Choose your country / language

Dijitalleştirme, geri dönüşüm yönetimi ve kişisel koruyucu donanım (KKD) ile ilgili güncel ve heyecan verici konuları

Remscheid, 20 Ağustos 2020 – Bu yıl Dornbirn, Avusturya’da planlanan 59. Global Fiber Congress korona pandemisi nedeniyle 16 ile 18 Eylül 2020 tarihleri arasında "Webinar-Week" olarak gerçekleştirilecektir. İsviçreli Oerlikon Group’un suni eyaf segmentinden üç teknoloji uzmanı da sunum yapacak ve tartışmaya katılacaklar.

Dijitalleştirme, geri dönüşüm yönetimi ve kişisel koruyucu donanım (KKD) ile ilgili güncel ve heyecan verici konuları

Başlık: İsviçre’li Oerlikon Group’un Suni Elyaf segmentinin teknoloji uzmanları bu yıl 16. - 18.09.2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan "Dornbirn-GFC 2020 – Webinar Week" etkinliğinde yapacakları sunumlar için heyecanlanıyor.  >> Resmi İndir

16. - 18.09.2020 tarihleri arasında "Dornbirn-GFC 2020 – Webinar Week" etkinliğinde Oerlikon Manmade Fibers

"Dornbirn-GFC 2020 – Webinar Week" etkinliğinin odak noktasında aşağıdaki konular hakkında tartışmalar ve sunumlar yer alıyor: "Akıllı, ağ bağlantılı, dijital tekstil üretim zinciri", "Kişisel koruyucu ekipman (KKD) üretimi - endüstri için bir meydan okuma", "Yeni geri dönüşüm teknolojileri - zorluklar nelerdir?" "Avrupa ekonomik toparlanmasında döngüsel ekonomi" ve "Tekstiller için gelecekteki kurallar ve düzenlemeler - AB'den ne bekleyebiliriz?"

Açılış konuşmasını "Green Deal ve bunun tekstil endüstrisine etkileri" konulu bir açılış konuşması ile Leonore Gewessler yapacak. Kendisi Ocak 2020’den beri Avusturya Cumhuriyeti’nin İklim Koruma, Çevre, Enerji, Mobilite, İnovasyon ve Teknoloji Federal Bakanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, 2014’ten 2019’a kadar çevre örgütü Global 2000’in genel müdürü idi.

Dijitalleşme ve sürdürülebilirlik
Ürünlerin en modern dijitalleştirme teknolojileri kullanılarak karmaşık üretim süreçlerinde izlenebilirliği Oerlikon Manmade Fibers Dijital teknoloji Müdürü Sylvain Huck’un sunumunun odak noktasıdır. 16.09.2020 tarihinde saat 13.00 - 13.20 arasında "Dijitalleşme ile desteklenen İplik DNA’sından" bahsedecek (tüm sunumlar İngilizce yapılacaktır). Ertesi gün Oerlikon Manmade Fibers Ürün Yönetimi Başkanı Markus Reichwein, başka önemli güncel bir konuyu ele alacak: 17.09.2020 tarihinde saat 14.00 - 14.20 arasında yapacağı sunumunun konusu "Sürdürülebilir Yapay Elyaf Endüstrisine giden yolda". Konuşmasında suni elyaf endüstrisinin şu anda takip ettiği mekanik ve kimyasal geri dönüşüm için olası çözümlerine işaret edecek.

Koruyucu maskeler
Elbette şu anda herkesin konuştuğu konu koruyucu maskeler ve giysiler. Korona pandesimisin başlamasından bu yana -özellikle Meltblown olmak üzere- filtre maddelerine olan talep oldukça yükseldi. Oerlikon Nonwoven Meltblown teknolojisi, pazarda, plastik elyaftan ayırıcı filtre maddesi üretiminin teknik olarak en verimli yöntemi olarak kabul ediliyor. Solunum yollarını koruma maskeleri için şimdiye kadar Avrupa'da kullanıma sunulan kapasiteler, ağırlıklı olarak Oerlikon Nonwoven sistemlerinde üretiliyor. Oerlikon Nonwoven şirketinde satış ve pazarlama müdürü Dr. Ingo Mählmann 17.09.2020 tarihinde saat 09.40 - 10.00 arası yapacağı "Yüz Maskesi Maddesi Üretimi İçin Öncü Meltblown Teknolojisi" başlıklı sunumunda katılımcıları meltblown teknolojisinin derinlemesine sırları ile tanıştıracak. Çünkü tehlikeli Korona virüsüne karşı koruyucu maskeler üretmek için filtre performansının önemli ölçüde artırılması gerekiyor. Bunu için, spunbond ve meltblown materyallerin elektrostatik olarak yüklenmesi gerekir. Oerlikon Nonwoven Elektro Şarj Ünitesi ecuTEC + başarıya giden anahtardır.

Gelenek korunuyor
Korona zamanlarında da Küresel Elyaf Kongresi geleneği korunmalıdır: Dijital "Webinar Haftası" bağlamında "Paul Schlack / Wilhelm Albrecht Ödülü" de verilmeye devam edilecek. Daha fazla bilgi ve kayıt olanakları www.dornbirn-gfc.com web sitesinde bulunabilir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up