Choose your country / language

Dünya nüfusundaki çarpıcı artışla birlikte içme suyu, kıt bir kaynak hâline geldi. Bu kıymetli ürünlerin en iyi şekilde korunması ve etkili bir şekilde taşınması daha da önemli bir hâle geliyor. Sentetik polietilen tereftalattan (PET) üretilen şişeler yalnızca pratik ve kırılmaz değildir: düşük ağırlıkları sayesinde aynı zamanda taşınmaları sırasında daha az enerji tüketilir. Diğer bir avantajı da bu malzemenin kolayca geri dönüştürülebilir olmasıdır.

PET Şişe Granülleri

PET şişe granüllerinin enerji verimli üretimi

Şişelerin üretildiği sentetik tanecik üretim tesislerine yapılan yatırımlar, özellikle gelişmekte olan ülkelerde hızla artıyor. Yapay elyaflar gibi sentetik malzemelerin üretimi ve işlenmesinde yüksek seviyede teknolojik uzmanlığa sahip Oerlikon Barmag, planlama aşamasından hizmete almaya kadar tesisleri baştan sona inşa ederek büyümekte olan şişeye uygun tanecik pazarında yer almanızı sağlıyor. Reaktörler, filtreler, ısıtma elemanları, vakum sistemleri, boru tesisatları, vanalar, sensörler ve kontrol üniteleri gibi tüm bileşenler çeşitli ülkelerdeki iş ortaklarından temin ediliyor.

Kendini kanıtlamış Oerlikon Barmag teknolojisi, önemli enerji tasarruflarının yanı sıra işletme maliyetlerinde sürdürülebilir azalma sağlıyor. Oerlikon Barmag tarafından geliştirilen özel teknoloji sayesinde üretim prosesi sırasında ortaya çıkan sıcak buhar, soğuk su üretmek için kullanılabiliyor. Bu buhar emici damıtıcı, tesisin enerji tüketimini önemli oranda azaltıyor. Hepsinden önemlisi Oerlikon Barmag’ın teknolojisi yüksek dönüştürme oranı sahip ve nispeten az miktarda atık üretiyor. Operatörler bu nedenle önemli oranda daha yüksek marj elde ediyor ve daha rekabetçi hâle geliyor. Bununla beraber tesis teknolojisi, üreticilerin üretim prosesinde belirli bir miktar geri dönüştürülmüş sentetik malzeme kullanmasını sağlayarak ham madde ihtiyacını azaltıyor.

keyboard_arrow_up