Choose your country / language

Yeni eksantrik vidalı pompa serisi her malzemenin dağıtımına olanak tanıyor

Remscheid, 16 Eylül 2021 – Oerlikon Barmag dişli ölçüm pompaları; kimyasallar, plastikler, bo-yalar, kaplamalar ve PUR uygulamalarında proses mühendisliği bileşenleri olarak dünya çapında kullanılmaktadır. Gerekliliklerin artmasıyla birlikte, müşteriye özel proses çözümleri daha karmaşık hale geldi. Oerlikon Barmag, 1 ml/dk ila 30 l/sa arasında bir verim aralığını kapsayan yeni eksantrik vidalı pompa serisiyle bu zorluğun üstesinden geliyor. Seri, Maastricht'te 16-18 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek UTECH Europe'ta (H32 numaralı stantta) ilk kez görücüye çıkacak.

Yeni eksantrik vidalı pompa serisi her malzemenin dağıtımına olanak tanıyor

Başlık: Eksantrik pompa serisi, 1ml/dk ila 30l/sa arasında bir verim aralığı sunar ve 1 mPas ila 1.000 Pas arasında bir viskozite aralığı ile yoğun dolgulu, yüksek viskoziteli veya aşındırıcı malzemelerin dağıtımına olanak tanır.

Oerlikon Barmag UTECH Europe'ta

Sağlam ve çok yönlü: Eksantrik vidalı pompa
Yüksek aşınma direnci, daha fazla dayanıklılık ve sağlam görünüm: 1mPas ile 1.000 Pas arasında viskozite aralığına sahip yeni pompa; dolgulu yapıştırıcılar, dolgulu silikonlar veya dolgulu macunlar gibi yüksek oranda dolgulu, yüksek düzeyde viskoz veya aşındırıcı malzemelerin pompalanması için özel olarak üretilmiştir. Eksantrik vidalı pompa, pompanın kullanım ömrünü önemli ölçüde artıran çok kademeli sızdırmazlık sistemiyle öne çıkıyor. Giriş yönündeki salmastra bileziği, salmastrayı zorlu malzemelerden dolayı çok hızlı aşınmaya karşı korur. Salmastra bileziğinin ortasından geçen bilyalı yataklı tahrik milinin optimum şekilde hizalanması sayesinde metal aşınması önlenir ve böylece önemli ölçüde daha uzun kullanım ömrü sağlanır.

Ayrıca, salmastra bileziği ile mekanik salmastra arasında kullanılan sızdırmazlık malzemesi, sızdırmazlık sistemi için en uygun ortamı sağlar. Pompa bakım aralıklarının kısalması ve makine durma sürelerinin önemli ölçüde azaltılması sayesinde müşteriler çok daha yüksek verimlilikten yararlanabilir. Oerlikon Barmag eksantrik vidalı pompalar; kimyasallar, plastikler, boyalar, kaplamalar ve PUR uygulamalarında proses mühendisliği bileşenleri olarak dünya çapında kullanılmaktadır.

Odak noktası: Dişli pompalar
GM ve GA serisi dişli pompaların yanı sıra yüksek hızlı pompa ve ilgili bileşenler de bu yılki UTECH Europe'ta paylaşılan bilgilerin odak noktasında olacak.

Yüksek hızlı dozaj pompası, yetersiz yağlanan ve aşındırıcı malzemelerin dozajlanması için özel olarak geliştirilmiştir. Pompanın en önemli avantajı, sızdırmaz ürün alanıdır. Bu sayede, malzemenin temas ettiği alan, dişlilerin çevresindeki bölgeyle sınırlıdır. Yüksek hızlı pompanın dış bilyalı yatakları dışarıdan yağlanır ve böylece dozajlanacak ürünün yetersiz yağlamadan dolayı hasara neden olması önlenir. Bu sayede pompanın kullanım ömrü önemli ölçüde uzatılmış olur.

Ayrıca, daha yüksek devir aralığı (30 – 500 D/dk), farklı boyutlarda birkaç pompa kullanma gerekliliğini ortadan kaldırarak daha geniş bir tahliye aralığı sunar. Bu, üretim değişikliklerinden tasarruf sağlarken aynı zamanda yedek parça envanterlerinde de önemli ölçüde azalma sağlar. 1,4 kg ağırlığındaki bu hafif ve kompakt tasarımlı pompa (ø65 mm), yalnızca önemli ölçüde yer tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda makine üzerindeki yükün azaltılmasına da yardımcı olur.

En zorlu çalışma koşullarına uygun GM serisi
GM ve GA serisi pompalar, düşük titreşimli akış sağlayarak hassas dozajlama imkanı sunar. Çok kademeli GM pompası, yüksek basınçta ve en zorlu çalışma koşullarında bile düşük viskoziteli sıvıların (ör. 250 bar, 100 mPas) dağıtılmasını mümkün kılar. Köşeli tasarıma sahip GM serisi, birçok dozajlama işleminde kullanılan standart bir pompadır. Çok kademeli pompanın geliştirilmesiyle birlikte, GM serisinin uygulama yelpazesi önemli ölçüde genişletilmiştir. Yuvarlak, 2 kademeli GM pompalar, yüksek basınç teknolojisinde kullanım için özel olarak geliştirilmiştir. Düşük viskoziteli sıvıların düşük akış hızlarında dağıtılmasıyla ilgili zorlukların üstesinden gelir. 0,05 ila 20 ccm/D değerinde akış hızları sunan pompa; PUR kalıplı parçalar, döşeme köpüğü, soğutma ünitesi yalıtımı veya sandviç paneller gibi parçaların üretiminde kullanım için idealdir. 

Yüksek viskoziteli malzemeler için GA serisi
Üretim yapan şirketler, ürünlerini ve proseslerini daha verimli hale getirme konusunda sürekli zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır. Oerlikon Barmag, kendini kanıtlamış GM serisini, yüksek viskoziteli malzemelerin zorlu dağıtım işlemleri için özel olarak geliştirilen GA serisi ile tamamlar. GA serisi, 1,25 – 30 cm³/D (0,6-144 l/sa) aralığındaki dağıtım hacimlerinde kullanılabilir. Seri; 200 bar'a varan basınç değerleri, 1.500 Pas'ye varan viskoziteler ve maksimum 225 °C'ye kadar sıcaklıklarda kullanım için tasarlanmıştır. Oerlikon Barmag, bu pompa serisiyle, yüksek hassasiyet ve tutarlı dozajlamanın önemli olduğu proses mühendisliği prosesleri için özel çözümler sunmaktadır.

Fıçı pompası: tek bir ünitede dağıtım ve dozajlama
Oerlikon Barmag'ın pompa uzmanları fıçı pompalarıyla, yapıştırıcılar, silikonlar gibi yüksek viskoziteli malzemelerin ve diğer yüksek viskoziteli malzemelerin 250 bar'a kadar basınç değerlerinde fıçılardan ve diğer büyük kaplardan dağıtımı ve ölçümü için özel olarak tasarlanmış bir pompa sunmaktadır. Pompanın en önemli özelliği yalnızca yüksek viskoziteli malzemeleri fıçıdan boşaltması değil, aynı zamanda malzemenin duraklama olmadan doğrudan dozajlanabilmesidir.

Dişli pompa ve fıçı itme plakası, plaka kabın dip kısmına kolayca erişim sağlayacak ve bu sayede yalnızca < %1'lik çok düşük miktarda kalıntı bırakacak şekilde birbirleriyle eşleştirilir. Bu da malzeme maliyetlerini düşürür ve aynı zamanda üretim sürecini olumlu etkiler. Daha önce kepçe pistonu ve dozaj pompalarının gerekli olduğu, iki adımda yapılan dozajlama işlemi, fıçı pompası ile artık tek bir ünitede birleştirilebilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Susanne Beyer

Kurumsal İletişimler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up