Choose your country / language

Oerlikon Barmag - Eksantrik vidalı pompalara ve kesme hareketine karşı hassas akışkanlar için olan pompalara odaklanma

Remscheid 02 Haziran 2022 – burada kimya ve plastik endüstrilerinin yanı sıra PUR uygulamala-rında proses mühendisliği sistemlerindeki en zorlu görevler için bile artan üretkenlik, daha uzun hizmet ömrü ve kişiye özel çözümler sunulacak olup – bu argümanlarla, Oerlikon Barmag'ın 22 - 26 Ağustos 2022 tarihleri arasında Frankfurt'ta (Salon 8.0, Stand E4) bu yılki Achema'da sergile-yeceği hassas dişli pompalar ikna edici karakterde olacaktır. Odak noktası, kesme hareketine karşı hassas akışkanlar için yeni pompa ve yeni eksantrik vidalı pompadır.

Oerlikon Barmag -  Eksantrik vidalı pompalara ve kesme hareketine karşı hassas akışkanlar için olan pompalara odaklanma

Altyazı: Oerlikon Barmag'ın eksantrik vidalı pompası, plastik endüstrisi, otomotiv endüstrisi, ilaç endüstrisi, gıda teknolojisi veya yeni enerjilerin üretimi gibi çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.
 >> Resmi İndir

Oerlikon Barmag, yeniliklerle Achema 2022'de

Eksantrik vidalı pompalar – Sağlam ve çok yönlü bu pompalar, pompalanabilecek her türlü malzemeyi iletebilir
Gittikçe daha karmaşıklaşan süreçler için özel çözümlere olan talep arttığından, pompalara yönelik talepler yüksektir. Bu, özellikle Oerlikon Barmag'ın yeni eksantrik vidalı pompa serisi için geçerlidir. Aşınmaya karşı yüksek direnç, artırılmış dayanıklılık ve sağlam görünüm - yeni pompa, dolgulu yapıştırıcılar, dolgulu silikonlar veya dolgulu döküm bileşikleri gibi yoğun şekilde doldurulmuş, yüksek viskoziteli ve aşındırıcı ortamların pompalanması için özel olarak üretilmiştir. Burada öne çıkan konu, pompanın hizmet ömrünü önemli ölçüde artıran çok kademeli sızdırmazlık sistemidir. Yukarı yöndeki mil sızdırmazlık halkası, mekanik salmastrayı zorlu ortamlardan kaynaklanan aşırı aşınmaya karşı korur. Salmastra halkasının ortasından geçen bilyeli yataklı tahrik milinin optimize edilmiş hizalaması, herhangi bir metal aşınmasını önler ve böylece önemli ölçüde daha uzun bir hizmet ömrü sağlar. Üreticiler, pompaların bakım aralıkları kısaldığı ve dolayısıyla makine duruş süreleri önemli ölçüde azaldığı için önemli ölçüde artan verimlilikten yararlanır.    

Kesme hareketine karşı hassas akışkanlar için yeni pompa
Gittikçe daha karmaşık hale gelen müşteriye özel proses çözümleri için Oerlikon Barmag, yüksek viskoziteli akışkanların zorlanmış iletimi için özel olarak geliştirilmiş, kendini kanıtlamış GA serisine şimdi kesmeye duyarlı pompalama ortamları için GAB51F'yi ekledi. Maksimum viskozite aralığı 300 Pas olan yeni geliştirilen pompa, yapıştırıcılar veya silikonlar gibi yüksek viskoziteli, kesme hareketine karşı hassas akışkanların pompalanması için özel olarak üretilmiştir. Pompalar bölümündeki Kıdemli Satış Müdürü Thorsten Wagener, "Pompadaki akışkana etki eden kesme kuvvetleri, pompanın özel olarak yapılandırılmış geometrisi ile minimuma indirilir" açıklamasını yapmaktadır. Madde, pompa içinde mümkün olduğunca yumuşak ve az titreşimle iletilir ve çıkışta hassas bir şekilde dozlanır ve böylelikle madde münferit özelliklerini korur.

Sızdırmaz ürün haznesine sahip yüksek hızlı dozaj pompası
Yüksek hızlı dozaj pompası, yetersiz yağlanan ve aşındırıcı olan ortamların dozlanması için özel olarak geliştirilmiştir. Esas avantaj, pompanın ömrünü önemli ölçüde uzatan, sızdırmazlığı sağlanmış ürün odası tarafından sağlanmaktadır. Akışkanın temas ettiği alan, dişlilerin etrafındaki alanla sınırlıdır. Thorsten Wagener, "Böylelikle yüksek hızlı pompa, genellikle agresif asitlerin pompalandığı kimya endüstrisinde kullanım için özellikle uygun olmaktadır" diye ifade etmektedir. Pompanın dış tarafındaki rulmanlı yataklar dıştan yağlanır ve bu sayede dozlanacak ürünün yetersiz yağlamadan zarar görmesi engellenmiş olur. Uzatılmış hizmet ömrüne ek olarak bu, bakım maliyetlerinin azalmasına yol açar.

Düşük viskoziteli ortamlar için GM serisi
GM ve GA serisi pompalar, akışın düşük titreşimli beslenmesi sayesinde tam dozlanma sağlamaktadır. Çok kademeli GM pompası, yüksek basınç altında ve en zorlu çalışma koşullarında bile düşük viskoziteli ortamlarda (ör. 250 bar, 100 mPa) iletimi sağlar. Birçok dozlama görevi için standart pompa, köşeli yapıda olan ve kendini kabul ettirmiş GM serisidir. Çok kademeli pompanın geliştirilmesiyle GM serisinin kullanım alanları önemli ölçüde genişletilmiştir. Yuvarlak, 2 kademeli GM pompası, yüksek basınç teknolojisinde kullanım için özel olarak geliştirilmiştir. Düşük viskoziteli küçük akışları iletmenin özel zorluklarını karşılar. Pompa 0,05 ila 20 ccm/devir akış hacimleri için kullanılır ve bu nedenle PUR kalıplanmış parçaların, blok köpüğün, soğutma cihazı yalıtımının veya sandviç panellerin üretimi için idealdir. 

Daha yüksek viskoziteli ortamlar için GA serisi
Oerlikon Barmag'ın GA serisi, daha yüksek viskoziteli akışkanların zorlanmış iletimi için özel olarak geliştirilmiştir. GA serisi, 1,25 - 30 cm³/devir (0,6-144 lt/saat) akış hacimleri için tedarik edilebilir. 200 bar'a kadar basınçlar, 1.500 Pas'a kadar viskoziteler ve maksimum 225 °C'ye kadar sıcaklıklar için tasarlanmıştır. Oerlikon Barmag, bu pompa serisiyle, son derece hassas ve tek tip dozlamaya önem verilmesi gereken birçok teknik süreç için özel olarak hazırlanmış çözümler sunmaktadır.

Varil pompası — tek bir ünitede iletim ve dozlama
Oerlikon Barmag'ın pompa uzmanları, varil pompasıyla, yapıştırıcılar, silikonlar ve diğer yüksek viskoziteli malzemeleri varillerden ve diğer büyük kaplardan 250 bar’a kadar basınçlarda pompalamak ve dozlamak için özel olarak tasarlanmış bir pompa sunmaktadır. Ayırt edici özelliği, sadece yüksek viskoziteli malzemeleri varilden boşaltması değil, aynı zamanda akışkanın başka ara duraklar olmaksızın doğrudan dozlanabilmesidir. Thorsten Wagener, "Bu, malzeme maliyetlerini düşürür ve üretim sürecini optimize eder," diye özetlemektedir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Ute Watermann

Kurumsal İletişimler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up