Choose your country / language

Tarihi Kilometre Taşları

Passion for surface solutions: from our beginnings in 1946 until today

1946 - 2021: Bir fikirden küresel bir teknoloji liderliğine.

75 yıldır Oerlikon Balzers ince film kaplamalar sektöründe öncü geliştirmelere imza attı ve küresel teknoloji liderliğini sürdürüyor. Bizler, yüzey çözümlerine olan tutkumuzu sürdürülebilirlik, yenilikçilik, girişim ruhu ve geleneğin bir arada olduğu bir ruhla yaşıyoruz. Bu durum müşterilerimize ve paydaşlarımıza dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de faydalar sağlayacak.

Oerlikon Balzers'in 75 yılını keşfedin

Balzers'in takımlar için ilk PVD sert kaplaması resmi olarak BALINIT® A 1 Eylül 1978 yılında doğdu. O zamandan beri Oerlikon Balzers kaplamalar dünyasında öncülükten piyasa liderliğine kadar eşsiz bir başarı öyküsüne imza attı.

Zaman çizelgesi

Zaman çizelgesi filtresi

Oerlikon, Almanya'da elmas kaplama teknolojisi lideri D-Coat'u satın aldı

Oerlikon, Almanya'nın önde gelen elmas kaplama teknolojisi sağlayıcısı D-Coat GmbH'yi satın aldı. Satın alma, Oerlikon Balzers’in özellikle havacılık ve otomotiv endüstrilerinde kullanılan kesici takımlar için yüzey işleme teknolojileri portföyünü genişletiyor.

Plastik Tasarım Bileşenleri için yeni küresel Yetkinlik Merkezi Bisingen, Almanya'da açıldı

Yeni tesis devreye alındığına göre, otomotiv, tüketim malları ve ev aletleri sektörleri de dahil olmak üzere çok çeşitli endüstriler için plastik enjeksiyon kalıplı parçaların iş kaplamasını sunabiliriz: ePD teknolojimize dayalı metalize plastik kaplamalar. Ayrıca, Bisingen Yetkinlik Merkezi, esas olarak INUBIA kaplama sistemlerinin satışından sorumlu olacak ve ilgili müşterilere kendi kaplama tesislerini tasarlarken, kurarken ve devreye alırken destek sağlayacaktır. Bu, kaplama ve ürün geliştirmenin yanı sıra genel üretim süreçlerinin kavramsal tasarımını içerir.

Airbus, BALINIT C kullanan REACH uyumlu bileşen kaplamalar için Oerlikon Balzers’in üst düzey kaplama sistemini nitelendiriyor

Oerlikon Balzers, en son karbon kaplama teknolojisini kullanan RS 50 kaplama sistemi için Airbus'tan yeterlilik aldı. RS 50, Paris yakınlarındaki Ferrières-en-Brie'de, Oerlikon Balzers'in büyük bir Havacılık ve Uzay sertifikalı üretim tesisi konumunda bulunuyor. BALINIT C ile REACH uyumlu PVD kaplamaların güvenliğini sağlamak için kaplama sistemi Airbus tarafından seçildi ve onaylandı.

Oerlikon Balzers, endüstriyel gaz türbini kompresörleri için REACH uyumlu BALINIT PROTEC kaplamasını sunuyor

Üç temel faktör endüstriyel gaz türbini kompresörlerinin performansını etkileyebilir: Katı Parçacık Erozyonu (SPE), Su Damlası Erozyonu (WDE) ve türbin kanatlarının korozyonu. Tespit edilmezse, bu sorunlar enerji üretim santrallerinin operatörleri için verimliliği azaltacak ve maliyetleri artıracaktır. Oerlikon Balzers'in BALINIT PROTEC ürünü, endüstriyel gaz türbini kompresörlerini önemli ölçüde daha verimli hale getirmek ve korozyon ve erozyona karşı korumak için özel olarak geliştirilmiş REACH uyumlu bir kaplamadır.

Oerlikon Balzers, dental abutmentler ve aletler için BALIMED TICANA kaplamayı tanıttı

Oerlikon Balzers, modern diş hekimliğinin zorlu gereksinimlerini karşılayan dental abutmentler ve aletler için özel olarak tasarlanmış bir PVD kaplama olan BALIMED TICANA'yı piyasaya sürdü. Yenilikçi kaplama, insan diş etleriyle aynı renktedir, bu da onu göze çarpmaz hale getirir ve ayrıca hastaların en iyi uzun vadeli sağlık hizmetini almalarını sağlamaya yardımcı olan işlevsel özellikler sunar. Yeni BALIMED TICANA kaplama, Oerlikon Balzers’in tıp endüstrisindeki büyüme stratejisinde bir başka ileri adımı temsil ediyor.

Oerlikon Balzers Fransa Nadcap Merit Statüsü

Oerlikon Balzers, Fransa'daki müşteri merkezi Ferrières-en-Brie'de kullanılan tüm kaplama teknolojisi için Nadcap Merit Statüsü aldı. Merit Statüsü, Nadcap'i yöneten Performance Review Institute'ye göre daha seyrek bir denetim programı anlamına gelir ve “kaliteye olan bağlılığın devam etmekte olduğuna dair bir güvenin işaretidir”.

Oerlikon Balzers, İsveç'te öncesi ve sonrası için yeni bir uygulama destek merkezi açtı

Oerlikon Balzers, otomotiv endüstrisi için kesici takımların ön ve son işlemleri için İsveç'in Uppsala kentinde yeni bir uygulama destek merkezi açtı. Yeni lokasyon müşterilere sadece bir bilgi ve danışma merkezi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yeni çalışanlar ve çıraklar için bir eğitim merkezi olarak hizmet eder, böylece Oerlikon Balzers personeli en son tedavi öncesi ve sonrası teknolojiyi takip edebilir ve dünya çapındaki müşterilere birinci sınıf hizmet sunuyoruz.

Oerlikon Balzers, Hindistan'da GreenCo Sertifikası ve Platin Kalite Mükemmelliği Ödülü'nü aldı

Oerlikon Balzers Hindistan, Hindistan Sanayi Konfederasyonu'ndan (CII) GreenCo Gümüş Sertifikası aldı ve Hindistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu (FICCI) tarafından düzenlenen Kalite Mükemmelliği yarışmasında birincilik ödülüne (Platin) layık görüldü. Bu ödüller, Oerlikon Balzers’in ekolojik olarak sürdürülebilir bir iş modeline ve Hindistan'da kaliteli mal ve hizmetler sunarak müşteri deneyimini iyileştirmeye yönelik katkısını takdir ediyor.

Oerlikon Balzers, Bosch tarafından Yüzey İşlemlerinde En İyi Tedarikçi seçildi

Oerlikon Balzers, 2019 yılı için Bosch'un "En İyi Yüzey İşlemleri Tedarikçisi" ödülünü aldı. Şirket, dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçisi için hassas bileşenlere uygulanan yüksek kaliteli kaplamalarıyla mükemmel kalite sağlamasıyla tanındı.

Oerlikon Balzers, PVD Arc teknolojisine dayalı yeni nesil MCrAlY kaplamalarını içeren yeni BALORA portföyünü tanıttı

Oerlikon Balzers, havacılık ve enerji üretimi pazarları gibi yüksek sıcaklıklı ortamlardaki uygulamalar için devrim niteliğinde özellikler sunan yeni BALORA kaplama portföyünü tanıttı. Yeni portföyün ilk kaplaması olan BALORA PVD MCrAlY, Oerlikon Balzers'ın kanıtlanmış PVD Ark yüzeyini ve ekipman teknolojilerini kullanarak türbinlerin sıcak bölümün içinde oksidasyona ve sıcak korozyona karşı olağanüstü bir bariyer oluşturan yeni nesil yüksek yoğunluklu MCrAlY kaplamalarını temsil etmektedir.

1 / 10

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up