Choose your country / language

İplik üretiminin ardındaki prensip her zaman aynıdır: eriyik pompaları polimer eriyiği son derece yüksek basınç altında mikro incelikteki düzelerden püskürtür. Oluşturulan filamentler daha sonra iplik hâlinde bir araya getirilir, galetlerden çekilir ve bir sarıcı kullanılarak sarılır.

Tekstil iplikleri için hassas prosesler

Bu prensip konusunda tam anlamıyla uzmanlaşmak, yüksek hassasiyetle birlikte aynı zamanda son derece güçlü teknoloji gerektirir. Bu makineler yıl boyunca gece gündüz çalışır. Spin prosesindeki en küçük hata, daha sonra düzeltilemeyebilir.

Oerlikon Barmag sistemleri, tekstil ve endüstriyel iplik üretimi ve standart polimerlerler, polyester, poliamid, poliamid 6 ve 6.6 ile polipropilen spin işlemi için gerekli prosesler konusunda uzmandır. Buna ek olarak PTT, aramid, karbon elyaflar, cam elyaflar ve benzeri karmaşık malzemeleri işleme zorluğunu da üslendik.

Tamamen çekilmiş iplikler (FDY), başka bir finiş istemeyen tekstil kumaşları üretmek için kullanılır. Tekstillerin düz bir şekilde asıldığı veya havada süzüldüğü her yerde FDY kullanılır.

FDY üretimi için sürdürülebilir çözümler

Oerlikon Barmag bir kez daha bu alanda da teknoloji lideri. FDY prosesine aktarılan WINGS konsepti, alışılmış FDY spin sistemlerindeki sınırlamaları ortadan kaldırmıştır. WINGS, optimize üretim prosesleri, düşük atık oranları ve enerji tüketiminde yaklaşık yüzde 30’luk bir azalma sağlamaktadır. Bu çığır açan teknoloji, FDY prosesinde polyester ve poliamid için kullanılabilir.

Polipropilen gibi diğer polimerler i-QOON veya ACW sarım teknolojisi kullanılarak alışılmış bir yöntemle sarılır.

Yüksek İplik Kalitesi

Yüksek İplik Kalitesi

Yüksek kalite iplikler üretmeniz için size destek oluyoruz – yüksek performanslı spin sistemi bileşenlerimiz ile: ekstrüder ve eriyik pompası, spin leventi ve düze paketlerinden tavlama sistemine kadar. Çünkü ipliğin kalitesini belirleyen spin sistemidir.

EvoQuench radyal tavlama ünitesi, mükemmel iplik eşitliğini garanti eder:

 • 40 ilâ 150 den arasında 2 dpf’ye kadar polyester iplikler için
 • bununla birlikte ACW alma konsepti ile birlikte 20 ilâ 70 den Dtex aralığında poliamid iplik spin işlemi için

İşletme Giderlerinde Tasarruf

İşletme Giderlerinde Tasarruf

İplik pazarlarında rekabet giderek kızışmakta. Sonuç: sürekli artan maliyet baskısı. Çözüm: optimize üretim prosesleri, verimli sistemler, sürdürülebilir teknolojiler. Tüm bunlar WINGS FDY teknolojimiz ile sağlanıyor.

Sağlayacağınız avantajlar

 • %20’ye varan daha az işletme personeli
 • %46’ya varan daha az enerji tüketimi
 • %50’ye varan daha az atık
 • %40’a varan daha kısa askı işlemi süreleri
 • İkisi bir arada konsepti sayesinde spin sistemi için %25’e varan daha az yer gereksinimi

Yüksek verimlilik

Yüksek verimlilik

Verimlilik, WINGS’in en önemli özelliğidir: Tamamen zemin seviyesinde kullanılabilir. Tüm elemanlar göz hizasında tasarlanmıştır. Bu sayede askı işlemi süresi %25 - 40 oranında azalır; en kaliteli FDY ipliğin üretilebildiği ve atığın oluşmadığı bir süre.

Sağlayacağınız avantajlar

 • Yarı otomatik askı prosesi, işletim hatası oranını en aza indirir
 • Bir işletme seviyesinin azaltılması sayesinden daha az operatör gerekir

Kolay taşıma

Kolay taşıma

Bakım gerektirmeyen bir FDY sistemi diye bir şey yoktur. Ama biz, asgari bakım gerektiren sistemler sağlıyoruz. Ve size avantaj sağlayan şey yine WINGS alma konsepti.

Sağlayacağınız avantajlar

 • Daha iyi çalıştırma performansı. WINGS, tamamen önceden monte edilmiş ve test edilmiş bir ünite olarak teslim edilir.

Sınırsız olasılıklar

Sınırsız olasılıklar

FDY teknolojimiz size geniş bir proses penceresi sunuyor – iplik kalitesinden ödün vermeden. WINGS’te yer alan spin ve tavlama konseptlerimiz, tüm standart iplik ürünlerinin üretilmesini sağlar.

WINGS ailesi neredeyse tüm standart prosesleri kapsar. Polyester veya poliamid, yarı donuk, tam donuk veya trilobal parlaklık, 24, 28 ve hatta 32 iplik – hangisini üretmek isterseniz isteyin, yapılacak iş için doğru WINGS’e sahibiz. Platform tabanlı bir bileşen olan WINGS, en gelişmiş teknolojiyi garanti eder.

Sağlayacağınız avantajlar

 • Mevcut prosesler: PET PA6 FDY, yarı donuk, tam donuk, trilobal parlaklık
 • 24, 28 veya 32 iplik

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up