Choose your country / language

Tarihi Kilometre Taşları

Passion for surface solutions: from our beginnings in 1946 until today

1946 - 2021: Bir fikirden küresel bir teknoloji liderliğine.

75 yıldır Oerlikon Balzers ince film kaplamalar sektöründe öncü geliştirmelere imza attı ve küresel teknoloji liderliğini sürdürüyor. Bizler, yüzey çözümlerine olan tutkumuzu sürdürülebilirlik, yenilikçilik, girişim ruhu ve geleneğin bir arada olduğu bir ruhla yaşıyoruz. Bu durum müşterilerimize ve paydaşlarımıza dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de faydalar sağlayacak.

Oerlikon Balzers'in 75 yılını keşfedin

Balzers'in takımlar için ilk PVD sert kaplaması resmi olarak BALINIT® A 1 Eylül 1978 yılında doğdu. O zamandan beri Oerlikon Balzers kaplamalar dünyasında öncülükten piyasa liderliğine kadar eşsiz bir başarı öyküsüne imza attı.

Zaman çizelgesi

Zaman çizelgesi filtresi

Avrupa'da ilk otomotiv yetkinlik merkezinin açılışı

Oerlikon Balzers, bir çok şeref konuğu ve müşterinin katıldığı büyük bir açılış töreni ile otomotiv sektörüne özel sunacağı kaplamalar için Avrupa ‘da ilk yetkinlik merkezini açtı. Büyük Slovak şehirlerinden biri olan Košice yakınındaki yeni tesis Veľká Ida, Oerlikon Balzers'in otomotiv pazarı için genel stratejisinin bir parçasıdır.

EMO 2015: Oerlikon Balzers, ultra hızlı diş kesme için PVD kaplaması BALINIT ALTENSA'yı pazara sundu

Son derece yüksek kesme hızları, maksimize verimlilik, gözle görülür derecede daha uzun hizmet ömrü – bunlar, Oerlikon Balzers tarafından otomotiv ve mekanik mühendislik uygulamalarında ufuk açıcı trendleri ilerletmek için geliştirilen BALINIT ALTENSA AlCrN esaslı kaplamanın gerçek dünya testlerinin sonuçlarıdır. Milan/İtalya EMO 2015'te ilk defa tanıtılan BALINIT ALTENSA ile otomobil üreticileri ve tedarikçileri çok çeşitli diş kesme uygulamalarında şimdiden sıradışı sonuçları rapor ettiler.

EMO 2015: Oerlikon Balzers son derece verimli INNOVENTA Mega kaplama sistemini tanıttı

Yeni INNOVENTA Mega aynı zamanda verimlilik standartlarını da yeniden belirliyor. Şimdi portföydeki en büyük kaplama sistemi olan INNOVENTA mega, frezeler veya matkaplar gibi kesici takımlarda ortalama şarj süresi beş saatten kısa olan son derece kısa kaplama teslim sürelerine ulaşıyor Bir metre uzunluk veya maksimum çapı 96 cm olan iş parçalarını alabilmektedir. 3000 kg'a kadar izin verilebilen yük ağırlıklarıyla büyük kalıpları veya testere bıçaklarını kaplamak için ideal bir platformdur. INNOVENTA Mega, çok çeşitli uygulamalar için BALINIT kaplamaların tüm çeşitlerinin ve aynı zamanda özel yapım kaplama tasarımlarının üstesinden gelebilmektedir. Hızlı işletime alma, kolay işletim ve tekrarlanabilirlik diğer özelliklerindendir. Sözün özü, INNOVENTA Mega Balzers'in daha kompakt INNOVA ve INGENIA sistemlerini ideal bir şekilde tamamlamaktadır.

1 / 3

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up