Choose your country / language

Wolf PVG, Oerlikon Nonwoven’in Meltblown teknolojisine güveniyor

Neumünster, 4 Şubat 2021 – Oerlikon Nonwoven, Wolf PVG GmbH & Co. KG’de yeni bir ecu-TEC+elektro şarj üniteli çift kirişli Meltblown sistemi faaliyete geçirdi. Bu sistem sayesinde Doğu Vestfalya’lı şirket bundan böyle cerrahi ve FFP2 maskelerin üretimi için dokumasız kumaş tedarik edebilecek. Günümüzde oldukça rağbet gören bu filtre malzemesinin yanı sıra medikal ve endüstriyel filtre uygulamaları için yüksek kaliteli Meltblown dokumasız kumaşlar da üretilebilmektedir. Tesis şu anda birkaç haftadır stabil üretim koşullarında en yüksek standartlarda ideal dokumasız kumaş kalitesinde faaliyet göstermektedirler.

Wolf PVG, Oerlikon Nonwoven’in Meltblown teknolojisine güveniyor
Wolf PVG, Oerlikon Nonwoven’in Meltblown teknolojisine güveniyor

Başlık 1: Wolf PVG COO’su Markus Seele ve Wolf PVG’nin Dokumasız Kumaş Üretim Müdürü Andreas Schnell, Oerlikon Nonwoven’ın Meltblown teknolojisine güveniyor.
Başlık 2: Bir 2 kirişli Meltblown sistemi – Burada, maddelerin elektrostatik olarak yüklenmesi için entegre ecuTEC+ ile birlikte. >> Resmi İndir

Yeni, ecuTEC+’li çift kirişli Meltblown sistemleri faaliyete geçirildi

Korona pandemisinin başlamasıyla ve ardından patlak veren koruyucu maske kıtlığı ile birlikte Melitta grubunun %100 iştiraki olan Wolf PVG GmbH & Co. KG üretiminin bir bölümünü dokumasız kumaş maske üretimine geçirdi. Elektrikli süpürgeler ve endüstriyel filtre teknolojisi konusunda uzmanlaşmış bir sistem tedarikçisi olan Doğu Vestfalya’lı şirket, kapsamlı ve uzun yıllara dayanan bilgi birikimine sahiptir.

Wolf PVG, Oerlikon Nonwoven’ın Meltblown sistemi ile üretim kapasitesini daha da geliştirdi. Tesis, dokumasız kumaş maske üretimi için çift kirişi ve ecuTEC+elektro şarj ünitesi ile optimum donanıma sahip. Başka dokumasız kumaş filtreler de en iyi şekilde üretilebiliyor. “Bir Oerlikon Nonwoven sistemine yatırım yapmak için belirleyici bir unsur sistemin olası ürün portföyü bakımından esnekliği ve üreticinin yeterliliği oldu,” diyor Wolf PVG’nin COO’su Markus Seele. Oerlikon Nonwoven Satış ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Ingo Mählmann da şunları ekliyor: “Elektrostatik yüklemede sayısız ayarlama yapma imkanı sayesinde ecuTEC+ ile filtre uygulamasına göre en optimum yükleme durumu ayarlanabiliyor.”

Oerlikon Nonwoven’in ecuTEC+ elektro şarj ünitesi, dokumasız filtre kumaş sistemlerini tamamlıyor.
Oerlikon Nonwoven’ın Meltblown teknolojisi, plastik elyaflardan üretilen yüksek etkili filtre malzemeleri üretimi alanında teknik olarak en verimli proses olarak kabul edilir. ecuTEC+elektro şarj ünitesi de buna önemli bir katkı sunuyor. Bu patentli proses sayesinde Spunbond ve Meltblown materyalleri elektrostatik olarak yüklenebilir ve filtre performansını önemli ölçüde artırılabilir. En küçük parçacıklar bile güvenli bir şekilde filtrelenir. Bununla birlikte Nonwoven üreticileri büyük ölçüde seçim yapma şansına sahiptir ve filtre uygulamaları için en uygun yükleme yöntemini ve yoğunluğu ayarlayabilir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Claudia Henkel

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up