Choose your country / language

Yapay elyaf ortaya çıktığından bu yana doğal elyaf benzeri bir özelliğe sahip düzgün, sentetik filament üretilmeye çalışılmaktadır.

Oerlikon Barmag tekstüre makineleri

Tekstüre, POY besleme ipliğini DTY’ye ve daha sonra cazip ve benzersiz bir ürüne dönüştüren bir finiş adımıdır.

Konfeksiyon, ev tekstilleri, otomotiv – Oerlikon Barmag makinelerinde üretilen tekstüre ipliklerin sayısız uygulama alanı vardır. Dolayısıyla kullanılan ipliklerle ilgili talepler de özel oluyor.

Tekstürizasyon sırasında önceden yönlendirilmiş iplik (POY), sürtünme yoluyla kalıcı olarak kıvrılır. Bunun sonucunda esneklik ve ısı tutma özellikleri iyileştirilir, iplik hoş bir doku kazanır ve aynı zamanda ısı iletimi azaltılır.

Piyasadaki benzer çözümlere kıyasla daha düşük enerji tüketimi ve daha basit kullanıma sahip yeni nesil makine eAFK Evo ile göze çarpan yüksek hızlarda ve daha yüksek verimlilikle sürekli yüksek kalite iplik üretirsiniz. Dikkat çekici katma değer sağlayan pek çok özelliğin ve bileşenin arasında odak noktası özellikle iki tanesi üzerinde toplanmıştır: optimize yenilikçi ısıtıcı HTI heater ve tamamen yeni geliştirilmiş aktif bir soğutma sistemi olan EvoCooler.

Düşük maliyetli üretim

eAFK Evo yalnızca 4,7 m yüksekliğinde - ama buna rağmen 4 katlı bir alma sistemine sahip. Avantajı, kompakt tasarımı yüksek performansla bir araya getiren bir sistem konseptinde yatıyor. Tekstüre prosesinizin verimliliğini benzer sistemlere kıyasla yüzde 30’ye varan oranlarda artırmak ister misiniz? eAFK Evo ile bu hiç sorun değil! Bunun en temel özelliği, yeni bir soğutma sistemine sahip kısa bükülme bölgesidir. Sadece 300 milimetre uzunluğunda olan EvoCooler, hedefinize kolayca ulaşabileceğiniz aktif soğutma teknolojisini kullanmaktadır. İplik kalitesinin sürekli yüksek bir seviyede tutulabileceğinden ve buna bağlı olarak yüksek satış marjları elde edilebileceğinden bahsetmeye gerek yok.

eAFK Evo teknolojimiz size geniş bir proses penceresi sunuyor – iplik kalitesinden ödün vermeden. EvoCooler’ın ayarlanabilir soğutma özelliği, mikro filamentler de dahil olmak üzere yaklaşık 20 ilâ 300 denye Dtex ile büyük ölçekli üretimin kapılarını açıyor. Buna ek olarak EvoCooler’ın son derece tek biçim iplik boyama imkanı sağlamakta ve, avantajlarına karşın, bunu ilave enerji tüketmeden başarmaktadır.

Daha az enerji tüketimi

Optimize, son derece enerji verimli HTI heater ve bağlı çevre birimleri ile alıştığınız yüksek iplik kalitesinden ödün vermeden tüm makinenin tükettiği enerjiden yüzde 25’e varan tasarruf sağlayabilirsiniz.

eAFK Evo aynı zamanda size bakım açısından kayda değer bir katma değer sunar: Oerlikon Barmag’ın yenilikçi bakım konsepti ile bağlı yedek elemanlar en yüksek kalitede DTY ipliğin üretilebileceği çalışmanın sürdürülmesini sağlarken insertler ısıtıcıdan çekip çıkarılabilir ve zaman baskısı olmadan ultrasonik banyoda temizlenebilir.

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up