Choose your country / language

Remscheid/Neumünster, 3 Eylül 2020 – İsviçreli Oerlikon grubunun Manmade Fibers segmenti korona pandemisi zamanında da suni elyaf endüstrisinin müşteri hizmetlerini en iyi şekilde garanti etmek için, tekliflerini ivedilikle dünya çapındaki müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uyarladı. Bu bağlamda hibrit müşteri hizmetleri, sadece bugün değil, gelecekte de uygulanabilir, sürdürülebilir ve atraktif bir çözüm olarak ortaya çıkıyor.

Hibrit müşteri hizmetleri güncel Bugün ve yarın

Oerlikon’un yerel servis istasyonları, müşterilerin korona pandemisi sırasında dahi tedarik edilmesini sağlıyor.

Hibrit müşteri hizmetleri güncel Bugün ve yarın

Çevrim içi danışmanlık ve eğitim hizmetleri şu anda gündemimizde.

Hibrit müşteri hizmetleri güncel Bugün ve yarın

Oerlikon’un Manmade Fibers segmentindeki uzmanlar korona pandemisi sırasında uzaktan erişim yoluyla müşterine sanal ortamda “sahada” eşlik edebiliyor.

 >> Resmi İndir

Oerlikon global hizmet ağı dijital çözümlerle birleştirildi.

Oerlikon Barmag, Oerlikon Neumag ve Oerlikon Nonwoven ürün markalarına ait makinelerin ve tesislerin müşteri hizmetleri yelpazesi oldukça geniştir ve dünya çapındaki tüm müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yeter. Korona salgını sırasında teslim edilen ürünlerin montajı ve devreye alınması gibi “başlangıç hizmetleri” şu anda en büyük zorluklardan biri. Oerlikon’un Çin, Hindistan, ABD ve Türkiye’deki ana pazarlarında segment mükemmel yerel hizmet kurulumlarına sahiptir. Avrupa’daki müşteriler Alman lokasyonlarından desteklenmektedir. Bunun sonucunda neredeyse tüm projeler son birkaç ayda başarıyla gerçekleştirilebildi. Özellikle de Çin’de Almanya’dan gelen deneyimli şantiye şefleri Orta Doğu’ya seyahat kısıtlamaları nedeniyle örneğin video konferans yoluyla katılım sağladı. “Bu, tüm katılanlar için, ekibimizin müşteriler ile birlikte şartlara göre başarıyla üstesinden geldiği özel bir zorluktu”, diyor Oerlikon Manmade Fibers’de Müşteri Hizmetleri ve Satış Müdürü Wolfgang Ernst.

Sahadaki geçici ek personel

Ernst, “Oerlikon servis istasyonlarının olmadığı ülkelerde, yerel temsilcilerimiz bizi destekliyor” diye devam ediyor. Bu haftalarda ve aylarda işbirliği daha da önemli hale gelmiş ve çok iyi çalışıyormuş. Oerlikon Manmade Fibers, Almanya’daki merkezden ekipler veya Skype aracılığıyla çevrim içi eğitim ve yoğun destek sağladı. “Şu anda şantiyedeki genişletilmiş hizmet ağımızdan ek yerel personel işe alıyoruz, onları –çoğunlukla çevrim içi – eğitiyoruz ve ardından tecrübeli yerel Oerlikon çalışanları ile birlikte şantiyeye götürüyoruz”, diyor Wolfgang Ernst. Böylece “başlangıç hizmetlerinin” yanı sıra, güncelleme, modernleştirme, servis, bakım ve onarım gibi “Service Lifecycle-Management“ hizmetleri de sağlanıyormuş.

"İşin başına kendimiz geçebilmeliyiz"

Aslında uzmanlarla birlikte sahada olunması gereken “Teknik Hizmetler” ve “Gelişmiş Hizmetlerde”, Oerlikon şu aralar video konferanslardan yardım alıyor. “Elbette bunun bir sınırı var. Bir makineyi görmek, duymak ve hissetmek lazım. İyileştirme yapabilmek ve verimi artırmak için işin başına kendimiz geçebilmeliyiz”, diyor Alman mühendis. “Performans kontrolü” şu anda müşteriler tarafından nadiren talep ediliyormuş. Sahadaki sorunlar normal olarak çok başka yerlere temas ediyor. Ancak Oerlikon, uzaktan erişim yoluyla süreçlerin, donanımların ve yazılımların analizlerini ve optimizasyonunu belirli bir dereceye kadar gerçekleştirebilir. Korona pandemisinden önce, Manmade Fibers segmentindeki müşteri hizmetlerinin büyük bir kısmı, müşteri ile koordineli olarak dijital ve hibrit olarak sağlanıyordu zaten. “Çünkü tüm müşterilerimiz için gerekli hizmetleri doğrudan sağlayabilmek için, genellikle Oerlikon’un uluslar arası ağından ek olarak tecrübeli mühendisler ve teknikerleri sahaya yönlendiriyoruz,” diyor Ernst.

Teslimat zinciri ayakta

Oerlikon Barmag, Oerlikon Neumag ve Oerlikon Nonwoven’in orijinal parça tedarikinde şu anda hiç bir sorun yok. “Tedarik zinciri korona pandemisinin başından beri ve hala dimdik ayakta. Dünya çapındaki ortaklarımızla lojistik ağımız sorunsuz çalışıyor,” diyor tecrübeli servis yöneticisi. Oerlikons müşterileri, elbette çevrim içi mağazası “myoerlikon.com” üzerinden de çevrim içi sipariş verebilir. Dünya çapındaki depoların stok durumuna bağlı olarak teslimatlar hemen yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up