Choose your country / language

Kesintisiz Polikondanzasyon Tesis Çözümleri

Alt kuruluşumuz Oerlikon Barmag Huitong Engineering’in (OBHE) verimli ve son teknoloji ürünü kesintisiz polikondanzasyon tesisleri, farklı monomerlerin polimerlere transfer edildiği bir kimyasal reaksiyon kullanarak homojen bir eriyik üretmektedir.

Tüm proses zinciri üzerinde tam kontrol

Bu proses sırasında su gibi yan ürünler üretilir. Bunun gibi son teknoloji ürünü eriyikler, elyaf sınıfı ve şişe sınıfı polyester için üretilen yüksek kalite ipliğin temelini oluşturmaktadır.
Kurum içi polikondanzasyon sisteminin avantajları açıkça görülmektedir: harici tanecik üreticilerine ve polimer kalitesini doğrudan etkileyen ham madde pazarındaki kısa süreli fiyat dalgalanmalarına olan bağımlılığın ortadan kalkmasını yanı sıra hepsinden önemlisi, daha fazla kâr potansiyeli sunan ilave bir katma değer olmasıdır.

PET Üretim Hatları 

Şimdiye kadar tüm dünyadaki müşterilerimize 8,5 milyon tondan fazla üretim kapasitesi sağladık. OBHe tarafından 5 reaktör, 4 reaktör ve 2 reaktöre sahip proseslerin uyarlandığı ve tek bir hattın minimum ve maksimum kapasitesinin sırasıyla günde 30 t ve günde 1800 t’ye ulaşabildiği 60’tan fazla CP üretim hattı sözleşmesi imzalandı ve inşa edildi. OBHE tarafından ilk kez CP üretiminde farklı polyester teknolojilerinin uygulanmasının yanı sıra farklı polyester üretimine uygun ilgili CP tesisi başarıyla piyasaya sürülmüş ve aynı zamanda farklı polyester ürün kalitesinin önemli oranda artırıldığı ve üretim maliyetinin azaltıldığı eriyik doğrudan spin sistemi hayata geçirilmiştir. CDP, ECDP, düşük erime noktası, alev geciktirici, suda (alkali) çözünebilir, yüksek büzülme özelliğine sahip ve daha pek çok farklı ürün çeşidi de dahil olmak üzere şu anda çok sayıda tesis başarıyla çalışmaktadır.

OBHE, uzun yıllardır yarı sürekli polyester tesisi teknolojisi üzerinde araştırma yapmaktadır ve her zaman lider pozisyonda olmuştur. Tek hattın maksimum kapasitesinin günde 150 t’ye ulaşabildiği, kurulan tüm projelerin pazar payının %70’in üzerinde olduğu ve ağırlıklı olarak yüksek ek değere sahip farklı ürünlerde uygulandığı farklı pazar taleplerini karşılamak için 1 aşamalı esterleştirme ve 1 aşamalı polikondanzasyon, 2 aşamalı esterleştirme ve 1 aşamalı polikondanzasyon, 1 aşamalı esterleştirme ve 2 aşamalı polikondanzasyon gibi farklı prosesler başarıyla geliştirilmiştir.

 • Kesintisiz Polikondanzasyon

  1996 yılından bu yana beş reaktörlü prosese sahip CP teknolojisi üzerinde şirketimiz tarafından bağımsız olarak araştırma yapılmaktadır, yılda 80.000 t kapasiteli ilk CP üretim hattı 2000 yılında Jiangyin Huahong’ta başarılı bir şekilde hizmete alınmıştır ve şimdiye kadar minimum ve maksimum kapasitesi günde 30 t ve 1.800 t’ye ulaşabilen, parlak, yarı donuk, tam donuk, katyonik olarak boyanabilen (CDP, ECDP), film sınıfı, şişe sınıfı, endüstriyel iplik, düşük erime noktası, suda çözünebilen ve daha pek çok farklı ürün çeşidini kapsayan beş reaktörlü ve dört reaktörlü üretim prosesine sahip 57 CP üretim hattı için sözleşme imzalanmış ve inşa edilmiştir.

  OBHE CP Teknik Özellikleri

  1. Gelişmiş teknolojinin kararlılığı 
   • Daha yüksek esterleştirme oranı, daha az yan reaksiyon 
   • Tam geri dönüşüm teknolojisine sahip, düşük tüketimli EG çevrimiçi geri kazanım 
   • Boğulmasız polikondanzasyon vakum sistemi, stabil üretim 
   • Buhar aşaması-sıvı aşaması ortak kullanımı, birbirinin avantajlarını tamamlar
  2. Yüksek verimli ve güvenilir ana ekipman
   • Yönlendirilmiş şamandıralı valf kulesine, yüksek ayırma verimine, düşük enerji tüketimine sahip proses kolonu
   • Dikey tip ön polikondanzasyon reaktörü, düşük enerji tüketimi, iyi tek biçimlilik
   • Benzersiz kafes tipi polikondanzasyon karıştırma ünitesi, geniş film kaplama alanı, yüksek verimlilik
  3. Enerji tasarrufu ve tüketim tasarrufu
   •  Spin sistemi ve ofis için ısıtma veya soğutma sağlayan esterleştirme üst su buharı ile ısıtma veya soğutma
  4. Tam otomatik kontrol
   • Proses kontrol sistemi (DCS)
   • Yerel ağ (LAN) bağlantı arayüzüne sahip DCS sistemi
    Doğrudan tesisteki kontrol paneli ile kontrol edilen özel ekipmanlar veya ünite
   • Patlamaya karşı korumalı cihazlar ağırlıklı olarak tesiste güvenlik bariyeri ile birlikte kullanılır
   • Standart elektrik sinyali (DC4-20mA)
   • Her reaktör ters malzeme seviyesi kontrolüne, iyi kararlılığa sahiptir
   • Gecikmeyi azaltmak için nihai ürün ve sulu çamur arasında ileri besleme kontrolü
   • Eriyik viskozitesi için zamanında ve etkili kontrol
   • Kendinden ayarlanabilen parametreler, iyi sistem kararlılığı
 • Parti Polikondanzasyonu

  OBHE, farklı müşterilerin taleplerine göre farklı boyutlarda parti, yarı sürekli polyester tesisi sağlayabilmektedir.

  OBHE Parti Poli Teknik Özellikler

  • Şlam hazırlama sistemi, modifiye edilmiş polyester ham maddesini hazırlayabilir, katalizörler ve katkı maddeleri düşük sıcaklıklarda eklenebilir.
  • İkinci esterleştirme reaktörünün (ön kondanzasyon) eklenmesi, farklı ürünlerin üretimini kolaylaştırırken ürünün reaktör temizlenmeden değiştirilmesi ve çalıştırma-durdurma kaybı ile üretilen atık malzemelerin önlenmesi kolaydır, üretimi iyileştirmek için ikinci esterleştirme reaktöründe ön kondanzasyon reaksiyonunu gerçekleştirebilir.
  • Vakum sistemi EG buhar jeti pompasına sahiptir, EG tamamen geri dönüştürülür, enerjiden tasarruf sağlanır ve üretilen atık su miktarı azaltılır.
  • Küçük parti farklı polyester ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesi için uygundur.

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up