bu önemli yatırımla gelecekte Hindistan pazarına çeşitli sektörlerde yer alan müşterilerine, hassas komponentler için otomotiv pazarına odaklanmanın yanında havacılık ve uzay, petrol ve doğal gaz, medikal, tekstil ve işleme pazarlarını da kapsayan daha iyi, daha hızlı hizmet ve aynı zamanda daha geniş bir kaplama portföyü sağlayabilecektir.

70 yıllık inovasyon

1946 yılında Balzers'te “Gerätebau-Anstalt” kuruldu. Prof. Max Auwärter, Liechtenstein prensi Franz Josef II ve girişimci Emil G. Bührle, ince kaplamalar alanında imalat proseslerini geliştirme ve endüstriyel uygulaması için gereken ekipmanları üretme fikrini geliştirdiler. Daha sonra devrim yaratacak olan bu fikirle ilk defa proses ve ekipman tek bir birimde bir araya getirildi, birlikte sunuldu ve satıldı ki 70 yılın üzerinde sıradışı bir başarı getiren bir iş modeli oldu.

Oerlikon Balzers Fransız kaplama uzmanı DMX'i satın alıyor

DMX’in uzmanlığı yüksek hassasiyet isteyen medikal komponentler alanındaki ya da hızla büyüyen metal form lider konumumuzu güçlendirecektir. Bunlar bizim önemli pazar segmentlerimizdir.

Launch of BALIQ UNIQUE – When art meets innovation

Oerlikon Balzers announces the Design Line range

Launch of INLENIA coating systems - for ultra smooth surfaces

Oerlikon Balzers achieves Nadcap accreditation in Guelph

Oerlikon Balzers acquires Primateria

Oerlikon Balzers launches BALIFOR M, an MoN coating

Oerlikon Balzers wins the A3TS Innovation Award 2017 with BALIFOR M

Oerlikon Balzers launches BALIFOR T, ta-C coating

Launch of BALINIT TURBINE PRO – a turbine blade coating

Oerlikon acquires Finnish surface engineering company DIARC Technology Oy

Oerlikon has acquired DIARC Technology Oy, a provider of surface engineering technologies and services in Finland. The acquisition will enhance the range of technologies provided by Oerlikon Balzers in the automotive and precision components industries and expand its portfolio of surface treatments.

Oerlikon acquires Swiss CVD equipment manufacturer Sucotec AG

Oerlikon has acquired Sucotec AG, a Swiss manufacturer specializing in CVD (Chemical Vapour Deposition) equipment for the tools market. The acquisition enhances the range of products and services provided by Oerlikon Balzers, which focuses on PVD (Physical Vapour Deposition) and PACVD (Plasma Assisted Chemical Vapour Deposition).

Oerlikon Balzers opens doors of largest coating centre for tools in Europe

Coating specialist Oerlikon Balzers opened its new plant in Bielefeld with a two-day event attended by guests – both customers and experts – from the areas of politics and the economy. The coating centre combines the expertise from three previous locations on a floor space of 6,000 square metres with cutting edge surface technologies for machining, forming and plastics processing. Customers from many different sectors are to benefit, from the automotive and pharmaceutical industries to tool making.

Oerlikon Balzers and Oerlikon Metco, Friction Systems, inaugurate joint production facility in Nagoya, Japan

The Oerlikon Group, a leading global technology provider of market-leading technologies and services, announced the inauguration of a new production plant in Nagoya, Japan, on June 7. The company will leverage synergies to further strengthen the excellent market position of Oerlikon Balzers and Oerlikon Metco Friction Systems in Japan’s top car manufacturing industry area.

Oerlikon Balzers opens largest production centre in Slovakia for heat treatment of automotive components

Oerlikon Balzers, a leading provider of surface solutions, has inaugurated its second production centre in Veľká Ida, Slovakia. The new plant marks another stage in Oerlikon’s growth strategy in the automotive industry, a major investment which meets the highest quality and environmental standards and offers automotive manufacturers state-of-the-art heat treatment processes. Together with the service centre opened in 2015, the Veľká Ida plant now represents Oerlikon Balzers' largest and most important site for coating and heat treating of automotive components.

Oerlikon Balzers introduces primeGear, a customised and integrated service package to realise unmatched gear cutting tool performance

primeGear is an all-round service package consisting of detailed analysis, consultation and tailored solutions for production. From treating tools and establishing optimal machining/ environmental conditions to the basic materials and designs, Oerlikon Balzers’ experts determine the crucial improvements which can be made in the production chain.

Oerlikon Balzers expands automotive surface treatment portfolio with heat treatment acquisition in Germany

Oerlikon, a leading provider of surface solutions, has signed and closed a targeted acquisition in Germany to expand its plasma nitriding service offering for customers and to strengthen its position in the automotive market. Härterei Dipl.- Ing. Peter Eicker KG (Eicker), a specialised heat treatment supplier for the automotive industry, will now operate under the Oerlikon Balzers brand.

Oerlikon Balzers inaugurates largest customer centre in India in the presence of guests of honour

On 12 October, Oerlikon Balzers India, a leading provider of surface solutions, inaugurated its largest Indian production centre in Manesar in the presence of Hereditary Prince Alois of Liechtenstein and Dr Doris Frick, the Ambassador of Liechtenstein in Switzerland. The new facility represents a further major commitment by Oerlikon Balzers to the Indian market as it continues to grow, and this significant investment in the future and in India will allow Oerlikon Balzers to serve its customers across various industries even more effectively.

Launch INNOVENTA kila at JIMTOF: The next level of flexibility, productivity and connectivity when it comes to PVD coatings!

For JIMTOF Oerlkon Balzers launch INNOVENTA kila. INNOVENTA kila has the preferred coating system size for most production requirements and perfectly masters smaller to larger quantities. The successor of the best-selling INNOVA meets all your expectations with compelling elegance. It's the perfect coating system for tools, and also R&D. Entirely compatible with the INNOVENTA family.

Oerlikon Balzers receives Qualified Supplier status for BALINIT C coatings on copper alloys

Oerlikon deepens partnership with Airbus: Oerlikon Balzers receives Qualified Supplier status for BALINIT C coatings on copper alloys.

Oerlikon Balzers introduces BALIMED medical coatings

Oerlikon Balzers introduced its new BALIMED portfolio, comprising seven highly advanced coatings that meet the demanding requirements of today’s medical instruments and components industry. These low-friction and wear-resistant ThinFilm coatings offer higher cost efficiency and contribute to improved patient outcomes thanks to their biocompatible, antimicrobial and chemically inert properties.

Oerlikon Balzers continues expansion with new customer centre in China

Oerlikon Balzers held the Grand Opening Ceremony with guests of honour and customers to inaugurate its new coating centre in Dongguan, China. A much larger production space was required in Dongguan in order to process the rapidly growing order volume of recent years. Oerlikon Balzers started its coating business in China in 2004. The new customer centre is now the second largest in China.

Oerlikon Balzers opens new Customer Centre and celebrates 20 year in Mexico

On 4 April 2019, Oerlikon Balzers opened a new customer centre in Querétaro, Mexico. At the opening ceremony Oerlikon Balzers Mexico also celebrated its 20-year anniversary with customers and guests of honour. This new site represents another key milestone in Oerlikon Balzers’ growth strategy, as it allows the company to respond to the increased demand from the automotive industry for its sustainable highquality coatings and heat treatments.

Oerlikon Balzers builds Competence Centre for sustainable metallisation of plastics with a chrome look

On 7 May 2019, Oerlikon Balzers laid the foundation stone for its new Competence Centre in Bisingen, Germany. Once open in April 2020, components made from plastic, primarily for the automotive sector, will be metallised with a chrome look using sustainable ePD technology on a site covering several thousand square metres. More than 100 new jobs will be created at the Bisingen Competence Centre, which will enable Oerlikon Balzers to meet the high demand and ever increasing requirements of its customers from the automotive sector.

Oerlikon Balzers celebrates 15-year anniversary in China

Oerlikon Balzers has celebrated the 15th anniversary of its first Chinese customer centre in Suzhou. The company started production in China back in 2004 with 20 employees and has grown rapidly over the years, today boasting 13 customer centres and several hundred employees. The management invited the team members from the very beginning for a special anniversary dinner to celebrate their unique contribution over the last 15 years.

Oerlikon Balzers inaugurates two customer centres in Sweden

in 2019, Oerlikon Balzers opened two new customer centres in Sweden, the first in Eriksberg on 28 May and the second in Köping a day later. With these two new customer centres, Oerlikon Balzers is pursuing its strategy of being as close as possible to its customers, which shortens delivery times and routes, improves customer service and helps the company reduce its carbon footprint.

Oerlikon Balzers launches BALINIT MILUBIA and BALINIT NALUBIA

Ceramic seal discs in sanitary fittings, pneumatic valves, ceramic shafts and pump bearings as well as components in pumps and compressors are exposed to extreme friction over a long period of time. To keep these devices running reliably for longer, Oerlikon Balzers has developed BALINIT MILUBIA and BALINIT NALUBIA; hydrogen-free hard carbon coatings that protect components against wear from frequent use and at elevated temperatures.

Oerlikon Balzers hosted the first Oerlikon Balzers Surface Solutions Symposium

The first Surface Solutions Symposium for Precision Components attracted 75 attendees, among them customers and industry thought leaders, who met to network and share their perspectives on what will shape the future of component coatings across a number of different industries.

Oerlikon Balzers unveils BALINIT TISAFLEX for machining difficult-to-cut materials at the highest level

BALINIT TISAFLEX from Oerlikon Balzers is a high-end coating solution that offers superior oxidation resistance, high thermal stability and exceptional wear resistance, making it perfect for machining challenging materials such as titanium, nickel-based alloys and stainless and hardened steel, which are being used more and more in the aerospace, 3C (Computers, Communications and Consumer electronics) and mould-making industries.

Oerlikon Balzers unveils BALIQ CARBOS and CARBOS STAR

Oerlikon Balzers has developed new amorphous hydrogen-free carbon (a-C) coatings, BALIQ CARBOS and BALIQ CARBOS STAR, which deliver an exceptional combination of high hardness, low friction and low roughness for applications with extreme contact pressures and sliding velocities.

Oerlikon Balzers receives Bosch quality excellence award for high-quality component coatings

Oerlikon Balzers has received a “ZERO defects certificate” from Bosch in recognition of supplying components coatings of the highest quality in 2018. By delivering products with no defects, Oerlikon Balzers made a substantial contribution to the continuous improvement in quality for the world-leading automotive supplier.

SUCOTEC: Oerlikon Balzers launches its new CVD equipment for the tools market

Oerlikon Balzers launched at EMO 2019 its new CVD (Chemical Vapour Deposition) equipment for the tools market in three different sizes: SUCOTEC kila, mega and giga. SUCOTEC complements the range of products and services provided by Oerlikon Balzers, which mainly focuses on PVD (Physical Vapour Deposition) and PACVD (Plasma Assisted Chemical Vapour Deposition).

BALIQ AUROS: The new high-performance coating for threading tools

For high-quality threading tools, Oerlikon Balzers developed the high-performance BALIQ AUROS coating. This extremely smooth and wear-resistant AlCrN-based coating is combined with a top coating to prevent the tool surface from welding with the workpiece material, which improves performance and ensures high process reliability.

Digital services and smart coating solutions from Oerlikon Balzers

Oerlikon Balzers showcased its latest coating and equipment developments and its new digital services at EMO in Hanover from 16 to 21 September 2019. Encompassing the full coating process, from the moment the order is placed through to delivery, these high-quality, future-oriented services offer a wide range of benefits for customers.

Oerlikon Balzers France celebrates 30 years in Limoges customer centre

On 1 and 2 October Oerlikon Balzers invited special guests and customers to celebrate the 30th anniversary of its customer centre in Limoges, France. Limoges is best known as Oerlikon Balzers' competence centre for the motorsports industry, offering coating solutions for precision components used in high-performance engines.

Oerlikon Balzers inaugurates forming tools facility and celebrates 25 years in India

Oerlikon Balzers celebrated 25 years of operations in Pune, India, on 12 October 2019. Customers, guests of honour and employees gathered for the event, which also marked the inauguration of the new forming tools centre, a demonstration of Oerlikon Balzers’ continued commitment to the growing Indian market.

Oerlikon Balzers launches the METAPLAS.DOMINO kila flex coating equipment

The METAPLAS.DOMINO kila flex offers particularly high flexibility thanks to its two doors, which allow fast loading and unloading and a possible upgrade to automated loading and unloading.

Oerlikon, Almanya'da elmas kaplama teknolojisi lideri D-Coat'u satın aldı

Oerlikon, Almanya'nın önde gelen elmas kaplama teknolojisi sağlayıcısı D-Coat GmbH'yi satın aldı. Satın alma, Oerlikon Balzers’in özellikle havacılık ve otomotiv endüstrilerinde kullanılan kesici takımlar için yüzey işleme teknolojileri portföyünü genişletiyor.

Plastik Tasarım Bileşenleri için yeni küresel Yetkinlik Merkezi Bisingen, Almanya'da açıldı

Yeni tesis devreye alındığına göre, otomotiv, tüketim malları ve ev aletleri sektörleri de dahil olmak üzere çok çeşitli endüstriler için plastik enjeksiyon kalıplı parçaların iş kaplamasını sunabiliriz: ePD teknolojimize dayalı metalize plastik kaplamalar. Ayrıca, Bisingen Yetkinlik Merkezi, esas olarak INUBIA kaplama sistemlerinin satışından sorumlu olacak ve ilgili müşterilere kendi kaplama tesislerini tasarlarken, kurarken ve devreye alırken destek sağlayacaktır. Bu, kaplama ve ürün geliştirmenin yanı sıra genel üretim süreçlerinin kavramsal tasarımını içerir.

  • Oerlikon Balzers Competence Centre Bisingen
  • Oerlikon Balzers Competence Centre Bisingen

Oerlikon Balzers, dış plastik bileşenin metalizasyonu için otomotiv OEM'ine ilk INUBIA B15'i teslim etti

Parlak metalik veya mat yüzeyli ve krom görünümlü yüksek kaliteli plastik bileşenler, birçok endüstride yaygın olarak kullanılmakta, işlevsel özellikler sunmakta ve ürüne değer katmaktadır. Hem INUBIA B6 hem de B15 PVD kaplama sistemleri, plastik parçaları zararlı maddeler kullanılmadan REACH'e uygun olarak metalize eder. Çok çeşitli polimerler üzerinde yüksek dayanıklılık ve yüksek yapışma özelliğine sahip, pürüzsüz, parlak ve çizilmez kaplamalar sağlarlar.

Airbus, BALINIT C kullanan REACH uyumlu bileşen kaplamalar için Oerlikon Balzers’in üst düzey kaplama sistemini nitelendiriyor

Oerlikon Balzers, en son karbon kaplama teknolojisini kullanan RS 50 kaplama sistemi için Airbus'tan yeterlilik aldı. RS 50, Paris yakınlarındaki Ferrières-en-Brie'de, Oerlikon Balzers'in büyük bir Havacılık ve Uzay sertifikalı üretim tesisi konumunda bulunuyor. BALINIT C ile REACH uyumlu PVD kaplamaların güvenliğini sağlamak için kaplama sistemi Airbus tarafından seçildi ve onaylandı.

Oerlikon Balzers, endüstriyel gaz türbini kompresörleri için REACH uyumlu BALINIT PROTEC kaplamasını sunuyor

Üç temel faktör endüstriyel gaz türbini kompresörlerinin performansını etkileyebilir: Katı Parçacık Erozyonu (SPE), Su Damlası Erozyonu (WDE) ve türbin kanatlarının korozyonu. Tespit edilmezse, bu sorunlar enerji üretim santrallerinin operatörleri için verimliliği azaltacak ve maliyetleri artıracaktır. Oerlikon Balzers'in BALINIT PROTEC ürünü, endüstriyel gaz türbini kompresörlerini önemli ölçüde daha verimli hale getirmek ve korozyon ve erozyona karşı korumak için özel olarak geliştirilmiş REACH uyumlu bir kaplamadır.

Oerlikon Balzers, dental abutmentler ve aletler için BALIMED TICANA kaplamayı tanıttı

Oerlikon Balzers, modern diş hekimliğinin zorlu gereksinimlerini karşılayan dental abutmentler ve aletler için özel olarak tasarlanmış bir PVD kaplama olan BALIMED TICANA'yı piyasaya sürdü. Yenilikçi kaplama, insan diş etleriyle aynı renktedir, bu da onu göze çarpmaz hale getirir ve ayrıca hastaların en iyi uzun vadeli sağlık hizmetini almalarını sağlamaya yardımcı olan işlevsel özellikler sunar. Yeni BALIMED TICANA kaplama, Oerlikon Balzers’in tıp endüstrisindeki büyüme stratejisinde bir başka ileri adımı temsil ediyor.

Oerlikon Balzers Fransa Nadcap Merit Statüsü

Oerlikon Balzers, Fransa'daki müşteri merkezi Ferrières-en-Brie'de kullanılan tüm kaplama teknolojisi için Nadcap Merit Statüsü aldı. Merit Statüsü, Nadcap'i yöneten Performance Review Institute'ye göre daha seyrek bir denetim programı anlamına gelir ve “kaliteye olan bağlılığın devam etmekte olduğuna dair bir güvenin işaretidir”.

Oerlikon Balzers, İsveç'te öncesi ve sonrası için yeni bir uygulama destek merkezi açtı

Oerlikon Balzers, otomotiv endüstrisi için kesici takımların ön ve son işlemleri için İsveç'in Uppsala kentinde yeni bir uygulama destek merkezi açtı. Yeni lokasyon müşterilere sadece bir bilgi ve danışma merkezi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yeni çalışanlar ve çıraklar için bir eğitim merkezi olarak hizmet eder, böylece Oerlikon Balzers personeli en son tedavi öncesi ve sonrası teknolojiyi takip edebilir ve dünya çapındaki müşterilere birinci sınıf hizmet sunuyoruz.

Oerlikon Balzers, Hindistan'da GreenCo Sertifikası ve Platin Kalite Mükemmelliği Ödülü'nü aldı

Oerlikon Balzers Hindistan, Hindistan Sanayi Konfederasyonu'ndan (CII) GreenCo Gümüş Sertifikası aldı ve Hindistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu (FICCI) tarafından düzenlenen Kalite Mükemmelliği yarışmasında birincilik ödülüne (Platin) layık görüldü. Bu ödüller, Oerlikon Balzers’in ekolojik olarak sürdürülebilir bir iş modeline ve Hindistan'da kaliteli mal ve hizmetler sunarak müşteri deneyimini iyileştirmeye yönelik katkısını takdir ediyor.

Oerlikon Balzers, Bosch tarafından Yüzey İşlemlerinde En İyi Tedarikçi seçildi

Oerlikon Balzers, 2019 yılı için Bosch'un "En İyi Yüzey İşlemleri Tedarikçisi" ödülünü aldı. Şirket, dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçisi için hassas bileşenlere uygulanan yüksek kaliteli kaplamalarıyla mükemmel kalite sağlamasıyla tanındı.

Oerlikon Balzers, PVD Arc teknolojisine dayalı yeni nesil MCrAlY kaplamalarını içeren yeni BALORA portföyünü tanıttı

Oerlikon Balzers, havacılık ve enerji üretimi pazarları gibi yüksek sıcaklıklı ortamlardaki uygulamalar için devrim niteliğinde özellikler sunan yeni BALORA kaplama portföyünü tanıttı. Yeni portföyün ilk kaplaması olan BALORA PVD MCrAlY, Oerlikon Balzers'ın kanıtlanmış PVD Ark yüzeyini ve ekipman teknolojilerini kullanarak türbinlerin sıcak bölümün içinde oksidasyona ve sıcak korozyona karşı olağanüstü bir bariyer oluşturan yeni nesil yüksek yoğunluklu MCrAlY kaplamalarını temsil etmektedir.

Oerlikon Balzers, ABD'nin batısında yer alan en büyük müşteri merkeziyle ABD'deki hizmet ağını genişletiyor.

Yeni kaplama merkezi ABD'nin batısında yer alan en büyük merkezdir ve Oerlikon Balzers'in hassas bileşen endüstrisi, kesici takımlar, plastik/alüminyum enjeksiyon ve metal form kalıpları için kaplama hizmetleri sağlamasına olanak tanıyan en son kaplama teknolojisiyle donatılmıştır.

Oerlikon Balzers, Vietnam'daki ilk müşteri merkeziyle Asya'daki kaplama operasyonlarını daha da genişletiyor.

Vietnam'ın başkenti Hanoi'nin kuzey doğusundaki Bac Ninh'deki yeni kaplama merkezi, şirketin Asya'daki genişleme stratejisinde önemli bir kilometre taşıdır ve Oerlikon Balzers'in Vietnam'ın gelişmekte olan bölgesinde yüksek kaliteli ve köklü kaplama hizmetlerini sunması için yeni fırsatlar yaratacaktır.

Oerlikon Balzers, zor malzemelerinizin uygulamaları için çok yönlü bir kaplama olan BALINIT DURANA'yı sunar.

AlTiN bazlı ve TiSiXN katmanlarının kombinasyonu BALINIT® DURANA'ya aşırı yüksek çalışma sıcaklıklarında bile yüksek derecede esneklik ve üstün aşınma direnci sağlar. Bu da zorlu işleme operasyonları sırasında büyük ölçüde iyileştirilmiş performans sağlar. Kaplama yapısı ve özelliklerinin özel kombinasyonu aşınmayı önemli ölçüde azaltır ve bu da kesici takım ömrünün daha uzun olmasını sağlar.

Oerlikon Balzers, yeni BALDIA yüksek kaliteli elmas kaplama portföyünü tanıtmaktadır.

Elmas özel nitelikler sağlar: Eşsiz sertliği nedeniyle aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır, termal iletkenlik sunar ve kimyasal olarak inerttir, bu da onu yüksek düzeyde aşındırıcı temel malzemelerin işlenmesi için en iyi seçim haline getirir. BALDIA portföyündeki elmas kaplamalar, kesme performansını artırır ve parçaların mümkün olan en iyi son işlem doğruluğu için en dar toleranslarla üretilmesine olanak tanır.

Oerlikon Balzers, kesici takımlara yönelik hizmet yelpazesini genişletmek için Rusya'da yeni, bileme merkezini açtı

Oerlikon Balzers, küresel ve yerel müşterilerinin, yeniden kaplama ve teslimat da dahil olmak üzere üst düzey kesici takımları için yenileme hizmetleri talebine yanıt olarak Moskova'da yeni bir bileme merkezi açtı. Oerlikon Balzers, Rusya'daki yeni merkeziyle birlikte artık Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ve Asya'daki 18 ülkede bileme ve yeniden kaplama hizmet merkezlerini işletmektedir.

Oerlikon, büyüyen lüks eşya pazarına açılmak için Coeurdor'u satın aldı

Oerlikon, hızla büyüyen lüks eşya endüstrisi bileşenleri için önde gelen tam hizmet sağlayıcısı Coeurdor'u satın alındığını duyurdu. Coeurdor, dünyanın önde gelen lüks markalarına metalik bileşenlerin tasarımı, üretimi ve kaplanması alanında köklü bir marka ve tam hizmet sağlayıcıdır. Coeurdor'un aksesuarları deri çanta, kemer, saat ve diğer lüks eşyaların parçalarını oluşturur.

Oerlikon Balzers, yeni nesil havacılık motor bileşenlerinde kaplamayla verimliliği arttırmak için MTU Aero Engines ile on yıllık bir sözleşme imzaladı.

Bu uzun vadeli anlaşmayla Oerlikon Balzers, havacılık endüstrisi için gelişmiş yüzey teknolojileri ve kaplamaları tedarik etmede önemli bir adım daha atıyor. Almanya'nın önde gelen havacılık motor üreticisi MTU Aero Engines, bu süre içinde önde gelen bir ince film fiziksel buhar biriktirme (PVD) tedarikçisinin endüstriyel gelişimi, bilgi birikimi, uzmanlığı ve ekipman portföyüyle tutarlı ve tekrarlanabilir ürün kalitesinden yararlanmış olacak.

75 yıllık Oerlikon Balzers: sürdürülebilir yüzey çözümleri tutkumuz sınır tanımıyor.

Oerlikon Balzers 75. yıl dönümünü kutluyor. 1946'da Profesör Max Auwärter, o zamanlar büyük ölçüde bilinmeyen vakumlu ince film teknolojisinin endüstriyel ölçekte nasıl kullanılabilir hale getirileceğine dair bir fikre sahipti. 1980'lerden bu yana, Lihtenştayn merkezli şirket onun fikrini aldı ve çok çeşitli endüstrilerdeki takımlar, kalıplar ve hassas bileşenlerin performansını ve hizmet ömrünü önemli ölçüde artıran sürdürülebilir yeniliklere olan tutkusuna odaklandı.

Oerlikon Balzers, EMO 2021'de: Sürdürülebilir kaplama çözümleriyle maksimum üretkenlik

Oerlikon Balzers, 4-9 Ekim 2021 tarihleri arasında Milano'daki EMO'da en son kaplama ve ekipman geliştirmeleriyle dijital hizmetlerini sergiledi. Bu en son yenilikler, müşterilere daha uzun takım hizmet ömrü, daha yüksek proses güvenilirliği, artan üretkenlik ve azaltılmış çevresel ayak izinin yanı sıra üretim maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlıyor.

Sürdürülebilir otomotiv üretimi: Oerlikon Balzers'ın kaplama çözümleri, birinci sınıf otomobil üreticisi için yenilikçi plastik konsept ödülüne katkıda bulunuyor

Oerlikon Balzers, BMW Group Landshut Fabrikasına plastik parçaların metalizasyonu için kaplama ekipmanı ve çözümler sağladı. Oerlikon Balzers tarafından geliştirilen ePD teknolojisi, yenilikçi işlevler ve tasarımlara olanak sağlar ve REACH çevre düzenlemelerine uygundur. Eylül ayında BMW Group, tamamen yeni tam elektrikli kompakt SUV, BMW iX'in yenilikçi plastik konseptiyle Büyük Ödül'ü kazandı. Oerlikon Balzers'in hem sürdürülebilir sensör şeffaf kaplamaları hem de yeni tasarlanmış böbrek şekilli ızgarasının üretimi için kullanılan kalıp kaplamaları, bu ödüle katkıda bulundu.

Oerlikon Balzers wins Technology Innovation Award for surface treatment in the automotive industry

Oerlikon Balzers is awarded the Technology Innovation Award by AutoRevista, the leading Spanish trade magazine for the automotive industry. This award recognises the growth achieved in Spain by Oerlikon Balzers, which has offered a diverse and sustainable coating portfolio in this industrial sector for decades.

Oerlikon Balzers, cerrahi aletler için BALIMED ANTHRACITE SATIN'i piyasaya sürdü

Cerrahi aletler için özel olarak tasarlanan antrasit renkli kaplama, çoklu otoklav döngülerinden sonra bile parlama önleyici özellikler, daha keskin kesici kenarlar ve zamanla mükemmel aşınma direnci sağlar.

Oerlikon Balzers launches BALINIT MOLDENA, a highly abrasion and corrosion resistant coating for injection moulding and extrusion of filled polymers

Its superior abrasive and corrosion resistance makes it perfect for applications with glass fibre reinforced plastics (GFRPs) and fully recycled materials while ensuring a longer mould service life and delivering high-quality products.

High process reliability in tapping with the new BALIQ ANTOS coating from Oerlikon Balzers

BALIQ ANTOS increases considerably production output thanks to its homogenous running-in behaviour. Customers benefit from high process reliability and longer tool service life.

New BALINIT MAYURA coating from Oerlikon Balzers enables maximum precision and productivity for machining and forming non-ferrous materials

BALINIT MAYURA is a new carbon-based coating for machining and forming non-ferrous materials. Manufacturers and end users benefit from longer tool service life and higher productivity in the manufacturing process.

Oerlikon Balzers, 2022 Akıllı Kaplamaları ile Magna Tedarikçi İnovasyon Ödülünü kazandı

Oerlikon Balzers, Akıllı Kaplamaları ile “İletim Çözümleri” kategorisinde 2022 Magna Tedarikçi İnovasyon Ödülünü kazandı. Dünyanın önde gelen 1. Kademe otomotiv tedarikçilerinden biri olan Magna'nın güç aktarma organları bölümü, şirketleri beşinci kez "Tedarikçi İnovasyon Yarışması"nda geleceğe ve sürdürülebilir güç aktarma organlarına yönelik fikirlerini sunmaya davet etti. Oerlikon Balzers, otomotiv bileşenlerinin gerçek zamanlı izlenmesi için ince film kaplamaları sensör olarak kullanma fikriyle birincilik ödülünü aldı; bu gelişme, Oerlikon teknolojisinin yenilikçi gücünün bir kez daha altını çizdi.

Oerlikon Balzers, yeni gelişmiş PVD kaplamasını ITP Aero'nun yeni nesil uçak motoru bileşenlerinde kullanmak için ITP Aero ile on yıllık bir sözleşme imzaladı

Oerlikon Balzers, yeni Gulfstream G500/G600 ve Dassault Falcon 6X iş jetlerine güç veren Pratt & Whitney Canada PW800 turbofan motor bileşenlerine Oerlikon'un yüksek sıcaklıkta aşınmaya dirençli yeni ve gelişmiş kaplaması BALORA TECH PRO'yu uygulamak için ITP Aero ile on yıllık bir sözleşme imzaladı.

Zorlu malzemeler için hassas işlemeyi geliştiriyoruz: Oerlikon Balzers, PVD kaplama BALIQ TISINOS PRO'yu piyasaya sürüyor

Oerlikon Balzers, BALIQ TISINOS PRO ile yeni bir endüstri standardı belirledi. Sertleştirilmiş çeliklerin, paslanmaz çeliklerin veya yüksek sıcaklık alaşımlarının işlenmesi için özel olarak geliştirilen bu PVD kaplama, takım üzerindeki yükü azaltır ve sertliği 70 HRC'ye kadar olan çeliklerin işlenmesi sırasında aşınma direncini önemli ölçüde iyileştirir. Müşteriler daha uzun takım ömründen ve yüksek kaliteli üretim çıktısından yararlanır.

"Pürüzsüz Devrim" yıldönümünü kutluyor: İlk BALIQ kaplamalar 10 yıl önce tanıtıldı

Tarih yazan kaplamalar: Oerlikon Balzers'in tescilli S3p teknolojisine dayanan yeni nesil kaplamalar.

Oerlikon Balzers, METAPLAS.DEGAS'ı PVD sistem portföyüne ekledi

PVD kaplamaların optimum yapışması, toz, kir, yağ, parmak izi ve diğer kirletici maddelerden arındırılmış bir yüzey gerektirir. METAPLAS.DEGAS, yüksek sıcaklıkta vakum altında yüzeyi arındırır. Bu işlem materyal yüzeyini etkili bir şekilde temizleyerek kaplamanın mümkün olan en iyi şekilde yapışmasını sağlar ve PVD sisteminde devamındaki kaplama sürecini kısaltır.

Oerlikon Balzers Fransa: Nadcap Merit Status 24 aylığına yenilendi

Oerlikon Balzers bünyesinde bulunan Fransa'daki Ferrières-en-Brie tesisi yakın zamanda bir denetimden geçti ve tüm kaplama teknolojisi için 24 ay daha Nadcap Merit Statüsüne layık görüldü. Nadcap tarafından yönetilen Performans İnceleme Enstitüsü'ne göre Merit Statüs, yeniden akreditasyon için denetim döngüsünü genişletir ve "kaliteye yönelik devam eden bağlılığa duyulan güvenin bir işaretidir".

1 / 111
keyboard_arrow_up