Choose your country / language

BALINIT TRITON STAR Superior Tribological ARrangement (STAR) tarafından desteklenen olağanüstü yoğun yapıya sahip karbon kaplama

BALINIT TRITON STAR

BALINIT® TRITON STAR, yüksek sertliği son derece düşük sürtünme katsayısıyla birleştirir. Elmas benzeri bir karbon kaplama (DLC) olduğundan, aşındırıcı ve yapışkan aşınmaya karşı özellikle iyi koruma sağlar. Eklenen metal bazlı destek tabakası (krom nitrür) yük taşıma kapasitesini önemli ölçüde artırır ve BALINIT® TRITON STAR'ı tercih edilen kaplama haline getirir, örn. çok çeşitli popüler alüminyum şekillendirme işlemleri için.

BALINIT TRITON STAR
Kaplama malzemesi CrN / a-C:H
Kaplama Teknolojisi PACVD
Kaplama rengi siyah
Kaplama sertliği* ~15-25
Sürtünme katsayısı (kuru) - çelik** 0.1 - 0.2
Maks. servis sıcaklığı [°C]**** 300
Proses sıcaklığı [°C] < 250
Genel not Verilen tüm veriler yaklaşık değerlerdir, uygulamaya, ortama ve test koşullarına bağlıdır.
*Kaplama sertliği ISO 14577'ye göre nanoiz ile ölçülmüştür Çoklu katmanlar için farklı katmanların sertliği değişir. Sertliği uygulamaya uyarlanabilir.
**Sürtünme katsayısı (kuru) - çelik ASTM G99'a göre bir Çelik bilyayla kuru koşulda diskte bilya etstiyle belirlenmiştir. Alıştırma sırasında verilen değerler aşılabilir.
****Maks. servis sıcaklığı [°C] Bunlar alan dışı yaklaşık değerlerdir. Termodinamik yasalarından dolayı uygulamada bir basınç bağımlılığı vardır.

© Copyright 2024 OC Oerlikon Management AG

Back to top keyboard_arrow_up

keyboard_arrow_up