Choose your country / language

Remscheid, 17 Mart 2022 - Son derece düşük ağırlık, artırılmış üretkenlik ve kullanım ömrü - Oerlikon Barmag'ın GP451C boya dozaj pompası, 26-29 Nisan tarihleri arasında Karlsruhe'de düzenlenen (salon 3, stant 3235) bu yılki PaintExpo'da bu özellikler ile puan aldı. Boyama sistemlerinin giderek daha kompakt hale gelen robotik kolları için özel olarak geliştirilen pompa, otomobil üretimi, havacılık veya yenilenebilir enerji kazanımı için bileşen üretimi gibi sektörlerde ekonomik, yüksek hassasiyetli bir boya uygulaması sağlar.

Hafif ve son derece hassas

Resim alt yazısı:  Oerlikon Barmag'ın boya dozaj pompası, üretim tesislerinin çevresine sorunsuz bir şekilde uyarlanabilir. >> Resmi İndir

Oerlikon Barmag PaintExpo 2022’de

Boya uygulaması üretim süreçlerinde en zorlu görevlerden biridir. Nihai ürünlerin kullanım ömrüne yönelik artan talepler, mümkün olduğunca uzun süre dirençli, aşınmaya karşı dayanıklı bir yüzey sunacak şekilde görsel ve dokunsal olarak kusursuz boyalar uygulayan yüksek verimli boyama sistemleri gerektirir. Oerlikon Barmag 1985'ten beri dozajlı yüzey kaplaması ve boyama için uygun dişli dozaj pompaları üretmektedir. Son derece hassas olarak dozajlanan pompalar, boyama sistemlerinin püskürtücülerini, görevlerini güvenilir bir şekilde ugulayacak konuma getirirler.

Yüksek ömrü ve son derece esnek
GP451C, kendini 1.000 g altındaki son derece düşük ağırlığı ile göstermektedir. Böylece kullanılan boyama robotlarının yükü önemli ölçüde azalır. Pompa alanından sorumlu satış müdürü Thorsten Wagener, "GP451C'nin zaten düşük olan ağırlığı, eklemeli üretim ile üretildiğinde daha da azaltılır," diye açıklıyor. "Yenilikçi teknoloji, pompanın üretim tesisinin çevresine uyarlanması sırasında tam bir tasarım özgürlüğüne izin veriyor" diye devam ediyor.

Pompa, geniş bir devir sayısı aralığına (20 - 240 d/dak.) sahiptir ve bundan dolayı geniş bir tahliye aralığını kapsar. O yüzden üreticiler farklı boyutlarda birden fazla pompa kullanımından vazgeçebilirler. Aynı zamanda üretim değişikliklerinde, lojistikte ve yedek parça stok tutumunda maliyetten tasarruf edersiniz.

Aşınmaya karşı koruma katmanı DLC ve bilyalı yatakların kullanılması, pompanın kullanım ömrünü önemli ölçüde artırır. Bunun haricinde, pompa ölü alan optimizasyonlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece gerekli yıkama süreleri ve ürün değişiklikleri önemli ölçüde kısalır ve üretkenliğin artmasına katkıda bulunulur.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Ute Watermann

Kurumsal İletişimler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up