Choose your country / language

İplik üretiminin ardındaki prensip her zaman aynıdır: eriyik pompaları polimer eriyiği son derece yüksek basınç altında mikro incelikteki düzelerden püskürtür. Oluşturulan filamentler daha sonra iplik hâlinde bir araya getirilir, galetlerden çekilir ve bir sarıcı kullanılarak sarılır.

Tekstil iplikleri için hassas prosesler

Bu prensip konusunda tam anlamıyla uzmanlaşmak, yüksek hassasiyetle birlikte aynı zamanda son derece güçlü teknoloji gerektirir. Bu makineler yıl boyunca gece gündüz çalışır. Spin prosesindeki en küçük hata, daha sonra düzeltilemeyebilir.

Oerlikon Barmag sistemleri, tekstil ve endüstriyel iplik üretimi ve standart polimerlerler, polyester, poliamid, poliamid 6 ve 6.6 ile polipropilen spin işlemi için gerekli prosesler konusunda uzmandır. Buna ek olarak PTT, aramid, karbon elyaflar, cam elyaflar ve benzeri karmaşık malzemeleri işleme zorluğunu da üslendik.

VarioFil, geniş ürün yelpazesine, küçük parti sayılarına veya özellikli ürünlere sahip üreticiler için ideal üretim ünitesidir. VarioFil ünitesinin kullanımı yalnızca tek bir malzeme veya belirli bir prosesle sınırlı değildir. Özel olarak tasarlanmış dönüştürme paketleri, ünitenin pazarın ihtiyaçlarına göre hızlı bir şekilde ve makul fiyatlarla uyarlanmasını sağlar.

Filament spin sisteminde en yüksek seviyede esneklik.

VarioFil

VarioFil

VarioFil, 40 - 600 den Dtex aralığına sahip PP, PET veya PA’dan üretilen tam çekilmiş iplik (FDY) tekstillerin yanı sıra kısmen yönlendirilmiş iplik (POY) tekstillerin üretimine yönelik son derece esnek ve kompakt bir spin hattıdır. Dikey yapısı, en iyi iplik kalitesini ve ekstrüder başına saatte 70 kg’ye varan üretim kapasitesi ile verimliliği garanti eder.

VarioFil S

VarioFil S

VarioFil S, PP’den üretilen kısmen yönlendirilmiş iplik (POY) tekstillerin veya tam çekilmiş iplik (FDY) tekstillerin üretimine yönelik son derece esnek ve kompakt bir spin hattıdır. Yüksek dirençli iplik (HTY) üretimi de mümkündür.

VarioFil R

VarioFil R

VarioFil R/R+, geri dönüştürülmüş Polyester’den (rPET talaşları veya şişe pulları) üretilen kısmen yönlendirilmiş iplik (POY) tekstillerin üretimine yönelik son derece esnek ve kompakt bir spin hattıdır. Bu nedenle geri dönüştürülmüş şişe pullarını eriyikten boyalı tekstil POY için besleme malzemesi olarak kullanan dünyadaki ilk POY spin hattıdır. Hat, şişe pul malzemeleri için özel ekstrüzyon sistemi, eriyikten boyama için en yeni ölçüm ve karıştırma teknolojisi ve geliştirilmiş iki safhalı eriyik filtreleme gibi bazı teknolojik özelliklere sahip. Sonuç: yüksek kalite eriyikten boyalı POY ‘Tak çalıştır’ makine her biri Oerlikon Barmag 10 iplikli WINGS POY sarıcı ile donatılmış 4 spin pozisyonundan oluşur.

VarioFil R, rPET talaşlarından üretilmiş PET POY için anahtar teslim bir spin hattıdır.

BBEngineering

İş ortaklarımız, aşağıdaki web sitesinde daha fazla bilgi bulabilir.

BBEngineering adresini ziyaret edin

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up