Choose your country / language

Remscheid, 1 Ekim 2020; Dokuma tesisini bir silme robotu ile donatmak kesinlikle verimlidir. Bu, silme robotunun zaten kurulu olduğu müşterilerin deneyimi ile doğrulanmıştır. Birkaç aydır, Oerlikon Barmag’ın silme robotları, Çin ve Hindistan’daki filament iplik üretim tesislerinde iplik nozüllerini temizliyor ve bu da tesislerin verimliliğinde önemli bir artışa neden oluyor.

Silme robotları üretim verimliliğini arttırıyor
Silme robotları üretim verimliliğini arttırıyor

Başlık: İplik kopma oranı, silme işlemini otomatikleştirerek %30’a kadar azaltılabilir.
>> Resmi İndir

İlave donatım için otomasyon

İplik nozüllerinin düzenli silinmesi proses stabilitesi ve iplik kalitesi açısından oldukça önemlidir. Silme robot burada olumlu bir etkiye sahip olabilir, çünkü: tesislerdeki veri toplama ve analiz ile teyit edildiği gibi, silme işlemini otomatikleştirerek iplik kopma oranı %30’a kadar azaltılabilir. İplik kırılma oranı, üretim rakamları üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir, bu bağlamda, her iplik üreticisi için önemli bir azalma, nakit paradır.

Mevcut tesislerde de kurulabilir
Oerlikon Barmag’ın silme robotu birçok iplikhaneye ilave olarak donatılabilir. Sistem, tavandaki bir ray sisteminden asılı olarak, planlanan kazıma döngülerine göre bireysel pozisyonları otomatik ve bağımsız olarak kontrol eder. Planlanan silme proseslerine ek olarak, doğrudan planlanamayan veya görülemeyen olaylar da mevcuttur. Böylelikle silme robotu, Oerlikon Manmade Fibers Smart Factory çözümleri bağlantı derecesine göre, iplik kopması veya paralel silme proseslerini kendiliğinden tanıyabilir ve çözüm sunabilir.

Silme robotu tüm hatları kapsar. Böylece silme kalitesi 7/24 sabit kalır. Yüksek silme kalitesi nedeniyle, hem tüm sürecin stabilitesi hem de iplik kalitesi olumlu yönde etkilenir. Temizleme döngüleri arasında zaman tasarrufu başka bir avantajdır: robotu kullanarak, iki silme işlemi arasındaki zaman aralığı %25’e kadar uzatılabilir. Silme robotuyla eğirme prosesinde erişilebilen verimlilik artışı marjinde de kendini gösterir. Örneğin, bir müşterimizin silme robotunu kullanılmasıyla aynı iplik için üretim maliyetleri %3'ten fazla azalmıştır.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin:

Susanne Beyer

Kurumsal İletişimler
André Wissenberg

André Wissenberg

Pazarlama, Kurumsal İletişimler ve Halkla İlişkiler

Geri bildirimde bulunmak mı istiyorsunuz veya sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!

keyboard_arrow_up