Choose your country / language

Filament İplik (POY/FDY)

İplik üretiminin ardındaki prensip her zaman aynıdır: eriyik pompaları polimer eriyiği son derece yüksek basınç altında mikro incelikteki düzelerden püskürtür. Oluşturulan filamentler daha sonra iplik hâlinde bir araya getirilir, galetlerden çekilir ve bir sarıcı kullanılarak sarılır.

Tekstil iplikleri için hassas prosesler

Bu prensip konusunda tam anlamıyla uzmanlaşmak, yüksek hassasiyetle birlikte aynı zamanda son derece güçlü teknoloji gerektirir. Bu makineler yıl boyunca gece gündüz çalışır. Spin prosesindeki en küçük hata, daha sonra düzeltilemeyebilir.

Oerlikon Barmag sistemleri, tekstil ve endüstriyel iplik üretimi ve standart polimerlerler, polyester, poliamid, poliamid 6 ve 6.6 ile polipropilen spin işlemi için gerekli prosesler konusunda uzmandır. Buna ek olarak PTT, aramid, karbon elyaflar, cam elyaflar ve benzeri karmaşık malzemeleri işleme zorluğunu da üslendik.

Ön yönlendirmeli iplikler (POY), çok çeşitli moda, spor, işlevsel kıyafet ve ev tekstilinin başlangıç malzemesidir. Üretimin ardından POY ipliklere tekstüre işlemi uygulanır ve tüm dünyada yapay elyaf iplik üretiminde, yaklaşık yüzde 40 ile aslan payına sahiptir.

WINGS ile POY spin
WINGS ile POY spin
WINGS ile POY spin
WINGS ile POY spin
WINGS ile POY spin

POY ve HOY üretimi için sürdürülebilir çözümler

Ana yetkinlik alanımız, yüksek kalite standart veya özellikli iplik üretimi için tasarlanmış sistemlerdir. İster polyester olsun, ister poliamid, mikrofiber veya yüksek denyeli süper mikrofiber – Oerlikon Barmag’ın POY WINGS teknolojisi, başarınıza hız kazandıracak. Verimli, enerji etkin, olağanüstü iplik kalitesi – Bunlar WINGS’i tercih etmeniz için sayısız nedenden birkaçı.

PTT ve polipropilen gibi diğer polimerlerden üretilen zorlu malzemeler, denenmiş ve test edilmiş ACW sarım teknolojisinin kullanıldığı geleneksel bir yöntemler üretilir.

Yüksek iplik kalitesi

Yüksek iplik kalitesi

Yüksek kalite iplikler üretmeniz için size destek oluyoruz – yüksek performanslı spin sistemi bileşenlerimiz ile: ekstrüder ve eriyik pompası, spin leventi ve düze paketlerinden tavlama sistemine kadar. Çünkü ipliğin kalitesini belirleyen spin sistemidir.

EvoQuench radyal tavlama ünitesi, 0,3 ilâ 3,0 Dtex aralığında ince mikro iplikler için mükemmel iplik eşitliğini garanti eder.

Silme robotu, her düze paketinin optimum koşullarda kararlı silme kalitesi ile tanımlanan temizlik planı çerçevesinde silinmesini garanti eder. Bu, olağanüstü üretim kararlılığı sağlar – her gün.

WINGS, özellikle narin iplik yolu ile eğrilmiş ipliğin spin sisteminden çıktığında sahip olduğu yüksek kaliteyi korumasını garanti eder. Asgari seviyeye indirilmiş sağma açısı, iplik eşitliği, iplik gerginliği, %CV değerleri ve bunun sonucunda boyanabilirlik üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Mükemmel paket yapımı, tekstürizasyon gibi sonraki proseslerde mükemmel daha fazla işlenebilirlik özelliklerini garanti eder.

Düşük maliyetli üretim

Düşük maliyetli üretim

İplik pazarlarında rekabet giderek kızışmakta. Sonuç: sürekli artan maliyet baskısı. Çözüm: optimize üretim prosesleri, verimli sistemler, sürdürülebilir teknolojiler. Tüm bunlar WINGS POY teknolojimiz ile sağlanıyor.

Sağlayacağınız avantajlar

  • Sürdürülebilirlik, paradan tasarruf sağlar
  • Otomasyon, prosesleri daha verimli hâle getirir
  • Dijital tesisler, prosesleri sürekli kontrol etmenize yardımcı olur

Kolay bakım, hızlı çalıştırma

Kolay bakım, hızlı çalıştırma

Bakım gerektirmeyen bir POY sistemi diye bir şey yoktur. Ama biz, asgari bakım gerektiren sistemler sağlıyoruz. Ve size avantaj sağlayan şey yine WINGS alma konsepti.

Sağlayacağınız avantajlar

  • Bakım sırasında en aza indirilmiş durma süreleri. WINGS, bir tak ve üret ünitesi olarak yalnızca birkaç dakika içerisinden sistemden ayrılabilir.
  • Daha iyi çalıştırma performansı. WINGS, tamamen önceden monte edilmiş ve test edilmiş bir ünite olarak teslim edilir.

Sınırsız olasılıklar

Sınırsız olasılıklar

POY teknolojimiz size geniş bir proses penceresi sunuyor – iplik kalitesinden ödün vermeden. WINGS’te yer alan spin ve tavlama konseptlerimiz, tüm standart iplik ürünlerinin üretilmesini sağlar.

WINGS ailesi neredeyse tüm prosesleri kapsar. Standart, yüksek denyeli veya mikro iplikler, polyester veya poliamid, POY veya HOY, 10, 12, 20 ve hatta 24 iplik – hangisini üretmek isterseniz isteyin, yapılacak iş için doğru WINGS’e sahibiz. Platform tabanlı bir bileşen olan WINGS, en gelişmiş teknolojiyi garanti eder.

Sağlayacağınız avantajlar

  • Mevcut prosesler: PET POY (Yüksek Denye dahil), PA6 POY, PA6.6 POY, PA6 HOY
  • WINGS XS ile modernizasyon
keyboard_arrow_up