Choose your country / language

EcuTEC+ sistemine sahip, yeni, yüksek performanslı Meltblown sistemleri faaliyete geçirildi

Neumünster, 3 Haziran 2021 – Almanya Eichenzell merkezli NOWOtex GmbH & Co. KG şirketi, ecuTEC+ elektro şarj üniteli, yüksek performanslı başka bir Meltblown sistemini daha faaliyete aldı. Hessen’de bulunan şirket, yün keçelerde uzmanlaşmış olup bu sistemle birlikte ise Meltblown dokunmamış kumaşlar üretme kapasitesine de sahip olmuştur. Bu sayede NOWOtex, ürün yelpazesini genişletmiştir. Şirket artık özellikle koruyucu maskelerde kullanılmak üzere polipropilen filtre keçeleri üretmeye başlamıştır. Korona salgınının patlak vermesiyle birlikte ko-ruyucu maskelere olan talep artmakla kalmamış, yurt içerisindeki üretim için Alman Hükümeti teşvik sunmuştur.

EcuTEC+ sistemine sahip, yeni, yüksek performanslı Meltblown sistemleri faaliyete geçirildi
EcuTEC+ sistemine sahip, yeni, yüksek performanslı Meltblown sistemleri faaliyete geçirildi

Resim yazısı 1: Malzemelerin elektrostatik olarak yüklenmesi için entegre ecuTEC+ ile birlikte Oerlikon Nonwoven Meltblown sistemi.
Resim yazısı 2: Oerlikon Nonwoven’ın Meltblown eğirme süreci, dokunmamış kumaşlarda yüksek homojenlik ve çarpıcı yüzey ağırlıkları ile göz doldurmaktadır.
>> Resmi İndir

NOWOtex GmbH, Oerlikon Nonwoven’in Meltblown teknolojisine güveniyor

NOWOtex yeni Meltblown sistemiyle birlikte bundan böyle, yılda 600 milyon tüketilen cerrahi maskelerde veya yine yılda 300 milyon tüketilen yüksek koruyuculuğa sahip FFP2 maskelerinde kullanılmak üzere birinci sınıf filtre keçeleri üretebilecektir. Maske keçelerinin üretimi için sistem ecuTEC+ elektro şarj ünitesi ile optimum donanıma sahiptir. NOWOtex Şirket Müdürü Vincent Bach: “İyi bir ortak çalışmanın neticesiyle sistem birkaç haftadır stabil üretim koşullarında ve yüksek standartlara sahip keçe kalitesinde üretim yapmaktadır”.

Endüstriyel uygulamalara dönük diğer yüksek kaliteli filtreleme keçeleri de en iyi şekilde üretilebilmektedir. Oerlikon Nonwoven sitemine yaptığı yatırım için Bach, “Oerlikon Nonwoven tarafından sunulan sistem bize maksimum esneklik sunmaktadır. Sistem sayesinde sadece maskelere yönelik dokunmamış kumaşlar üretilmemektedir. Talep çok fazla ve Meltblown sistemi sayesinde yeni ürün serimiz olan NOWOmelt’i üretebildik. Bu sayede müşterilerimiz için yenilikçi dokunmamış kumaşlara yönelik çok daha geniş bir yelpaze sunabiliyoruz” demiştir. Oerlikon Nonwoven Satış ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Ingo Mählmann da şunları eklemektedir: “Salgın süresince sadece maske keçelerinin üretimine yönelik geliştirilmiş çok sayıda sistem kullanıldı. Buna karşın biz ise sürdürebilirliği düşündük. Meltblown sistemlerimiz, başka uygulamalara yönelik olarak iş akışı teknolojilerine hızlı ve büyük bir çaba sarf etmeksizin adapte edilebilecek şekilde geliştirilmişler. Bu sayede müşterilerimiz de geleceğe dönük daha donanımlı olabilmektedir.”

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Claudia Henkel

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up